Životní úroveň v Mnichově
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2 3 4   Dolů
 
Autor Téma: Životní úroveň v Mnichově  (Přečteno 316492 krát)
mordred



Karma: 0
Příspěvků: 1


« : Duben 08, 2008, 09:08:56 am »

Uvazuju ze bych sel pracovat do nemecka, konkretne prave do Mnichova. Chtel bych si dopredu spocitat jak moc se mi to vyplati, protoze mam v Cechach velmi dobrou praci. Takze bych se rad zeptal jake jsou prumerne naklady na zivot v nemecku, kdyz zapoctu skromne bydleni, stravovani, doprava po mnichove a dalsi nezbytne naklady, ktere me ted nenapadaji.
« Poslední změna: Září 18, 2008, 01:56:10 pm od David » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Duben 08, 2008, 09:56:48 am »

  • Mas-li v CR velmi dobrou praci, proc jezdit do Nemecka? Leda bys tu snad mel najit "super dobry job". Pokud se sem nehodlas prestehovat i s rodinou, musis vzit v uvahu "zivot na cestach", cas na jakes takes zaziti se zde a znovuvytvoreni socialnich vztahu...
  • Jinak, najem pocitej mezi 10-12 EUR/m^2. Da se vsak sdilet byt s vice lidmi, tzv. WG, pripadne se ruznymi cestami dostat k pokoji ve studentskych zarizenich a usetrit (studentsky pokoj stoji oficialne od 180 EUR do 2xx, pri pronajmu pres prostredniky nebo od oficialne nahlasenych studentu se vsak lze dostat i na 400).
  • Mesicni jizdenka podle toho v jakych oblastech budes jezdit...od cca. 40 EUR (Informace primo od zdroje zde (MVV)).
  • Co se stravovani tyce, pokud se omezis na discounty a varit budes sam, muzes se vejit do ceskych cen. To, co je tu drazsi (napr. brambory apod.), muzes dovezt z CR. To kdybys chtel hodne setrit. Ceny ale zalezi na sezone, v sezone tu ovoce a zeleninu poridis i levneji nez v CR.
  • Pivo bude stat tak od 1,80 (hospody ve studentskych arealech), pres 2,50 az po vic nez 3.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
petr.k



Karma: -1
Příspěvků: 105


« Odpověď #2 : Duben 08, 2008, 05:28:07 pm »

Souhlas s Kleenou. Jidlo (krome restauraci, ktere jsou trochu drazsi) stoji stejne. Nejvetsi polozka je bydleni a pripadne cestovani do CR.
V mem pripade 400Euro za pokoj v 2+1 vcetne elektriky, topeni, internetu a garaze. Hromadnou dopravu neresim neb jezdim autem nebo na kole.
Predpokladam, ze danove kalkulacky sis nasel a kolik te stoji cesta do CR si dokazes spocitat.
Pokud mas deti, mas narok na prispevek 150Euro na dite bez ohledu na prijmy.
A neni to jen o penezich, ale o ztrate socialnich vztahu a casu straveneho na cestach.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Duben 08, 2008, 05:36:29 pm »

K tem danim jeste - prokazes-li, ze v CR udrzujes byt (mas najemni smlouvu a aktualni ucty za najem a inkaso) a ze tam jezdis 24x rocne, coz by se Ti minimalne v prvnim roce melo povest, muzes dosahnout uznani dvojiho vedeni domacnosti, coz muze vynest "papirove" danove uznatelne naklady i kolem 15.000 rocne a prislusnou usporu na dani z prijmu (treba vice nez 5.000). S tim ale radsi nepocitat a brat to jako bonus, neb velmi zalezi na prislusnem urednikovi financaku, jak snadno takovou vec uzna ci do toho bude ryt.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
chakka



Karma: 8
Příspěvků: 147



« Odpověď #4 : Duben 09, 2008, 08:11:49 am »

Ahoj...taky plne souhlasim s kleenou - je to velmi vystizne napsany...a zavidim petrovi.k jeho levny byt Šok) (momentalne se pokousim sehnat neco podobneho). Myslim, ze jsou hlavne na zvazeni ty posl. body - tedy "zivot na cestach", zaziti a znovuvytvoreni socialnich vztahu...a take samozrejme zatim stale klesajici kurz Eura k CZK. A samozrejme si kazdy sam pro sebe musi odpovedet na to, proc jsem jde, zda mu ty vsechny nove zazitky a zkusenosti z ciziny stoji za ta uskali Šok)
Zaznamenáno
michal78



Karma: 0
Příspěvků: 34


« Odpověď #5 : Duben 09, 2008, 10:22:15 am »

nechci nikoho odrazovat do ZIVOTA v Nemecku, ale "jit si sem vydelat" se, dle mne, uz davno nevyplati. Jak jiz bylo uvedeno vyse, je treba zohlednit:

- stale se zhorsujici kurs €/CZK
- stale vyssi ceny na dopravu mezi CR a SRN (hlavne ceny benzinu/nafty, opotrebeni auta)
- cas (placenou dovolenou) investovany do cestovani, navstev CR
- ztratu - v Tem pripade jak sam pises - velmi dobre prace v CR
- vyssi (az velmi vysoke) naklady na bydleni, event. dokonce placeni 2 bytu (CR + SRN)
- s ohledem na Tve znalosti nemciny a profesni dovednosti by jsi si mel take polozit otazku jakou praci zde muzes delat/sehnat a jak je tato fin. ohodnocena, zpravidla je to tak, ze temer nikdy asi nikdo nedostane stejnou praci a pozici jakou delal v CR, ale horsi, "podradnejsi" a tedy i hure placenou a az po letech se event. vypracuje opet nahoru
- pokud mas deti je dulezity faktor skola - jiste bude problematicke je vytrhnout z X-te tridy ceske skoly, dat je do nemecke skoly a po par letech se opet vratit do CR
- jak to zde bude s praci pro partnerku
« Poslední změna: Duben 09, 2008, 10:29:07 am od michal78 » Zaznamenáno
Jana1891



Karma: 2
Příspěvků: 60



« Odpověď #6 : Duben 09, 2008, 10:34:59 am »

 Hněv  
ja teda nevim, proc chces do Mnichova? Je to nejdrazsi mesto nemecka, jestli kvuli jazyku, tak si vyber  jine mesto. Pocitej, ze kamosi ti zustanou po netu, nebo jak vsichni psali zivot na cestach. po trech letech nme omrzel zivot na cestach, tak jsem se tu usadila, za cenu kamosu - dost vysoka cena. V Cechach jsem mela taky dobrou praci: jak super kolektiv, tak i nadprumerny plat. Plat mam stejny, doufam ze se mi podari vyridit povoleni a budu mit lepsi praci za normalni plat.
     Najem predrazeny
     Cestovani: kdyz neprsi  a neni nasnezeno tak na kole, sem tam nejake vydaje jsou nutne, jinak jizdenka MVV
     Jidlo: levnejsi nez v Cechach, ale jejich mouka  Hněv , tu si zatim krome hladke nechavam dovezt
     Zabava: po praci si nejdou sednout `na jedno`
     Mentalita: studenti jsou v pohode, ale jinak jsou Nemci uzavreni a dlouho trva nez se otevrou a jsou i pedanti a jejich vtipy  Hněv
     Ostatni: je tu super priroda (jezera, hory)
Taky si treba muzes pustit na satelitu nemeckou televizi a jak se zije uvidis sam, treba ze spousta rodin musi vyuzivat neziskove organizace a chodi si tam pro jidlo (Tafel), RTL opravuje potrebnym byty, sluzba s policajtama, jsou tu caste stavky - dneska doktori, minule to byla doprava a popelari. K doktorum se chodi po pracovni, na tri dny nemocenske neni potreba doklad, ale nikdo toho nezneuziva, jelikoz se boji o misto, protoze nemocenskou asi 3 tydny plati zamtel a  pak az pojisteni. A misto pro deti ve skolce?? Utopie, nanejvys tak v krestanske skolce. zadne takove, ze ma dite narok na misto jako v CR.  Ale jsou tu i pozitiva jako nizka kriminalita.  Smích
    
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #7 : Duben 09, 2008, 11:35:26 am »

Take bych rozhodne nezrazoval od zivota v Nemecku a uz vubec ne v Mnichove. To bych si jaksi sam protirecil :-)
Mnichov je velmi prijemne mesto pro zivot, ac velke, ma velmi lidsky rozmer, spoustu zelene, vsude cyklostezky. Do prirody kousicek, v zime na lyze. A Bavoraci tu take nejsou nijak strasni, protoze mesto ma snad 30% obyvatel cizincu, jsou uz zvykli.
Mesto je sice drahe, hlavne co do najmu, ale podle toho jsou tu take prislusne vyssi mzdy nez jinde. A bydleni se s trochou stesti take da poridit vyhodne...obcas ale takove hledani trva.
Jde jen o to, jestli se z CR stehovat do Nemecka. V CR je bordel, chybi podnikatelska kultura, neprijemni urednici...tady zase vse sesnerovane zakony, za kazdym rohem "Abmahnung", zivot bez pojisteni odpovednosti za skodu je temer adrenalinovy sport. To si musi kazdy ujasnit sam. :-)
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
petr.k



Karma: -1
Příspěvků: 105


« Odpověď #8 : Duben 09, 2008, 02:30:17 pm »

...a zavidim petrovi.k jeho levny byt Šok) (momentalne se pokousim sehnat neco podobneho).
Platim jen jeden pokoj v 2+1, takze cely byt stoji 800Euro mesicne, coz je uplne normalni cena.
Zaznamenáno
chakka



Karma: 8
Příspěvků: 147



« Odpověď #9 : Duben 09, 2008, 03:57:19 pm »

Ahoj, tak to potom jo, pokud si platis jen jeden pokoj v 2+1 ...Uz to "capito" Úsměv
Zaznamenáno
Sarina



Karma: 1
Příspěvků: 3


« Odpověď #10 : Duben 10, 2008, 10:08:18 pm »

Vazeni,

ja se stehuju do Mnichova tento vikend a moc se tesim, pac si myslim, ze je to fakt cool mesto. Potom ale, co jsem si precetla par komentaru, tak mam pocit, ze kdybych nebyla uz takrka na ceste, tak bych si to rozmyslela:))) Je to dost demotivujici...samozrejme ze kazde stehovani do ciziny (at uz za praci) predstavuje ztratu osobnich kontaktu, myslim fyzicky, mnichov je drahy mesto to taky souhlasi, a euro klesa (ale to nebude trvat vecne...), takze bych spis videla ty lepsi stranky: treba kvalita zivota v mnichove, okoli, prachy za ktery si urcite bude clovek zit slusne (ja platim za pronajem spinaveho bytu v praze vice, pocitano na m2, nez budu platit v mnichove za skvely slunny byt...). takze urcite, vse ma sve pro a proti a je asi treba zvazit, proc, na jak dlouho a co mi to prinese do budoucna...Úsměv

Sara
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #11 : Duben 11, 2008, 09:21:28 am »

[sarina]: Presne tak, a proto tu taky my, co tu jsme, jsme :-) Jen si to musi kazdy zvazit sam pro sebe.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Tomas



Karma: 1
Příspěvků: 158



« Odpověď #12 : Duben 11, 2008, 03:12:17 pm »

Pokud mas dobrou praci a mel by si dobrou praci i tady, tak je to jedno, jestli to chces delat kvuli nemcine a nevadi ti preruseni kontaktu s kamosi v CR tak to udelej, proc ne, umet jazyk je taky vyhoda.

DOST me prekvapily nektere komentare co jsem prave cetl, hlavne ten od Jana1891.
Musim dost nesouhlasit a nezlob se na me (vubec te neznam a to co ted napisu nemyslim ani spatne ci nejak zle) ale tvoje hodnoceni mi prijde dost HLOUPE. Ze si se tu usadila, za cenu kamosu v CR, ok, ziskala si ale kamose v DE, takze je tezke vyjadrit to jako ztratu.
Nerozumim proc jsi v Mnichove kdyz si tu vydelas stejne jako v CR - jak jsem tomu porozumnel tak me napada jedine zduvodneni, ze tu delas asi Studentenjob pri studiu na uni kterym si vydelas tolik jako v CR za praci na plny uvazek.
Jinak bydleni - to je skutecne vec toho jak si to kazdy zaridi, takhle argumentovat by se dalo i zivotem v Praze kde bydleni taky neni levne.
Zabava: "po praci si nejdou sednout na jedno" - tak to je strasny nesmysl! Zalezi firma od firmy, zazil jsem oboji ale pausalizovat to fakt nejde, je to stejne jako vsude jinde!
Podobna blbost je jak se vyjadrujes o nemecke mentalite, typicke predsudky! Opet jsem mel moznost poznat oboji a PREKVAPUJE me ze po TRECH letech zivota v MUC (ja jsem v Mnichove od zari tohoto roku taky 3 roky) mas jeste tyhle nazory! Timhle se mordrede nenech vubec odradit, protoze to tak fakt neni, opet zalezi na lidech a i na cloveku samotnem, jak se snazi a co pro svou integraci dela! Vtipy to je fakt osobni vec a kazdy to ma nastavene jinak, sice jsou nejake rozdily ale rozhodne si nemyslim ze by Nemci nemeli smysl pro humor!

Co se doktoru tyce, sam muzu potrvrdit a dokazat ze jsem sel rano vickrat k doktorovi kdyz mi bylo spatne, nic nezneuzivam ale ani sef ve firme nikdy nic nerekl, delaji to i ostatni, opet zalezi na tom kde pracujes. Samozrejme, nikdo toho nezneuziva, ale neni to jenom z duvodu ze by se clovek bal o sve misto! Kdyz je mi skutecne zle, tak k tomu doktorovi jdu, ale nebudu tam s kazdou bolesti hlavy.

Ale nejvetsi blabol je ten priklad s televizi. To jsem se skutecne musel smat, kdyz usuzujes z zivota podle televize. Zalezi samozrejme na tom jestli misto toho piti pivka s kolegy netravis ten cas pred tou telivizi, kdyz si podle toho co tam vysilaji delas i takovy usudek.
Ale vazne, to byla sila!!! Úsměv Preposlal jsem to ale par kamosum a aspon byla sranda.

Argument s prirodou (v Cesku je taky hezka) a argument s kriminalitou (ze by v Cesku byla kriminalita jako nekde v Africe se taky neda rici) jsou jedine dva POSITIVNI ARGUMENTY co si napsala.

Tak me napada, proc jsi vubec sla do Mnichova?
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #13 : Duben 11, 2008, 07:09:11 pm »

[Tomas]
Ajajaj, nechces urazit, ale mluvis jakobys za sve tri roky mel patent na vyklad nemecke mentality a vubec, zivota a vseho. Mlady a perspektivni konzervativec.

Ja za svych 7 let tady muzu potvrdit, ze Nemci, zvlast Bavoraci tady, holt uzavrenejsi jsou. Ano, neni zrovna obvykle, ze by si kolegove sli kamaradsky popovidat. Kdyz uz pujdou, bude to mnohem formalnejsi ne v CR. Tedy mozna je to jine mezi, rekneme, stavebnimi delniky...tam zkusenosti nemam.
Stejne tak kdyz se pokusis nekoho oslovit na ulici, nebo ho jen neocekavane pozdravis, lekne se, ze ho jdes prepadnout. Viz obliceje, kdyz jsme se stale jeste pod dojmem z Thajska tady na lidi na ulici usmivali... To byly ksichty :-)
To ale neni nic proti zivotu v Nemecku, jen je proste potreba uznat, ze je jine.

Ze clovek prijde o ceske kamarady, nebo se jim aspon vzdali, muze byt ztrata bez ohledu an to, jestli tu najde jine...lide jsou proste ruzni.

Televizi neresme. Kriminalita a vseobecna kultura, ano, to je tu i podle mne lepsi. Na druhe strane je zivot mnohem vic svazan pravnimi predpisy a je mnohem vetsi pravdepodobnost, ze te nekdo zazaluje - za urazku, pro nahradu skody, nebo jen pro nesplneni zakonnych pozadavku napr. pri stylku na internetu. Nazi vtipum take romu jen asi dva nemci, ktere jsem zatim potkal.

Proc nekdo sel do Mnichova je jeho vec, a ty nejsi jeho psychiatr, takze se asi radsi soustred na relevantni otazky...
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Tomas



Karma: 1
Příspěvků: 158



« Odpověď #14 : Duben 11, 2008, 07:28:14 pm »

Kleeno, ja netvrdim ze mam patent na vyklad nemecke mentality, prosim ukaz mi kde jsem to napsal. Na tomto foru to neni muj prvni prispevek a nemam pocit ze bych se byval nekde povysoval ci delal ze vse vim. Mam ale nemeckou pritelkyni, byvale nemecke spoluzaky- ted kamarady z uni, ted pratele z prace + x dalsich lidi a DOST ME S*RE tohle skatulkovani jaci Nemci jsou, jak jsou malo odvazani a ZVLAST BAVORACI prave ze VUBEC NE Úsměv
To s tim oslovenim - zazil jsem neco podobneho i v Cesku, ja nevim, nekdo se holt lekne a nekdo ne.
Urazeni - pisu to na zacatku a fakt jsem se snazil, nezlob se na me ale kdyz nekdo zacne POPISOVAT ZIVOT V NEMECKU PODLE TELEVIZE, tak skutecne tezke jakou napsat reakci.
To s ceskymi kamarady ze to muze byt presto ztrata - uznavam ze mas pravdu.
Ty pravni predpisy - ja nevim jestli je to nutne brat jako negativum, pro me je to positivum, mam klid a nikdy jsem nemel nejake problemy, spis naopak.

To ze nekdo sel do Mnichova je jeho vec stejne tak jako je nekoho vec ze do Mnichova jit chce a pta se na rady od ostatnich. A Zase mi podsouvas ze jsem nekdo, kdo nejsem a ani se za to nevydavam. Po tom co Jana1891 napsala, me FAKT ZAJIMA(LO) proc sem sla a ani nevidim co je spatneho na tom se zeptat(Co???)


No a taky nevim jak si prisel na mlady a perspektivni konzervativec ale ta domnenka mi narozdil od tech ostatnich nevadi. Úsměv
Hezky patecni vecer
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 4   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München