Výpověď z trvalého pracovního poměru
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Výpověď z trvalého pracovního poměru  (Přečteno 128051 krát)
jirike
Host
« : Květen 15, 2016, 07:52:41 am »

Nevíte někdo jaka je výpovědní lhůta, pokud není uvedena ve smlouvě ??
Smlouva je na dobu neurčitou bez zkušební doby.
Našel jsem hodně informací, které si navzájem odporují.
Kdyby měl někdo tu zkušenost. ...
Děkuji Úsměv
Zaznamenáno
bjetka



Karma: 20
Příspěvků: 118


« Odpověď #1 : Květen 15, 2016, 12:15:49 pm »

Asi myslis teda tvoji lhutu jako zamestnance, ze? V tom pripade jsem si celkem jista, ze 4 tydny bud k 15. nebo ke konci mesice. (4 tydny neznamena mesic, ale 28 dni). Jestli mas smlouvu na dobu urcitou ci neurcitou, nehraje roli.
Mela jsem kolegyni, ktera byla ve firma pres deset let a mela nejakou jeste starou smlouvu, podle ktere mela vypovedni lhutu 6 tydnu ke konci ctvrtleti. To ale urcite nebude tvuj pripad.

Pro zamestavatele se to odviji od toho, jak dlouho ve firme clovek pracuje.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #2 : Květen 15, 2016, 12:50:10 pm »

Děkuji Úsměv
Ano mojí, sem zaměstnanec.
Někde jsem četl, že stavebnictví to má jinak, ale nic oficiálního. ..
Smlouva není ani 2 roky a je to obyčejná smlouva z papírnictví, zadna mala vyčurana písmenka. ...


* 2016-05-15 13.48.18.jpg (1564.4 KB, 2236x1257 - prohlédnuto 951 krát.)
Zaznamenáno
bjetka



Karma: 20
Příspěvků: 118


« Odpověď #3 : Květen 15, 2016, 01:07:35 pm »

Aha. Takovou smlouvu jsem jeste nevidela. Ale aspon regulerni smlouva, zda se. Tak podle stranek k Baugewerbe bych to chapala tak, ze to pro tebe obnasi 12 Werktage k libovolnemu dni, coz je pro tebe vyhodnejsi. Popravde jsem o tom dosud neslysela.

Snad tu bude mit nekdo zkusenost ze stavebnictvi!
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #4 : Květen 15, 2016, 01:21:16 pm »


Já našel ještě v jiné diskusi 6 týdnů - přesněji pro obkladače - jinde zas 4 tydny, mám tedy guláš co je vlastně pravda.. ..
Budu ještě hledat a v týdnu se poradim i s účetní, ta by taky mela vědět. ....
Nebo bude mít někdo osobní zkušenost.

Moc děkuji Bjetko Úsměv
Zaznamenáno
bjetka



Karma: 20
Příspěvků: 118


« Odpověď #5 : Květen 16, 2016, 04:55:26 pm »


Já našel ještě v jiné diskusi 6 týdnů - přesněji pro obkladače - jinde zas 4 tydny, mám tedy guláš co je vlastně pravda.. ..
Budu ještě hledat a v týdnu se poradim i s účetní, ta by taky mela vědět. ....
Nebo bude mít někdo osobní zkušenost.

Moc děkuji Bjetko Úsměv

no  urcite nemas zac, moc jsem ti nepomohla. Jestli mate nejake slusne lidi na personalnim, tak se zkus zeptat tam, ti by to snad vedet meli. Hodne stesti.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #6 : Květen 17, 2016, 02:45:39 pm »

Podle všeho je to odborová smlouva a někde na začátku by mělo stát, jakým odborovým tarifem se řídí, nebo ne? Nestojí tam někde, že základem smlouvy je tarif pro XXXX? Protože v horším případě by různé odbory i ve stejném odvětví mohly mít různé podmínky, proto mi přijde, že by tam ve vlastním zájmu někde měli pevně zakotvit, čím se tato konkrétní smlouva řídí.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
jirike
Host
« Odpověď #7 : Květen 17, 2016, 05:11:27 pm »

Díky Kleena, ofotim a doplnim,  jsou to jen dvě stránky. ..
Já ještě nikdy v živote výpověď nedával a tak v tom dost plavu Úsměv
I když  momentalne to slouží jen jako nátlak na to, abych dostával to, na čem jsme se dohodli...
Mám asi i mezery základní,  jako třeba od kdy běží ta výpovědní lhůta. ..
Ke dni výpovědi,  nebo posunuji den výpovědi tak, aby v tom ta lhůta už byla...?
6dni stare dovolene, 10 dni nove dovolene a 205h přesčasů, za předpokladu že me to nebude chtít proplatit staci posunout výpověď za součet těchto dní a teoreticky mužu byt od zítra doma ?? Smích


* 2016-05-17 19.29.04.jpg (1747.96 KB, 2764x1808 - prohlédnuto 952 krát.)

* 2016-05-17 19.30.42.jpg (1935.11 KB, 2895x1726 - prohlédnuto 939 krát.)
« Poslední změna: Květen 17, 2016, 06:39:50 pm od jirike » Zaznamenáno
Alterego



Karma: -14
Příspěvků: 66


« Odpověď #8 : Květen 18, 2016, 09:26:05 am »

Pro tvuj  Arbeitsvertrag byl pouzit jeden z nejdostupnejsich naprosto obecnych formularu (predtisku) z papirnictvi. A jelikoz asi nebudes mit zvlastni dohody se zamestnavatelem, ktery je zrejme mensim podnikatelem, vzal bych za bernou minci ustanoveni BGB, odst. 1, za povsimnuti stoji take odst. 6:

Bürgerliches Gesetzbuch (BGB)
§ 622 Kündigungsfristen bei Arbeitsverhältnissen

(1) Das Arbeitsverhältnis eines Arbeiters oder eines Angestellten (Arbeitnehmers) kann mit einer Frist von vier Wochen zum Fünfzehnten oder zum Ende eines Kalendermonats gekündigt werden.
(2) Für eine Kündigung durch den Arbeitgeber beträgt die Kündigungsfrist, wenn das Arbeitsverhältnis in dem Betrieb oder Unternehmen
1.
zwei Jahre bestanden hat, einen Monat zum Ende eines Kalendermonats,
2.
fünf Jahre bestanden hat, zwei Monate zum Ende eines Kalendermonats,
3.
acht Jahre bestanden hat, drei Monate zum Ende eines Kalendermonats,
4.
zehn Jahre bestanden hat, vier Monate zum Ende eines Kalendermonats,
5.
zwölf Jahre bestanden hat, fünf Monate zum Ende eines Kalendermonats,
6.
15 Jahre bestanden hat, sechs Monate zum Ende eines Kalendermonats,
7.
20 Jahre bestanden hat, sieben Monate zum Ende eines Kalendermonats.
Bei der Berechnung der Beschäftigungsdauer werden Zeiten, die vor der Vollendung des 25. Lebensjahrs des Arbeitnehmers liegen, nicht berücksichtigt.
(3) Während einer vereinbarten Probezeit, längstens für die Dauer von sechs Monaten, kann das Arbeitsverhältnis mit einer Frist von zwei Wochen gekündigt werden.
(4) Von den Absätzen 1 bis 3 abweichende Regelungen können durch Tarifvertrag vereinbart werden. Im Geltungsbereich eines solchen Tarifvertrags gelten die abweichenden tarifvertraglichen Bestimmungen zwischen nicht tarifgebundenen Arbeitgebern und Arbeitnehmern, wenn ihre Anwendung zwischen ihnen vereinbart ist.
(5) Einzelvertraglich kann eine kürzere als die in Absatz 1 genannte Kündigungsfrist nur vereinbart werden,
1.
wenn ein Arbeitnehmer zur vorübergehenden Aushilfe eingestellt ist; dies gilt nicht, wenn das Arbeitsverhältnis über die Zeit von drei Monaten hinaus fortgesetzt wird;
2.
wenn der Arbeitgeber in der Regel nicht mehr als 20 Arbeitnehmer ausschließlich der zu ihrer Berufsbildung Beschäftigten beschäftigt und die Kündigungsfrist vier Wochen nicht unterschreitet.
Bei der Feststellung der Zahl der beschäftigten Arbeitnehmer sind teilzeitbeschäftigte Arbeitnehmer mit einer regelmäßigen wöchentlichen Arbeitszeit von nicht mehr als 20 Stunden mit 0,5 und nicht mehr als 30 Stunden mit 0,75 zu berücksichtigen. Die einzelvertragliche Vereinbarung längerer als der in den Absätzen 1 bis 3 genannten Kündigungsfristen bleibt hiervon unberührt.
(6) Für die Kündigung des Arbeitsverhältnisses durch den Arbeitnehmer darf keine längere Frist vereinbart werden als für die Kündigung durch den Arbeitgeber.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #9 : Květen 18, 2016, 10:00:37 am »

[zavináč]Alterego - všimni si ale, že je všude zašktnuto, že je to tarifní smlouva a řídí se tedy odborovými tarify. Tzn. že leccos, v ní může být jinak, než jak uvádí zákon.
Jestli ale odbory mohou smlouvat i o výpovědní lhůtě, to nevím, moje smlouva má hned v první větě, že je mimotarifní Úsměv

Bohužel v Jirikove smlouve nestojí, jakými tarifními dohodami se řídí, stojí tam jen "příslušnými" - a do toho, jaké to jsou, bohužel nikdo nevidíme.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
jirike
Host
« Odpověď #10 : Květen 18, 2016, 11:58:02 am »

Díky za ochotu.
Ano mala firmicka se 4 zaměstnanci.
Osobní oddělení a všechna jiná Smích jsou v jednom kanclu,  ve kterém je šéf brzo ráno a pozde večer.
A 2x do měsíce (úklid a vyplaty) problematický článek a zroj většiny problémů cele firmy  - jeho žena  Škleb
Papíry pouze předpřipravuje o vse se stara nějaka externí firma, vyplaty a účetnictví.
Mam jeste druhou (malou slouvu - nebo přílohu ) ale ta se týká jen Zeitkonta.
Znova se ale zdá, že za to opravdu nemohou, protože  (ačkoli me to bylo nepříjemné) sem se zeptal kolegu a ty to mají od ledna opravdu tak, jak to melo být. ..
Tj. že všechny hodiny nad plne Zeitkonto (nad 150h) opravdu dostávají každý měsíc k výplatě. .. Jen já ne  Pláč
Tedy jsme se dohodli ze si beru volno z přesčasů a klesnu s hodinama k ostatním,  pod 150h a pak už to bude v pořádku. .. A to hned.
Nějaký šotek me ty hodiny držel na kontě a stále jen přičítal.
Přesto Vám všem děkuji,  myslím že nebude trvat dlouho a bude další šotek a já budu opět přemýšlet tímto směrem Úsměv
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #11 : Květen 20, 2016, 12:13:42 pm »


 Jirike teraz po vypovedi chces robit v inej firme ako zametnanec ci zase na zivnost?skus velke firmi..ako deutsche bahn...atd...tam sa ma zamestnanec lepsie...take male firmi s par zamestnancami su o nicom...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #12 : Květen 20, 2016, 12:41:42 pm »

Wir suchen Produktionsmitarbeiter für unseren Kunden der Automobilbranche in Garching
 
Ihre Aufgaben:

- manuelle Montage von Baugruppen nach Plänen und Zeichnungen
- einfache Maschinenbedienung innerhalb der Produktion

Ihr Profil:


- Berufserfahrung in der Produktion wünschenswert
- technisches Verständnis und handwerkliches Geschick
- hohe Belastbarkeit sowie Bereitschaft zur Dreischichtarbeit
- Selbstständiges Arbeiten unter hoher Konzentration, aber auch Teamfähigkeit
- Gute Deutschkenntnisse in Wort und Schrift zwingend nötig

 Wir bieten Ihnen:


- übertarifliche Bezahlung
- Vertretung durch einen flächendeckenden Betriebsrat
- gute Sozialleistungen, inklusive Weihnachts- und Urlaubsgeld, Schichtzulagen
- kostenfreie Arbeitssicherheitskleidung und regelmäßige Vorsorgeuntersuchungen
- einen unbefristeten Arbeitsvertrag
- interessante Einsätze bei namhaften Unternehmen
- Weiterbildungs- und Qualifizierungsmöglichkeiten
- persönliche Betreuung und Beratung durch Ihre Niederlassung

 Interessiert? Wir freuen uns auf Ihre Bewerbung!


 Randstad Deutschland GmbH & Co. KG
Herr Peter Große
Karlsplatz 3
80335 München
Bayern
Deutschland
Telekommunikation

Telefonnummer: +49 (89) 5 45 94 62 54
Faxnummer: +49 (89) 5 45 94 65 99
E-Mail
peter.grosse[zavináč]randstad.de


hladaju pomocnych robotnik pre automobilovy priemysel v mnichove..asi pre BMV...inzerat som skopirpval len nemam stym nic.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #13 : Květen 20, 2016, 01:02:17 pm »

Wir, die MÜLLER Bewachung Transporte GmbH arbeiten vor allem im Auftrag der Deutschen Bahn im Sicherungsbereich des Gleisbaus. Da die Deutsche Bahn sehr viele Baustellen hat benötigen wir dringend Sie, auch wenn sie noch keine Erfahrung darin haben.

Wir suchen Sicherungsposten - OHNE Funktionsausbildung (m/w) in Vollzeit

zur Sicherung von Bahnbaustellen zum nächstmöglichen Termin


Info: Die Funktionsausbildung wird vom Verband Deutscher Eisenbahnfachschulen durchgeführt und dauert 13 Tage, danach Prüfung.
Die Kosten für die Funktionsausbildung werden von uns für sie übernommen. Das ist für sie ein guter Start bei uns.

Aufgabengebiet später:
- Sicherung der Gleisbaustellen


Voraussetzungen:
- Interesse an der Teilnahme an der Funktionsausbildung "Sicherungsposten" (Diese ist Voraussetzung um als Sicherungsposten zu arbeiten)
- Zuverlässigkeit

- ärztliche Bescheinigung muss nachgeholt werden
- Sicherungsposten-Prüfung bzw. Sicherungsaufsichtsposten-Prüfung muss nach der Schulung nachgeholt werden
- Interesse an einer Tätigkeit im Freien
- Ausübungsort der Stelle ist der Raum Augsburg

Wenn wir Ihr Interesse geweckt haben, freuen wir uns auf Ihre schriftliche Bewerbung.

 MÜLLER Bewachung Transporte GmbH
Herr Müller
Schulstr. 27
89365 Röfingen
Bayern
Deutschland
Telekommunikation

Telefonnummer: +49 (82 22) 49 13
Faxnummer: +49 (82 22) 77 83
E-Mail
gmbhmuellergmbh[zavináč]aol.com


to je praca na zeleznici ako dozor...ked vas casom preberie deutsche bahn AG priamo mate vyhrane...mate istoty  Škleb Škleb
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #14 : Květen 21, 2016, 09:25:12 pm »


 Jirike teraz po vypovedi chces robit v inej firme ako zametnanec ci zase na zivnost?skus velke firmi..ako deutsche bahn...atd...tam sa ma zamestnanec lepsie...take male firmi s par zamestnancami su o nicom...

Hary ja nejsem nádražak ale obkladač   Škleb
Leda že by chtěli nove hajzlíky na nádraží  Smích
Ano myslel sem na návrat na živnost na které sem byl celý život. ..
Nevím. ... O ničom. .. To nedokážu posoudit.
Platy nás čtyř jsou mezi 28-42tis brutto ročne (ne dohromady Mrknutí )
S tim ze tech 28tis má mladý chorvat který je na tom s Němčinou hůř než já, je tam chvilku a obkladačem bych ho ani nenazval.
Spis pomocník. ..
Dostáváme i ,,kapesne" na Ježíška Úsměv
To je o nicom ??

Kazdopadne se to vyresilo. ..
Mam do konce měsíce volno.
Od příštího mam všechny přesčasy proplacene.
A koupili pro me nový auto...

Mam vse co jsem chtěl a jsem spokojeny Mrknutí
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München