Oel wechseln und filter vymena oleja a filtrov platil som nehorazne vela...
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Oel wechseln und filter vymena oleja a filtrov platil som nehorazne vela...  (Přečteno 147368 krát)
deutschland145268



Karma: -7
Příspěvků: 97


« : Listopad 17, 2015, 01:19:56 pm »

Dobry den krajania ,

dnes som bol vo werkstatt na vymenu oleja a filtrov. uz to auto potrebovalo ten olej som uz mal stary a zniceny.

vybral som sa do autorizovaneho servisu zn.FIAT . za vymenu oleja a filtrov som platil 143eur ,prosim pekne.

na fakture je to uctovane nasledne : Lohn werkstatt 55,92eur - to je robota

                                                          oelfilter 21,23eur
                                                          motoroel 5w30 LTR.           43,20eur

ok.dobre tak mi tam dali olej za 43eur a filtre za 21 eur ale za robotu si vypytali skoro 56eur.toto mi neda pokoj.

preto sa chcem opytat a overit si to ci to je v sulade s etikou a vsetkym vsudy.cima nojebalo s prepacenim zato ze som cudzinec ?

kto ma ake skusenosti ? a kde na akom úrade mozem podat podnet ?

dakujem z odpoved.

s pozdravom dojčland.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #1 : Listopad 17, 2015, 03:49:11 pm »

no ja mam inu znacku, ale v znackovom servise - akurat pozeram do papierov z poslednej prehliadky - je napisane ze za olejovy filter aj s tesnenim ca. 14 € dokopy

co sa tyka prace tak beru ca. 54 € za hodinu
ci na tej tvojej vymene oleja pracovali hodinu to neviem posudit teraz, takze potreboval by si vediet hodinovu mzdu


kebyze si to chces porovnat co sa tyka nemecka pozri napr. tu
https://www.adac.de/infotestrat/tests/autohaus-werkstatt/auto-werkstatt/2013/default.aspx?ComponentId=183593&SourcePageId=31872

tam mas nejaky prehlad ze co sa uctuje za hodinu
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #2 : Listopad 17, 2015, 03:55:43 pm »

jaj a za olej platim v mojom znackovom servise ca. 15 € za liter, cize ak Tebe dali cojaviem 4 litre tak to nie je drahe asi ...
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #3 : Listopad 17, 2015, 03:56:29 pm »

tu mas reklamu z jednej "siete" opravovni, ta prva cena je ale bez oleja ....

http://www.atu.de/pages/meisterwerkstatt/wartung-service/oelwechsel.html

len nechapem preco by si mal davat nejaky podnet, vsak siel si tam dobrovolne, dobrovolne si chcel vymenu oleja - tak musis zaplatit co si zapytaju
to je uz tvoja vec, ak si sa neinformoval dopredu, kolko to tam stoji
« Poslední změna: Listopad 17, 2015, 04:15:52 pm od rudo » Zaznamenáno
deutschland145268



Karma: -7
Příspěvků: 97


« Odpověď #4 : Listopad 18, 2015, 12:08:29 pm »

Vdaka za info.Rudo.tak si mi to ozrejmil.celkom urcite najblizsie uz v nemecku ja nenavstivim autoservis.

Zase som na socialke ak by to niekoho zazujimalo  Mrknutí
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #5 : Listopad 18, 2015, 12:12:06 pm »

Jezis ten vul je tu zase! Dojcland jed na slovensko a nech si to vymenit tam. Ty mi opravdu pripadas, ze jsi vcera spad z višně. Ja bych rekl, ze je to jeste levne na to, ze jde o znackovy servis. Nez nekam vlezes, tak se zeptej kolik to bude stat a pak si stezuj. Vis vubec kolik stoji hodina prace v nemeckem autorizovanem autoservisu? Hlavne tady tomuhle noumovi odepisujte a on tady z toho zase rozvine debatu na pul roku....
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #6 : Listopad 18, 2015, 01:45:23 pm »

deutschland - zase na socialke? ale ved roboty je plno vsade same ponuky? tak preco socialka ?

a do toho Francuzska nejdes ako si bol byval pred casom spominal, ze tam sa ti viacej pacilo ako v Nemecku, ze su tam prijemnejsi ludia atd.?
Zaznamenáno
deutschland145268



Karma: -7
Příspěvků: 97


« Odpověď #7 : Listopad 18, 2015, 02:53:19 pm »

Rudo,preto socialka lebo nas viacerych prepustili prednedavnom zevraj je malo prace tam som logisch sa prihlasil na jobcenter.

beztkak od februara mam istu pracu tentokrat bysom mal debutovat ale uz bez scheise leitfirma.cize na priamo kmenovy rovno na tanier.uvidi sa.to az februar 2016.

á stary dobry Honza .hm.

ano Rudko ,Francuzko to je moja krajina.momentalne su tam tazke chvile.nechcem to rozvijat ved viete tie utoky atd.

lenže čo no to že asi nadalej trvam natom že Nemci ma len furt rozculuju .vzdy im hovorim ruhe ,z hlboka dychat nadychnut sa a kein stress ale mozete im to hovorit.ale raz ten cas  pride a nemci budu normalni.ale kedy neviem.

momentalne mi vadi ze strasne rychlo jazdia a od zadu sa vam nalepia na auto toto neznasam.potom sa ani necudujem ze su vsude krize popri ceste.

takze olej som vymenil dali mi tam ARAL.ok.inak pekne vsetko to maju zorganizovane .poslali ma na kavicku ,zadarmo malinovku.citil som sa jak v TESLA servise.inak ma nechceli pustit k mechanikom.ale to vsadde robia aj unas na SVK.presnejsie sa cchem este pozriet na tie linky co si mi poslal Rudo.



Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #8 : Listopad 18, 2015, 03:33:19 pm »

Vole ja padám...    Škleb Škleb
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #9 : Listopad 18, 2015, 10:00:36 pm »

 zřejmě dobrej matroš, od koho kupuješ Deutschlande?
« Poslední změna: Listopad 18, 2015, 10:02:15 pm od petr69 » Zaznamenáno
deutschland145268



Karma: -7
Příspěvků: 97


« Odpověď #10 : Listopad 18, 2015, 10:07:20 pm »

Petr69,od prezidenta  české republiky.žádnej matroš ty grázle.dej si pivo na zdravy. Mrknutí
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #11 : Listopad 19, 2015, 12:23:10 am »

Dojcland kdysi jsi me tema kecama sral, ale podrobnym sledovanim tve osobnosti jsem prisel na to, ze to opravdu myslis vazne a chvilema je mi te i trochu lito. Uz asi starnu...
Zaznamenáno
deutschland145268



Karma: -7
Příspěvků: 97


« Odpověď #12 : Listopad 19, 2015, 09:16:17 am »

Honza alebo Jano to je jedno...pro tebe by bylo vykoupnei jse zamystlet nad sebou.lebo to co ty tady provadis s lidma uz par let to je nehorazne . jo muzes jsi to dovolit ze své anonymni skrupiny.ale denska uz to neni jenom tak lehce. to co napises na internetu jse lehce muze obratit proti tobe.

neni tezke vypatrat identitu uzivatele.byl bych zvedav jak by jses tvarilkdyby na tebe bylo podane hromdne zaloby za to co tady provadis na portalu grmany.cz. ze urazis lidi hlava nehlava.

dej jsi pozor.varuji te.nezapomen na mé slova.diskutovat jse tady na portalu.cz má slusne,v klidu,bez urazek atd. ty ani jedno ani druhe nerespektujes.ok.tolik k tobe.

takze kdyby jeste nekdo mel co povedat k teme autoservisy alebo werkstatt v nemecku nech sa paci.

Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #13 : Listopad 19, 2015, 10:39:00 am »

Vidíte to taky?  Škleb Škleb Škleb mě už došly slova.... Dojčland já neurážím lidi kolem až na vyjímky, ale veřejně říkám, že jsi BLBEC JAK VRATA!!!  Škleb Škleb Škleb
Zaznamenáno
joker



Karma: -8
Příspěvků: 122



« Odpověď #14 : Listopad 19, 2015, 09:16:28 pm »

Nazdar.Už jazdíš na autobuse alebo stále bez práce?
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München