Plná moc - Vollmacht
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Plná moc - Vollmacht  (Přečteno 38459 krát)
Hulla



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Leden 16, 2016, 10:52:27 am »

Dobrý den
     Chtel bych se zeptat kam bych měl zajít, abych dostal úřední ověření plné moci v německu, protože je zde problem aby mi ten určený uřad dal pod muj podpis štempl, když je dokument psan cesky. Nemate s tim nekdo nějake zkusenosti, kam zajít s tim papírem, u nas to funguje na poste, kdyz tam je czechpoint, ale tady nevim jak, jestli taky na poste, uřadě, nebo snad ambasádě?  Díky za odpověd Honza
« Poslední změna: Leden 16, 2016, 05:07:44 pm od David » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Leden 16, 2016, 11:06:41 am »

Zaprvé: není to wollmacht, ale Vollmacht (zcela analogicky k českému výrazu: Plná-Moc).

Potřebuješ notáře - hledej "Notar". Mně kdysi německý notář bez problémů oveřil podpis pod dokumentem psaným chorvatsky, takže předpokládám, že ti to ověří také.
Kdyby se z nějakého důvodu bránil, pak je potřeba ujasnit si dvě věci:
  • je ta plná moc určena pro použití v ČR? Pokud ano, oveř si ji na konzulátě. Není to sice levné, ale levnější, než kvůli tomu jet do ČR. Také to v ČR tak bude určitě fungovat lépe, než kdyby tam někdo mával plnou mocí v češtině podepsanou německým notářem.
    Ale jak říkám, mně i tady chorvatský dokument ověřili.
  • je-li určená pro Německo, proč ji píšeš česky? V tom případě bych ten text poskládal německy (příp. si nechal pomoct) a pak ti ho notář be zproblémů ověří.
Pokud nic z toho úplně nevystihuje tvůj případ, zkus trochu více rozepsat, jaká je ot plná moc, kde ji kdo bude používat, na jakém "úřadě" jsi byl a jaký s tím měli problém.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #2 : Leden 16, 2016, 11:47:30 am »

"urad" - teda notar - moze potvrdit overenie podpisu, cize potvrdi, ze ten podpis, ktory tam bol pred jeho ocami napisany, je podpis osoby, ktora sa preukazala preukazom (pasom ...) cislo XY

notarovi je jedno, co sa pise v texte nad podpisom, to on nezistuje, ci je to pravda, cize ani nemusi rozumiet, co sa tam pise ... nepotvrdzuje "pravdivost" danej plnej moci, len ze podpis pod nou je od danej osoby - tak som to pochopil ja
Zaznamenáno
Hulla



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #3 : Leden 18, 2016, 10:19:42 pm »

Ahoj.
Tak uz je to vyreseno, nejprve jsem stim sel na postu, zda-li mi to muzou tam officialne overit, tam jsem ale nepochodil, z tama me ale poslali na obecni uřad v Uttingu (ne nijak velky uřad, uredni hodiny 3 dny v tydnu) a tam me to za cenu 5 euro overili, stacilo to pred nimi podskrtnout a dala mi pod to stempl, pak jsem to akorat poslal postou domu do CR.
Kazdopadně diky tu všem za rady, ty mě taky pomohli.   Zdar Honza
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #4 : Leden 19, 2016, 09:18:54 am »

Hulla - tak fajn ze to dobre dopadlo ... a potvrdilo sa ako som pisal hore, ze ich nezaujima co sa pise v texte, oni len potvrdzuju ze podpis dala dana osoba ...
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München