Mohu si udelat ridicak v CR?
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Mohu si udelat ridicak v CR?  (Přečteno 40000 krát)
Jarka



Karma: 0
Příspěvků: 6


« : Září 02, 2008, 05:40:15 am »

Mohl by mi nekdo poradit ,jestli jako ceska s ceskym pasem,ale s trvalym pobytem v Nemecku bych si mohla udelat ridicak v Cechach? Diky za radu Jarka
« Poslední změna: Září 03, 2008, 09:33:26 am od David » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Září 02, 2008, 01:28:05 pm »

Mohl by mi nekdo poradit ,jestli jako ceska s ceskym pasem,ale s trvalym pobytem v Nemecku bych si mohla udelat ridicak v Cechach? Diky za radu Jarka
Mas trvaly pobyt v CR odhlaseny? Jestli ne, neví ČR nic o tom, že tam nebydlíš a je to samozřejmě bez problémů možné.

Pokud ano, nejsem si jist...zkus pohledat googlem...
OK, tuto práci jsem odvedl za tebe - http://www.google.cz/search?hl=cs&q=podm%EDnky+%F8idi%E8sk%E9ho+opr%E1vn%ECn%ED&lr=lang_cs
 - a strejda Google našel třeba toto: http://ridicske-prukazy.info/podminky-pro-ziskani-ridicskeho-opravneni.html
Tedy buď musíš mít v ČR hlášený trvalý pobyt (to většina z nás má...prostě jsme ho tam neodhlásili a co oči nevidí...), nebo přechodný a nějak doložot, že ses tam zdržovala alespoň půl roku. Protože už nejsou hraniční kontroly, není to jak dokázat razítky a prostě bych to prohlásil a je.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Jarka



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #2 : Září 02, 2008, 07:00:55 pm »

diky moc. Bohuzel jsem se v Cechach pred deseti lety musela odhlasit a odevzdat obcanku,kdyz jsem se vdavala. No zkusim se zeptat v Cechach v nejake autoskole nebo se zase nechat nekam prihlasit. Nechce se mi tu v Nemecku davat za ten ridicak tolik penez. Cauky Jarka
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Září 03, 2008, 01:42:04 pm »

Odhlasit a odevzdat obcanku z duvodu snatku? To zni dost divoce... Co ja vim, tak jedine, kdy toto pozaduji, je, kdyz z vlastni vule prijmes cizi obcanstvi...to ale asi tvuj pripad nebude. Chm.
Pak asi proste zase v CR prihlasit, aspon docasne, a pul roku pockat...pak neni problem v jakekoliv autoskole.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Jarka



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #4 : Září 03, 2008, 02:13:44 pm »

Jo tak to asi udelam. S tim vzani obcanky nejsem sama. Bylo to jeste pred EU ,kdyz jsem se vdavala a tak jsem se v Cechach musela odhlasit a tim i odevzdat obcanku. Ale nastesti mam jeste svuj cesky pas :-). Ale diky moc J.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München