ADAC - zle skusenosti
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en

Stran: [1] 2   Dolů

Autor Téma: ADAC - zle skusenosti  (Přečteno 3853 krát)
martinmartin77

« : Srpen 08, 2018, 04:55:37 pm »

Caute, no ja uz ADAC nikdy viacej. jedna úžernicka firma okrada ,mafiaska firma.možne len v tomto  Nemecku.

zamkol som si kluce od auta v kufri. auto som nevedel otvorit tak som musel volat pojebany ADAC. uy v telefone mi hovori ale že to bude 300eur skoro som onemel.hovorim mu nie to nieej mozne kde prisiel na taku sumu.on že tak nepride .ja som mu povedal nech pride zaplatim ved kluce potrebuje aj auto.

auto mam stare rocnik 2006 žiaden sofistikovaný elektornický system. prisiel  , auto otvoril  trvfalo to 10 minut . 300 eur šialenstvo . ale čo urobite  je to Nemecko .

totuto cestou bysom sa chcel opytat ci je mozne dostat nejako aspon polovicu penazi spať Co??? kde sa mam obratit a stažovať Co???   

toto nemecko len kasiruje a kasiruje a kasiruje . hajzli nemecký a maju prebytok niekolko miliard.
Zaznamenáno
rudo

« Odpověď #1 : Srpen 08, 2018, 10:47:25 pm »

na tvojom mieste by som z Nemecka okamzite odisiel a uz sa nikdy viac nevratil.
Na Slovensku je to lepsie, slusne zarobky a ceny nizke, vsetko v pohode, sluzby na vysokej urovni ... nechapem, preco ludia vobec idu do D ... a ked su uz v D, preco volaju prave drahe ADAC ,,,
Zaznamenáno
martinmartin77

« Odpověď #2 : Srpen 09, 2018, 07:48:37 am »

dakujem Rudo ty vševed za radu. kydas  kwatschen . kiež bz namiesto nemecka tuna ležalo radsej francuzko .

nie z nemecka bysom mal odist ale z bayernu týto su svine ...ostatny nie.

ciže ADAC mi pisal ze to bola privatna firma ADAC zato nemoze kolko si uctuju. 300 eur zarobir za 10 minut .to neexiostuju ziaden regule v bayern. ale čo škoda reči.
Zaznamenáno
martinmartin77

« Odpověď #3 : Srpen 09, 2018, 12:21:19 pm »

prečo ludia volaju drahe adac ...tak porad ktore ? čo ma volat clovek v nudzi ? ktore je lacne a pride hned ti na pomoc ? porad ?
Zaznamenáno
rudo

« Odpověď #4 : Srpen 09, 2018, 11:13:01 pm »

Ono to zalezi od konkretnej situacie. Ked ja som mal raz problem s autom na cestach tak som volal "Assistance" danej znacky - pri novom aute mam niekolko rokov "Schutzbrief" ktory zarucuje "Mobilitätsgarantie" a ten pokryva veci, ktore su v ramci zaruky - väcsina tychto "Schutzbrief" pokryva tusim aj vybavenie noveho kluca, treba sa informovat ...

ok, zamknute kluce od auta v kufri  (teda u aut ktore som jazdil poslednych ca. 15 rokov ani neviem ako by to bolo mozne, kedze som ich zamknut mohol len zvonku klucom - tam sa kluc nedal nikdy "zabuchnut" v kufri ale ok) mozu sposobit potrebu ich vytiahnutia co najskor a mozno ta "Mobilitätsgarantie" s jej privezenim nahradneho kluca by potrebovala prilis dlho.

Takze ked sa jedna o tento pripad, tak

1. bud si clenom nejakeho "autoklubu" a tam su naklady taketo:
ADAC (nur bei PLUS-Mitgliedschaft, max. € 120,-)

ACE (max. € 105,-)

AvD

BAVC (max. € 120,-)
https://pannenhilfevergleich.de/autoschluessel-vergessen-verloren/

cize nie je to o 300 € ale menej, na toto napr. je dobre clenstvo v nejakom autoklube

pokial nemas clenstvo v danom autoklube, tusim to plati aj pre ADAC, tak do toho klubu mozes vstupit priamo v pripade ze sa ti toto stane, vtedy  to stoji to rocne clenske

2. ked nemas clenstvo tak su aj ine moznosti ako len ADAC volat - priklad:

Wir vom Schlüsseldienst Open4u würden das Auto für 100€ - 120€ öffnen. Jeder andere seriöse Schlüsseldienst würde ungefähr die gleichen Preise nehmen.

Liebe Grüße,

Schlüsseldienst Open4u www.open4u.de
https://www.gutefrage.net/frage/adac-kosten

atd. staci pozriet na internete

samozrejme viem ze ovela lepsie by bolo, kebyze sa taketo sluzby ponukaju za takych maximane  12-14 € ( v tych zlozitejsich pripadoch) ... ale trh diktuje ine ceny a treba sa zmierit s tym, ze zijeme v trhovom hospodarstve ... preto mame aj celkovo lepsie a modernejsie auta ako za socializmu, kde sa napr. Trabant vyrabal desiatky rokov bez toho, ze by sa nieco zasadnejsie na jeho konstrukcii a vybave zmenilo ... to proste socializmus nedokazal
Zaznamenáno
martinmartin77

« Odpověď #5 : Srpen 10, 2018, 10:19:27 am »

no končne dakujem .toto si cenim.toto je rada.idem sa pozreit na to open4.dik este raz
Zaznamenáno
martinmartin77

« Odpověď #6 : Srpen 10, 2018, 10:24:27 am »

nuž ale kde ma posobnost ten open4you... oni sidlia v ESSEN to je 700 km odomna . to mam cakat  že mi pridu otvorit auto z ESSENU ked sa mi stane problem s autom ??
« Poslední změna: Srpen 10, 2018, 10:29:49 am od martinmartin77 » Zaznamenáno
rudo

« Odpověď #7 : Srpen 10, 2018, 11:23:20 am »

Ja som len uviedol, ze sa daju volat aj ine firmy ako ADAC ... treba pokukat na nete ...

Alebo teda davat pozor ... ja som jazdil skoro 20 r. s detmi, tam som si trapasy nemohol dovolit, aby mrzli niekde v zime na parkovisku ;_)
Zaznamenáno
martinmartin77

« Odpověď #8 : Srpen 11, 2018, 10:23:55 am »

v poriadku Dakujem aj tak Rudo. dufam že sa mi to už nestane .ak by nahwodou zase tak schlussedienst und fertig. kein ADAC mehr . ja  nechcem  byt mitglieder tak som nato doplatil.

a ozaj doležitá otázka ?? ale na to bysom mal založit nové téme . že ako to je vlastne so sloversnkými špz .ja stale beham na SVK špz . auto si ja nechcem davt na nemecke je to finnarocne. pocul som este ze najlepsie je si prihlasit auto na rodinneho člena a hotovo.ked vas policajti nahodou zastavia a budu sa vypytovat na tieto veci tak sa povie ze auto je pozicane .lebo ja tu zijem v bacorsku oficialne .ach ani sa mi toto tema nechce moc rozvijat.kopa ludi beha na heimat špz . kašlem nato .
Zaznamenáno
rudo

« Odpověď #9 : Srpen 11, 2018, 01:20:18 pm »

To s tymi znackami neviem poradit, lebo som to nikdy neriesil.
V 1990tuch rokoch to nebolo mozne, mat tu dlhodobo auto na slovenskych znackach a kedze napriklad v meste na uzemi byvalej DDR nebol vtedy prakticky nikto so slovenskymi znackami tak by si ma policajti okamzite vsimli, kebyze mam.

Co sa tyka ze auto je v D financne narocne - neviem to porovnat so Slovenskom, lebo tam nezijem. Viem len, ze ludia z SK mi stale vysvetluju, ze ceny na SK su uz rovnake alebo sj vyssie ako v D. Tak ak vravis ze auto je financne narocnejsie v D  , tak asi nepoznaju ceny za dan, poistku, servisovanie atd. v D , inak si to neviem vysvetlit.

Inak ked aj niektorym poviem ze ceny za vlastnenie auta v D su vyssie ako na SK, tam mi zase vysvetlia - no ano, lenze ty zase zarabas NEMECKY PLAT takze si to mozes dovolit ... nemecke ceny su prisposobene na nemecke platy, tak nemozes mat problem ...
Zaznamenáno
kaskaaa

« Odpověď #10 : Říjen 01, 2018, 10:48:31 pm »

Musim povedat ze ADAC ma z jednych najlepsich servisov a poisteni aut.Niekolko krat mi uz prisli na pomoc v ramci Mitgliedschaft neplatila som nic ani v rakusku ani v ramci SK stale niekto prisiel..
To ze si nechcel zaplatit 100 eur Smích za cely rok a radsej si zaplatil 300 ze pridu len raz je uz tvoje rozhodnutie..
A ze si nechces dat auto na nemecke spz Smích ajajaaj no raz dojde na psa mraz ako sa vravi a ver ci nie kontroluju to a velmi lahko ti mozu dat zaplatit dan aj par rokov dozadu ani nevies ako...
Zaznamenáno
martinmartin77

« Odpověď #11 : Říjen 04, 2018, 07:15:17 pm »

daju mi zaplatit dan niekolko rokov dozadu ani neivem ako ?

vyhlasim im ze auto pouzivam auf Montáže  a basta...nestras ma tu ...
Zaznamenáno
Spring66

« Odpověď #12 : Říjen 05, 2018, 01:44:36 pm »

Ahoj,nevím kde přesně se to stalo,ale stěžovat si můžeš na Industrie- und Handelskammer a to právě podle okresu kde se to událo.Rozhodně ti dají vědět jestli to je v cajku a když ne tak ti daj vědět jaký je další postup.Musíš jim ale vše podrobně popsat(čas,materiál a dojezd)  a poslat kopii účtu nebo fuktury.V každém případě je  300 éček zlodějina a to i pro němce.
Zaznamenáno
martinmartin77

« Odpověď #13 : Říjen 05, 2018, 02:36:29 pm »

vdaka Spring konecne normali clovek..cau
Zaznamenáno
jirike

« Odpověď #14 : Říjen 10, 2018, 09:49:15 pm »

.....ja som mu povedal nech pride zaplatim ved kluce potrebuje aj auto.

auto mam stare rocnik 2006 žiaden sofistikovaný elektornický system. prisiel  , auto otvoril  trvfalo to 10 minut . 300 eur šialenstvo . ale čo urobite  je to Nemecko .

totuto cestou bysom sa chcel opytat ci je mozne dostat nejako aspon polovicu penazi spať Co??? kde sa mam obratit a stažovať Co???   

toto nemecko len kasiruje a kasiruje a kasiruje . hajzli nemecký a maju prebytok niekolko miliard.

Taky jsem předem řekl cenu koupelny a taky jsem se setkal s tím, když ji už měli ode mě hotovou, že začali vymýšlet a spekulovat co je na tom tak drahé a podobně...

To je asi národní sport, tam u nás na východě Mrknutí

Stejně jako já potřebuji nějaké nářadí, materiál bez ohledu na to, jaký materiál si na mě další zákazník vymýslí.

Tak i v ADAC síti musí být všichni na telefonu NON-STOP a připraveny na to, s čím zas kdo zavolá bez ohledu na to, jeli den nebo noc.

Stejně jako já platím dětem školku a bydlení v Německu, tak i na dispečinku ADAC chrápe noc co noc někdo, kdo by byl raději s rodinou doma... A platí nájemné a školku.

Někdy tam čekají celou noc a NIC a jindy celou noc jezdí a ráno vstávají normálně na dílnu makat - třeba protože i oni musí z něčeho žít.

Nikoho nezajímá že ten mechanik musí být připravený na vše, že může jet až na hranice ,,svého okruhu" kde si zas nějaký Lojza zabouchne klíče.

Proč jsi to nevyřešil jinak, když to bylo tak drahé ?
Proč jsi se nějak  nepojistil před jakoukoli nehodou nebo problémem ?

Bulet a naříkat jak to drahé místo zodpovědného chování, honit pak ty lidi nejlépe až k soudu, jaká strašná křivda se stala, když si PÁN zabouchl klíče...

Stejně jako Ruda Ti radím, vrať se domů odkud jsi přišel, tam Ti zcela jistě otevřou auto zadara Mrknutí
(A vykradou než se vrátíš na parkoviště)
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2015
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | deutsch lernen

deutsch lernen | englisch lernen | amerikanisches englisch lernen cd | polnisch lernen | französisch lernen | serbisch lernen | portugiesisch lernen | dänisch lernen | russisch lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen | tschechisch lernen | kroatisch lernen | niederländisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch lernen | chinesisch lernen