vymáhání pohledávky
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: vymáhání pohledávky  (Přečteno 25708 krát)
AND



Karma: 0
Příspěvků: 1


« : Prosinec 21, 2015, 06:07:15 pm »

Hledám někoho kdo mi poradí kam se mám obrátit když mi dluží Německá firma úhradu faktur.V případě pište na tento email: pohledávky-de[zavináč]seznam.cz
Předem díky.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1 : Prosinec 23, 2015, 08:16:42 am »

Mel jsem podobny problem.
Obratit se na pravnika. Prvni, mimosoudni cesta Te bude stat cca 500,-Eur.
V pripade neuspechu nasleduje zaloba a soud.
U soudu to musis dokazat, ze jsou Tve pohledavky opravnene a podlozene.
V mem pripade k soudu doslo po cca 1,5roku.
Cena soudniho poplatku a ceny advokata je podle pohledavky.
U me se jednalo o 7tis.Eur a soudni poplatek byl bez mala 600Eur a pravnik cca 2300,-
V pripade vyhry u soudu by to mela zaplatit protistrana.
V pripade prohry bych navic platil 2300,- Eur pravnika a naklady protistrany tedy riziko ze prijdu o dalsich 5200,- Eur.
Mam rok po soudu.
Dluzne faktury mam uhrazene ty poplatky ale ne.
Nasledovala v lete nejaka inkasni agentura a zase jsem musel zaplatit cca 200 Eur.
A opet nic - firma ma odstavene ucty kvuli dluhu na FU.
Mela nasledovat exekuce (to nevim kolik ale i ta je zpoplatnena) ale jeji cena by mela byt (prý) pripoctena k exekuci a nasledne spolu s ostatnima penezma vracena...
Bude-li to tak nebo ne je ve hvezdach, jako ve vsem je ta informovanost dost mala a vse trva...
Na druhou stranu v ČR se nedostanes temer k nicemu s mnohem větším smluvnim zajištěním a trva to 10x dyl... (vlastni zkušenost)
Tady sem ,,vyhral s pouhou" ustni dohodou a par fakturama Úsměv
Ted je cca 2,5roku od vzniku dluhu a zbytek dluhu dal roste o poplatky a uroky (dane statem) a konec i dal v nedohlednu....
Ale protoze jsem hlava tvrdohlava a uz z principu a nemam rad takove zmetky...
A protoze sem se na to hodne nadrel - faktury byli za praci...
A protoze nam to zpusobilo hodne problémů. ..
Nenecham to byt a potahnu az do uplneho konce Úsměv
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #2 : Prosinec 23, 2015, 11:12:31 am »

Dobře děláš, že jsi mu ukázal, že se nenecháš zastrašit, ale zvaž to "až do samého konce".
Mohlo by tě to stát více sil, než by ti to přineslo užitku ( v jakémkoliv smyslu ). Všechno je dobré dělat jen do určité míry, ne přes moc.
Avšak platí: Všeho dočasu, pámbu navěky.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #3 : Prosinec 23, 2015, 02:33:23 pm »

Dobře děláš, že jsi mu ukázal, že se nenecháš zastrašit, ale zvaž to "až do samého konce".
Mohlo by tě to stát více sil, než by ti to přineslo užitku ( v jakémkoliv smyslu ). Všechno je dobré dělat jen do určité míry, ne přes moc.
Avšak platí: Všeho dočasu, pámbu navěky.

Nikdo me nikdy nezastrasoval...
Naopak ja mu u stopadesate trapne výmluvy hrozil ze mu udelam ostudu treba i v televizi budeli to nutne...
Vic sil a rizika a penez, nez bylo to prvotní se soudem, uz to stat nemuze...
A nechat byt dluznych 2tis je stejne jako na zacatku zahodit jednu ze tri faktur...
Ted uz to zaplati do centu, je jen otazka kdy a jakym zpusobem....
Dulezity byl ten rozsudek....
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München