mám silnýpocit že som bol oklamaný v autoservise.
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en

Stran: [1] 2 3 4   Dolů

Autor Téma: mám silnýpocit že som bol oklamaný v autoservise.  (Přečteno 35838 krát)
deutschland145268

« : Leden 18, 2016, 09:46:27 pm »

Caute ,

predčasom som menil olej a filtre v autoservise.uz som tuto temu tuna rozoberal.lebo mi vyuctovali neprimerane vela 143eur. a teraz ked lepsie pozeram fakturu a táto položka ma najviac zaujala: Lohn Werkstatt - menge je 8 a preis je 6.99. takze to je 55,92eur. toto sa mi vidi ako totalny podvod. rozumiem tomu takto :  že 8 hodin teda robili tuto vymenu.hm. na uctenke je cas .bol dom v servise necelu hodinu.

rozhodol som sa idem podat podnet na kontrolu.

poprosim niekoho aby mi poradil najlespie asi  Rudo .ako sa vola urad alebo kancelaria kde mozem ist s touto fakturou  aby urobili kontrolu a chcem poziadat a mi vratili čast penazi ?

unas na SVK sa to ako vola?
Zaznamenáno
diddi

« Odpověď #1 : Leden 18, 2016, 09:58:27 pm »

Deutschlande, nemuzes to ofotit a dat to sem cele? Takhle se muzeme jen dohadovat. Ale ujistuju te, ze zadny servis ti nebude uctovat 6,99 na hodinu. To bys byl z lacineho kraje.Mrknutí To musi byt neco jineho.
Zaznamenáno
petr69

« Odpověď #2 : Leden 18, 2016, 11:17:15 pm »

Deutschlande,
já tedy nejsem z oboru, ale pár účtů z autoservicu jsem již  viděl.
Jsem si skoro jistý, že "Menge 8" není v žádném případě 8 hodin. Je to nějaká časová jednotka, něco jako časový bod. A cena tohoto bodu je částka kterou ti tam naúčtovali,krát 8 jednotek. Takto účtuje spousta servisů, i v Čechách.

pro doložení mých slov ti pouze dodám, že ŽÁDNÝ AUTOSERVIS NA SVĚTĚ nepracuje, nic neudělá a neopraví za 6,99 € za hodinu. Za takový peníze já bych ráno ani nevstal z postele. Plus nájem za servis, nářadí vybavení, zaměstnanci, všechny odvody, platby, daně atd. atd. atd. Prostě jsi mimo realitu, nikdo tě nepodvedl, jen si možná navštívil ne ten nejlacinější autoservis. To je asi tak celé.
Hezký večer, Petr

P.S. A jestli na ně přesto pošleš kontrolu, tak jsi trubka největší. A třeba kvůli lidem jako jsi ty jsem já v Čechách přestal podnikat, protože někdy se to prostě nedá, dělat službu pro takový materiál jako jsi ty. A pak chodí jedna kontrola za druhou ....
Zaznamenáno
deutschland145268

« Odpověď #3 : Leden 19, 2016, 07:32:29 am »

petr69 - ja vím co je menge.mnege je množstvo.ja netvrdím ze menge su hodiny.ja som si to tak vysvetlil.
nesplietaj tu hore dole.

časovy bod ? jednotka ?  hm. ojeby a ojeby.to dnes plati nic jineho.kazdeho len vyžmykat .

nech mi to odpovie niekto povolanejsi.odfotim to.

Zaznamenáno
rudo

« Odpověď #4 : Leden 19, 2016, 09:17:44 am »

neviem na koho s amas s tym obratit, asi by sa bolo dobre popytat na tzv. "Verbraucherzentrale" (pobocku v blizkosti teb asi musis najst na internete) ze co sa s tym da robit, ale je mozne ze aj oni budu pytat nejake peniaze za radu

do buducna ostava len radit - dopredu sa informovat a dohodnut, aka bude cena za danu sluzbu, pisomne, potom servis nenarata viacej

ja som uz roky v tom istom servise, takze viem, ze sa mozem na nich spolahnut, ze uctuju ako treba - aj ked teda obcas si skontrolujem, co to tam pisu.
Zaznamenáno
kleena

« Odpověď #5 : Leden 19, 2016, 11:18:49 am »

predčasom som menil olej a filtre v autoservise.uz som tuto temu tuna rozoberal.lebo mi vyuctovali neprimerane vela 143eur. a teraz ked lepsie pozeram fakturu a táto položka ma najviac zaujala: Lohn Werkstatt - menge je 8 a preis je 6.99. takze to je 55,92eur. toto sa mi vidi ako totalny podvod.
Užs přemýšlel o tom, jít se tam s tou fakturou prostě zeptat, jaké jsou to jednotky a jakou na to mají hodinovou sazbu? Nicméně 56 EUR za hodinu práce mi přijde dost, pokud to tedy nebyl značkový servis (byl?). Jinak bych chápal třeba 30.
Každopádně, než potichu volat kontroly, přijde mi lepší jít to tam vyjasnit osobně.

Až kdyby tvrdili, že to bylo víc času, než víš, žes tam strávil, řešil bych to oficiálně, pak to ale možná je na trestní oznámení: podvod.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
jirike

« Odpověď #6 : Leden 19, 2016, 12:38:40 pm »

Dobry den krajania ,

dnes som bol vo werkstatt na vymenu oleja a filtrov. uz to auto potrebovalo ten olej som uz mal stary a zniceny.

vybral som sa do autorizovaneho servisu zn.FIAT . za vymenu oleja a filtrov som platil 143eur ,prosim pekne.

na fakture je to uctovane nasledne : Lohn werkstatt 55,92eur - to je robota

oelfilter 21,23eur
                                                          motoroel 5w30 LTR.           43,20eur

ok.dobre tak mi tam dali olej za 43eur a filtre za 21 eur ale za robotu si vypytali skoro 56eur.toto mi neda pokoj.

preto sa chcem opytat a overit si to ci to je v sulade s etikou a vsetkym vsudy.cima nojebalo s prepacenim zato ze som cudzinec ?

kto ma ake skusenosti ? a kde na akom úrade mozem podat podnet ?

dakujem z odpoved.

s pozdravom dojčland.

Na značkový servis je to cena normální.
V menším a neznačkovém je to o něco levnější.
Nechápu první větu,  kde je slovo FILTR v množném čísle.
Souhlasím, že kopie faktury by napověděla vic Mrknutí
« Poslední změna: Leden 19, 2016, 12:44:09 pm od jirike » Zaznamenáno
deutschland145268

« Odpověď #7 : Leden 19, 2016, 12:46:10 pm »

konečne rozumná a normalna odpoved.dakujem Kleena.

Rudo,vestko je tu na hlavu postavene v tomto Nememcku.to sa netyka len autoservisov.

napr.nenažrané ARD.kazdy musi paltit TV a Radio aj ked to nemas a nevyuzivas.stale je to horsie a sofistikovanejsie ale hlavna vec ze migranti z vojnou zmietanych krajin maju ovela lahsie podmienky.a nas tu budu neurotizovat.

a  Nemci ? ty len posluchaju a nastavuju chrbat .nechcem tu rozoberat ine temy než aku som začal.ale aby tak nebolo že Nemcko nas znovu dostane do problemov ved uz aj ich mame napr.migrantov. ta ako nas  dostalo do problemov pocas druhej svetovej.

co sa tyka toho ci ma servis oklamal alebo nie to zistim coskoro.ak ma oklamali tak ich vysmažim na oleji.ale ako host teda cudzine c v tejto krajine mam ake šance vobec uspiet pri stažnostiach.nijake.uz mam stym skusenosti ked som zil v Baden Wurtembergu.
Zaznamenáno
deutschland145268

« Odpověď #8 : Leden 19, 2016, 12:54:42 pm »

tu je kopia  faktury.

* WP_20160119_12_49_11_Pro.jpg (1290.84 KB, 3072x1728 - prohlédnuto 365 krát.)
« Poslední změna: Leden 19, 2016, 01:01:19 pm od deutschland145268 » Zaznamenáno
diddi

« Odpověď #9 : Leden 19, 2016, 01:31:56 pm »

No tak ted mame jasno!

Jedna se o 8 tzv. AW tj. Arbeitswert. Tak se nazyva u Kfz Werkstatt jednotka prace, ktera byva obvykle 10 minut. Ale nekteri to maji jinak. to z toho nevyplyva.

Napr. i 5 minut atp. My mame napr. AW 6 minut a pro vymenu oleje si pocitame 11 Euro/Aw.  tzn. cista hodina by vysla na 110 Euro. Takze vidis, jsou i drazsi firmy. Kdyz si uvedomis, ze se olej musi vypustit, vymenit filtr, do toho se zapocita i "Entsorgung" atd, tak jsi narazil na firmu, ktera neni ani prilis levna, ale ani draha. CEna oleje je taky pomerne nizka, neni uvedena zancka, je to asi nejaky no Name Produkt.

Mmch. Kolik si uctuji za AW by melo byt nekde vyveseno na dilne nebo v kancelari.
Zaznamenáno
rudo

« Odpověď #10 : Leden 19, 2016, 01:35:23 pm »

no vidis, takze takto musis postupovat, krok za krokom najprv pochopenie co tam pisu

AW neznamena ze "pracovna hodina", AW znamena "Arbeitswert" a ten je mensi ako hodina - moj servis rata 10 AW = 1 hodina cize 1 AW = 6 minut, ale v tom tvojom to moze byt asi inak

to sa zaviedlo volakedy myslim preto, ze vela "krokov" pri opravach atd. aut trva kratsie ako hodinu, cize to bolo treba nejako inak pocitat. "Arbeitswert" sa doslovne prelozi asi ako "pracovna hodnota" ale na SK sa to asi nazyva inak

tu v tom papieri mas napisane ze pracovali na tom tych 8 AW a jeden ich AW ma hodnotu tych 6,99 cize z toho vyratali cenu prace na tom
ci NAOZAJ pracovali tych 8 AW to uz neviem posudit

takze zda sa ze pri tejto praci ti to nejako dlho zaratali aby z teba vytiahli prachy a na to by si sa pripadne mohol ist stazovat

co sa tyka toho olejoveho filtra, asi je mierne predrazeny (pre predstavu mne rata moj znackovy servis do auta so ovela vacsim motorom aky ma to tvoje auto ca. 10,75 € bez dane, u teba to stalo raz tolko)

co sa tyka oleja, moj znackovy servis rata 13,90 euro za liter oleja, cize u teba tiez mierne predrazene ... ale zase je mozne ze v Bayern maju vyssie ceny, u nas na dedine sa dohodneme takto ...

Zaznamenáno
rudo

« Odpověď #11 : Leden 19, 2016, 01:38:46 pm »

diddi - aha ja som to poslal kratko po tom ako si ti poslala, ale som rad ze to vidim podobne s tou AW ;-)

ked ratate 11 € za AW ktory trva 6 minut tak to je uz ozaj dost , u nas na dedine je to ca. 6 €, ale tak ok ste v Bayern ;-)

Zaznamenáno
diddi

« Odpověď #12 : Leden 19, 2016, 01:40:47 pm »

Rudo, ten olej si pocitame daleko draz, v Bavorsku. Ale samozrejme znackovvy. Mrknutí

Napr. kdyby sel k ATU, mel by praci levnejsi,ale za to by mu zase napocitali draz olej. Takze by to vyslo nastejno.Smích
Zaznamenáno
rudo

« Odpověď #13 : Leden 19, 2016, 01:42:08 pm »

odkaz pre deutschland - je to mierne predrazene cele ale asi sa na tom nic nenastazujes ...

ak to robili 8 AW a jedna AW je u nich 6 minut ako u diddy, tak na tom robili 3/4 hodinku, ked je v tom zaratany prijem auta, rozhovor s tebou ze co chces urobit, vymena oleja, vymena filtra, "Entsorgung" stareho oleja podla predpisov atd. tak to nie je - podla mna - nejake MASIVNE predrazenie a s tym uz ani pravnik vela nenarobi ...

ale ak sa pojdes niekam stazovat, tak potom daj vediet, ako to dopadlo :_)

na tomto priklade ale vidis, ze NIE VSETKY ceny su na SK uz ako v D, aj ked mi to ludia casto vravia ... chapem, ze MNOHE veci stoja uz tak isto (potraviny, technika) ale vidis, NIE VSETKY ...
« Poslední změna: Leden 19, 2016, 01:44:06 pm od rudo » Zaznamenáno
rudo

« Odpověď #14 : Leden 19, 2016, 01:42:51 pm »

diddi - u mna pisu ze olej MOTUL, tak neviem ako moc je "znackovy" ale kedze auto je v zaruke, tak dufam, ze zly tam nedavaju ;-)
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 4   Nahoru

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2015
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | deutsch lernen

deutsch lernen | englisch lernen | amerikanisches englisch lernen cd | polnisch lernen | französisch lernen | serbisch lernen | portugiesisch lernen | dänisch lernen | russisch lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen | tschechisch lernen | kroatisch lernen | niederländisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch lernen | chinesisch lernen