Musí se přihlásit auto na německé značky?
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 [2]   Dolů
 
Autor Téma: Musí se přihlásit auto na německé značky?  (Přečteno 176650 krát)
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #15 : Červenec 15, 2008, 10:14:16 am »

Pokud zde hodláš být více než 6 měsíců, musíš mít auto přihlášené v Německu. Resp. musíš zde platit daň a ta se bez německé registrace platit nedá.
Protože interpretace německého MF je taková, že ppovinným k této dani je řidič vozu, nikoliv jeho majitel, řekl bych, že musí být možné ji zaplatit i bez registrace tady.
Stejně tak kdysi na nemecko.sk stálo, že při uznané dvojí domácnosti není třeba přehlašovat, postačí přiznat se k dani. Takže myslím, že zaplatit jen daň musí jít.
Otázka tady stojí spíš tak, jestli existuje cesta, jak proargumentovat její neplacení - nepatří-li vůz řidiči a jeho obvyklé místo používání neleží v Německu. Pokud auto řidiči dokonce patří, je to asi téměř jasné. I když můj španělský kamarád tady se svým španělským autem jezdí už roky a vždycky se z toho zatím nějak vyhádal.

Znám dva lidi, co kolem toho měli tahanice u soudu, jeden to uhrál na jiného majitele, druhý platil pokutu + doplatek daně za dokázaný pobyt.
Víš prosím případně i jak u něj dopadla ta pokuta? Ten, kterému to auto nepatřilo, ze z toho tedy dostal?
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Petulda



Karma: 0
Příspěvků: 10


mno kdo?


« Odpověď #16 : Červenec 15, 2008, 06:10:26 pm »

Zdar Jezdim uz vice jak 4 roky s CZ spz a nemeckym ridicakem a trvalym pobytem v Mnichove a autem prihlasenym na me jmeno a bez problemu. tel 01782338990
Zaznamenáno
Milano



Karma: 7
Příspěvků: 60



« Odpověď #17 : Únor 21, 2009, 02:19:37 pm »

Ahoj vsem,
 
zajimam se o toto zhave tema a nasel jsem na EURES tyto informace.
http://ec.europa.eu/eures/main.jsp?catId=8072&acro=living&mode=text&recordLang=de&lang=cs&parentId=7745&countryId=DE&regionId=
a jestli to dobre chapu,kdyz sem jdes pracovat, tak tu budes i bydlet. Jestli trvale nebo prechodne uz asi nikoho nezajima.
Kdyz mas auto prihlasene na D znackach,a platis to co mas...jak tu jiz nekdo drive rekl.....mas klid a klidne spis. Nemusis mit strach ze te nahlasi na FA nejaky soused nebo treba kolega v praci. Ve vetsich mestech si te treba az tak nikdo nevsimne, ale v mensich mestech nebo dal od hranic  kazdy vidi podle znacky SPZ kdo jsi.

Pojisteni auta je sice drahe, zalezi na stari auta, vykonu, obsahu, kolik km za rok si pojistis,jestli pouzivas auto sam nebo vice osob,  jestli jen Haftpflich nebo TK, VK. Z me praxe jsem se dozvedel, ze pokud vlastnis EU ridicsky prukaz minimalne 3 roky a dosud jsi nemel zadne vozidlo v Nemecku pojistene, jsi tu bran jako zacatecnik a zacinas na SF Klasse 1/2 tj. 140% u Haftpflich, ale u jine pojistovny mi dali SF 1/2 Haftpflich 100%. U kazde pojistovny jsou sazby % o neco malo rozdilne. Kde by mi uznali BONUS z ČR jsem zatim nenasel. Zalezi take na cloveku se kterym jednas, protoze cim vetsi pojisteni s tebou uzavre,tim vetsi bude jeho provize.
Kfz Steuer se da snadno vypocitat zde na http://www.kfz-steuer.de/kfz-steuer_pkw.php

Takže myslím, ze toto tema je zacarovany kruh. Pro Nemce jsi tady cizinec a musis se ridit zakony teto zeme pokud tu pracujes a pobyvas. Nekomu se nemusi mic zleho prihodit po celou dobu pobytu,jiny to stesti mit nemusi.
Jak napsal jiz drive ingtom, ".....Dnes je složité dokazovat, jak dlouho tady jsem,povolení k pobytu už není třeba, hranice už taky nejsou,...."  Myslim si,ze dnes je velice snadne ti dokazat jak dlouho jsi tady, treba pri pripadne policejni kontrole pokud maji k dispozici vstup do pocitace. Podle prukazu ktery jsi predlozil pri prihlaseni na Rathaus nebo Landratsamt -Ausländerbehörde. Jina otazka je, jak ti dokazou  jak dlouho tu auto pouzivas!









 

« Poslední změna: Únor 21, 2009, 02:40:41 pm od Milano » Zaznamenáno
vafle



Karma: -2
Příspěvků: 28


« Odpověď #18 : Srpen 02, 2009, 09:54:04 pm »

jezdim uz leta s ceskou spz, jenze ja ziju na hranicich, takze neustale pendluji mezi nemeckem a cechami , ono je to u nas trosku jine nez v mnichove. ale zase je to male mesto. presto to funguje, ostatne nejsem sama.
nicmene kontrolovali mne jiz x-krat, dokonce i pokutu za rychlou jizdu jsem platila, takze mam bodik...mam nemecky ridicak a ceskou obcanku ukazu. nemecky ridicak jsem si musela vyridit jeste pred vstupem do EU. neslo to jinak.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #19 : Srpen 03, 2009, 02:08:51 pm »

To je prave ten vecny problem - funguje tot ak u spousty lidi, uz roky. Kdyz jsem nedavno trosku resersoval, nasel jsem prispevky ve forech, kdy si lide u polskych hranic uz v roce 2006 vsimli, ze spousta nemeckych sousedu najednou jezdi na polskych znackach - s auty, ktera drive byla registrovana na nemeckych.

Spousta lidi to tak bez vetsich obtizi dela, jenze neprustrelna obrana pro to neexistuje. Bud ma nekdo stesti, ze ho nechyti, nebo jako ja ted v sobotu, ze se policiste spokoji s prohlasenim, ze vuz neni muj a je pouze pujceny. Je take mozne, ze to stat (ovsem pozor, pristup bude spolkova zeme od spolkove zeme jiny) bere trosku lehceji - ale muze se stat, ze nekdo policisty nastve, oni to udani prece jan sepisi, financak bude postupovat podle pravidel a uz tu mame hezky trestny cin (danovy unik) a clovek je rad, ze se z toho dostane s doplatkem dane + penezitou pokutou.

Pravdepodobne nejjistejsi je, pokud to nekomu stoji za tu namahu, sehnat si v CR firmu, ktera cloveku ten vuz poskytne jako sluzebni za ucelem zastupovani v D nebo tak neco. V takovem pripade, i kdyz to musi na sto honu smrdet, stat nemuze nic nez sklapnout podpatky, protoze jedinou dalsi podminkou je to, ze vuz neni v D trvale, tzn. ze se jednou za rok pohne za hranice. Na to staci jeden ucet za benzin z CR ci zapis z jednani firmy. A zneuziti by musel stat nejdriv dokazat, coz bude mit tezke, neb ona zahranicni firma nemeckemu statu nic sdelovat nemusi.

Takze zaver zase stejny - cele to zalezi na tom, jake ma jedinec nervy, kolik energie chce investovat do konstrukce onech priznivych okolnosti a jak dalece je pripraven se pripadne hadat a v nejhorsim pripade i nest financni nasledky.

Male upozorneni na konec, pokud to tu ejste nepadlo: pokud se jedna o vlastni vuz, prihlaseny v CR, a clovek nema ani dvoji domacnost, je clovek povinen ho tady prihlasit, a pokud tak neucini, muze se stat, ze najednou jezdi bez registrace ("Fahren ohne Zulassung"), coz je jednakl take trestne, jednak se muze stat, ze pojistovna, u ktere ma clovek povinne ruceni, odmitne plneni -> clovek zustane na sve odpovednosti sedet zcela sam! (A nemecky poskozeny nebude lenit, pujde se soudit, a ty penize nakonec vysoudi. Zvlast velka mnamka, bude-li ve hre nejaka trvala invalidita apod.)
« Poslední změna: Srpen 03, 2009, 02:10:40 pm od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Stran: 1 [2]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München