podávat odpor proti trestnímu příkazu a zaplacení 3780 eur?
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 [2] 3   Dolů
 
Autor Téma: podávat odpor proti trestnímu příkazu a zaplacení 3780 eur?  (Přečteno 170594 krát)
Klusi9



Karma: 0
Příspěvků: 28



« Odpověď #15 : Listopad 22, 2014, 07:13:15 pm »

hm tak to je jeksi divné... udělal jsem jen to že jsem jel z práce a asi 300metru od baraku stali v zatáčce a hned mě brali
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #16 : Listopad 22, 2014, 07:40:17 pm »

Wer mit 0,5 bis 1,09 Promille Alkohol im Blut erwischt wird, ohne alkoholisiert aufzufallen, wird wegen einer Ordnungswidrigkeit belangt. Das heißt in aller Regel: Geldbuße von 500 Euro, ein Monat Fahrverbot und vier Punkte in Flensburg. Wer mit seinem Pkw einen Unfall verursacht oder auffällig fährt, begeht bereits ab 0,3 Promille eine Straftat und wird mit einem Fahrverbot oder mindestens sechs Monaten Führerscheinentzug und sieben Punkten in Flensburg belangt.
http://www.adac.de/infotestrat/adac-im-einsatz/motorwelt/Volksfest.aspx
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #17 : Listopad 22, 2014, 07:44:31 pm »

Podle toho, co se tady pise, tak postupovali podle zakona, ale domnivam se, ze pokud jsi mel tlumocnika u policajtu, tak ti meli i ten dopis, kteremu jsi nerozumel, poslat prelozeny. Mne jednou takto posilali od soudu do Cech prelozeny dopis v do CJ, protoze nevedeli, ze jsem soudni tlumocnik.Smích
Ale to je jen domnenka, nevim to samozrejme jiste. To by ti musel opravdu rict advokat.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #18 : Listopad 22, 2014, 08:04:33 pm »

Samozřejmě, že je tolerance 0,5 promile. Ono tady asi bude zavřený nějaký kostlivec ve skříni....
Zaznamenáno
Klusi9



Karma: 0
Příspěvků: 28



« Odpověď #19 : Listopad 22, 2014, 08:29:07 pm »

ač je to samozřejmě ja píšeš tak já mám v papírech samozřejmě 0,40 mg/l
no nevím kde ten kostlivec je ale u mě ve skříni určitě není...
ten dopis mi poslali normálně v němčině a až ted od soudu přišel i v češtině
ja myslím že postupovali spravně to netvrdím taky sem dostal 570 eur dárek ale bohužel nějak sem tomu dal nevěnoval pozornost a dalšího postihu si nevšim a nepřeložil nebo nevím no.moje chyba
no budu to muset nějak nebo z nekým probrat a dát někomu přeložit do němčiny
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #20 : Listopad 23, 2014, 12:10:16 am »

Z jakého důvodu jsi byl po tom co tě načapali na policejní stanici? Napsal jsi, že jsi opakovaně prováděl dechovou zkoušku na alkohol. Proč a s jakým časovým odstupem? Bylo ti tam hned sděleno nějaké obvinění? Podepsal jsi nějaký dokument, kterému jsi dobře nerozuměl? Je třeba najít nějaké slabé místo... Proč a z jakého důvodu proti tobě vypovídala sousedka? Jak k ní přišli atd....... Trochu moc řevu kvůli 0,4 promile v krvi.
Zaznamenáno
dochloite



Karma: -12
Příspěvků: 92


« Odpověď #21 : Listopad 23, 2014, 08:48:47 am »

Zdravim, jestli jsi se “vesel“ do 0.4 a mas to i v protokolu, tak proc te vubec masirujou s nejakou pokutou? O zadrzeni RP resp. zakazu rizeni v tvym pripade nemuze byt ani rec. Proste plati tolerance do 0.5, zadnou nehodu jsi nezpusobil, tak  proc bys mel platit? Co to na tebe zkousi? Nemel jsi platit ani tech 570€, tim jsi v podstate potvrdil ze jsi tomu rozhodnuti nejen ze porozumel, ale ze s nim take souhlasis. Byla v tom rozhodnuti nejaka lhuta na odvolani nez jsi jim poslal tech 570€?
« Poslední změna: Listopad 23, 2014, 08:52:20 am od dochloite » Zaznamenáno
dochloite



Karma: -12
Příspěvků: 92


« Odpověď #22 : Listopad 23, 2014, 09:11:13 am »

Jedna ze zivota: kolega si dal po praci v bistru naproti garazim jedno pivo, sedl do auta a jel domu, jenze zrovna probihala policejni akce zamerena na alkohol, drogy atd. Zastavili ho a nadychal 0.32, jenze mel na sobe uniformu ridice MHD a take jim rekl ze si dal po praci jedno pivo, bohuzel trefil na debila, ktery mu rekl, ze neveri tomu, ze si dal pivo az po praci (u profi ridice je nulova tolerance) a ze uz musel mit neco v sobe kdyz ridil autobus.... Kolega dostal mesic zakaz a ve finale (protoze se odvolal) 1000€ pokuty. Na ten mesic si musel vzit dovcu a tu pokutu splaci, vse jsem videl cerne na bilem.
Zaznamenáno
Klusi9



Karma: 0
Příspěvků: 28



« Odpověď #23 : Listopad 23, 2014, 03:37:15 pm »

tak to netuším,jednak se to stalo v srpnu 2013 a a papíry jsem měl odevzdat až v březnu,nevím proč,nadýchal jsem když mě zastavili a vzali mě na stanicu a tam sem dychal znova....nějaký papír sem podepsal ale už si fakt nevzpomenu jaky a pak mi dom přišlo rozhodnutí s pokutou a přeložil sem ti tak že ta pokuta musí být zaplacena do toho března jenže to tak nebylo což sem zjistil až opakovaně chodili četníci ke mě dom že sem neodevzdal řp. ale to sem nevěděl protože sem marodil v čr s nohou.když sem dojel psal sem na polici mail a oni mi sdělili že musím odevzdat řp. co nejdříve.tak sem tak učinil,ale mezi tím mi přišel dopis s předvoláním na policii k vysvětlení duvodu proč sem neodevzdal řp.(to už sem tam měl překladatelku) tam mi následně zdělil že mají svědky že sem řídil i přes zakaz(nevěděl jsem že mám odevzdat papíry).netuším proč predvolávali i ji .(možná se ji ptali když tady byli a ona řekla že jo,nevím)taky jsem se ptal jestli mám velkej problem že sem to fakt nevěděl a on mi řekl že to velky problem neni,že bud dostanu malou pokutu,nebo zaplatím něco pro děcky domov nemocnici atd a nebo mi to prominou.a tento pátek mi přišlo tohle...
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #24 : Listopad 23, 2014, 04:32:55 pm »

http://www.bundespolizei.de/CS/ohne-alkohol-und-drogen_file.pdf?__blob=publicationFile
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #25 : Listopad 23, 2014, 04:33:24 pm »

http://www.bundespolizei.de/CS/StPO_anmod.html?nn=3320256
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #26 : Listopad 23, 2014, 04:39:44 pm »

Do 0,5 promile na tebe v Německu nikdo nemůže! Podle německých zákonů je totální nesmyl odebrat řidičský průkaz do 0,5 promile. A pochybuji, že by to na tebe takhle hloupě zkoušeli a oni sami porušili zákon a čekali, že se nebudeš bránit. Musel jsi podle mě nadýchat více.
Zaznamenáno
George85



Karma: 4
Příspěvků: 82



« Odpověď #27 : Listopad 23, 2014, 05:06:39 pm »

Pozor! V Nemecku je tolerance 0,5 promile, ale ty pristroje meri neco jineho nez pristroje, ktere zname z Cech. Taky me chytili a dychal jsem, nadychal jsem 0,35 a myslel jsem si ze jsem prosel, ale policajt mi rekl, ze jsem nadychal 0,7 promile. Ze ta hodnota, kterou nadychate se musi vynasobit jeste dvemi aby se ziskala hodnota obsahu alkoholu v dechu. Takze podle me "pan Tomas" nadychal na miste 0,5*2=1,0 promile a na stanici 0,4*2=0,8 promile.
Zaznamenáno
Klusi9



Karma: 0
Příspěvků: 28



« Odpověď #28 : Listopad 23, 2014, 05:13:20 pm »

nevím co mužou a co nemužou...nevyznám se v tom
faktem je že tady mám napsáno 0,4 a 0,25 to černe na bílém....nebudu si vymýšlet když žádám o radu a pomoc....to by pak nemělo vubec smysl o něco žádat.....ptal sem se jestli ten odpor mám podávat protože mám strach když sem doznal svou vinu (ale zároven sem řekl že to nebylo umyslně) abych pak nemusel platit ještě víc....z českých peněz se to bude platit docela špatně...
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #29 : Listopad 23, 2014, 07:17:14 pm »

...ptal sem se jestli ten odpor mám podávat protože mám strach když sem doznal svou vinu (ale zároven sem řekl že to nebylo umyslně) abych pak nemusel platit...
Řekl bych, že pokud už ti přišel trestní příkaz, proběhl tedy už soud. Tzn. zhoršit by se ti to tím odporem nemělo, můžeš si jen pomoct, zapůsobíš-li kajícně, případně zaargumentuješ nedostatečnou znalostí jazyka, pročež jsi nevěděl, že nesmíš jezdit...viděls jen číslo a myslel si, že to je ta pokuta, kterou jsi obratem zaplatil. Prostě žes nevěděl, že k pokutě patří i zákaz řízení.
Bohužel jsi - vědomě nebo ně - provedl něco, na co jsou úřady velmi háklivé: dostals zákaz řízení a i přes zákaz řídil Smutek

Jiná věc je, zda tě měli za 0,4 promile takto osolit, ale on ten zákon říká něco o tom, že pod tuto hranici se nic neděje pokud nejevíš známky vlivu alkoholu. Tedy kdo opile nepůsobí, projde. U koho pojmou - subjektivně, dle svého uvážení a zkušenosti - dojem, že působí opile, ten to má těžké. Proti dojmu je těžké se bránit, policisté jsou nejméně dva, vzájemně si ten dojem dosvědčí a je to.
Ta pětistovková pokuta podle mě nebyla tak zlá...blbé bylo to řízení po zákazu.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Stran: 1 [2] 3   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München