Je treba si k pracovnimu povoleni zajistit zdrav. pojisteni v Nemecku?
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Je treba si k pracovnimu povoleni zajistit zdrav. pojisteni v Nemecku?  (Přečteno 35735 krát)
terezska



Karma: 2
Příspěvků: 28


« : Červen 10, 2009, 12:58:25 pm »

Ahoj,

nevite prosim nekdo, zda k pracovnimu povoleni je treba si predem zajistit zdravotni pojisteni v Nemecku? Ve formulari "Antrag auf Arbeitsgenehmigung" je kolonka  čislo 4 "Versicherungsnummer". Patrne tim nemysli Identofikationsnummer? Zatim si stale platim pojisteni v Cechach a od 1. 7. bych mela nastoupit do zamestnani v Nemecku(,pokud pracovni povoleni dopadne kladne). Zdravotni pojisteni v Nemecku si teda tak jako tak musim zaridit. Nemate tedy nekdo zkusenosti s vyplnovanim pracovniho povoleni, zda vyzaduji pojisteni v Nemecku?  Diky za odpoved

Tereza
« Poslední změna: Červen 10, 2009, 01:22:18 pm od David » Zaznamenáno
harysek



Karma: 0
Příspěvků: 11



« Odpověď #1 : Červen 11, 2009, 07:55:43 pm »

Ahoj, ja si teda nechci vymyslet a psat sem nejake bludy, ale pokud si dobre vzpominam, tak to , ze mas pracovni povoleni znamena, ze mas i zamestnavatele v Nemecku, ktery by ti s tim teoreticky mel pomoci. Pamatuji si, ze v mem pripade jsme tam tehdy nevyplnovali nic, protoze jsem predtim byla privatne pojistena, takze jsem proste zadne cislo nemela, tudiz nebylo co vyplnovat. Potom jsem si nasla pojistovnu, ke ktere me zamestnavatel prihlasil a na zaklade toho mi prislo cislo zdravotniho i duchodoveho pojisteni...

Sarka
Zaznamenáno
petr.k



Karma: -1
Příspěvků: 105


« Odpověď #2 : Červen 11, 2009, 08:05:54 pm »

Ja jsem si uzavrel zdravotni pojisteni v nemecku az kdyz jsem dostal pracovni povoleni a zacal v nemecku pracovat.
Zaznamenáno
harysek



Karma: 0
Příspěvků: 11



« Odpověď #3 : Červen 11, 2009, 08:09:54 pm »

No.. tak jsem to myslela. Nejdriv jsem mela povoleni, pak smlouvu a pak si nasla pojistovnu
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München