Pendlerpauschale???
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Pendlerpauschale???  (Přečteno 44435 krát)
pasat26



Karma: 1
Příspěvků: 39


« : Listopad 08, 2014, 02:23:24 am »

Ahoj, prosím jak je to s Pendlerpauschale jde odečítat z daní i měsíčně? Abych pokryl náklady za to co jsem projel předešlí měsíc?
Někdo mi říkal, že to jde vyúčtovat pouze až při podání daňového přiznání (1x za rok).
Příjde mi divné, že celý rok si budu cestovné do práce platit a až po roce po podání daňového přiznání mi vrátí peníze......

Děkuji za odpovědi.

Michal
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #1 : Listopad 08, 2014, 12:11:33 pm »

preco by to malo byt divne? je to normalne, aj ja ako sukromnik si platim CELY ROK a to VSETKY naklady a az na KONCI ROKA (vlastne az buduci rok, ked robim danove priznanie) si tieto naklady mozem odratat z danoveho zakladu

a tie naklady mi nikto "nevrati", musim si ich zarobit sam

Ty si to pochopil tak, ze tu "Pendlerpauschale" stat "vracia" z nejakeho statneho fondu?
Ja som to pochopil tak, ze ked jazdis do prace a mas na to rocne naklady povedzme 2000 € tak to je suma, ktoru ti odrataju z danoveho zakladu

aspon teda neviem o tom, ze by som si v aprili uz mohol podat danove priznanie za obdobie januar-marec, danove priznanie sa robi za kalendarny rok, alebo som nieco zaspal?
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #2 : Listopad 08, 2014, 01:33:07 pm »

Příjde mi divné, že celý rok si budu cestovné do práce platit a až po roce po podání daňového přiznání mi vrátí peníze.
To jsou náklady, jako každé jiné a uplatňují se při podání daňového přiznání a odečítají se pak od daňového základu.
Není to nic, co by ti "platil" nebo  "vracel" stát - jí, pije a jezdí každý za svoje.
Proč ti to přijde divné...v ČR pokud vím nemáš jako zaměstnanec vůbec žádné odečitatelné náklady tohoto typu.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #3 : Listopad 08, 2014, 01:39:14 pm »

kleena - ok mozno to myslel tak, ze stat mu stahuje mesacne dan a vrati mu potom z toho nieco naspat

otazka bola ci to je mozne aby mu vracali uz hned, mesacne, takze odpoved je podla mna ze NIE, nie je to mozne, je to mozne len pri tom "celorocnom" vyuctovani
Zaznamenáno
pasat26



Karma: 1
Příspěvků: 39


« Odpověď #4 : Listopad 08, 2014, 06:01:55 pm »

Chápu to tedy dobře, že když budu mít srážky třeba 400 Eur měsíčně a náklady na dopravu do práce 375 Eur měsíčně, dostanu po podání danového přiznání 4500 Eur přeplatek?

Nebo jak to? Co musím udělat všechno abych Pendlerpauschale získal? Vím akorát, že musím vyplnit nějaký formulář.... Poraďte mi prosím ?

 
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #5 : Listopad 08, 2014, 10:17:28 pm »

"Chápu to tedy dobře, že když budu mít srážky třeba 400 Eur měsíčně a náklady na dopravu do práce 375 Eur měsíčně, dostanu po podání danového přiznání 4500 Eur přeplatek?"

Podla mna takto:
Za cely rok si zarobil 50.000 € hrubeho. To je "zakladna suma pre zdanenie" (nemecky: das zu versteuernde Einkommen). Ked si davas "Einkommensteuererklärung" (co je mozne len za cely rok, po jeho skonceni, nie mesacne - pokial viem) tak napises ze ano zarobil som 50.000 hrubeho a toto ste mi pocas toho roka mesacne "zdanovali", ale ja som mal naklady na cestovanie celkovo 4.500 €. Cize vas teraz ziadam (Finanzamt), aby ste to zdanenie znovu preratali a aby ste nevyratali dan z 50.000 € ale len z 50.000 - 4.500 = 45.500 €. Samozrejme dan zo 45.500 € je nizsia ako z 50.000 € cize Finanzam zisti, ze Ti pocas roka stiahol vyssiu sumu ako mal a teda ten rozdiel Ti vrati - ale AZ POTOM ked pisomne podas to danove priznanie. Samozrejme do danoveho priznania sa nedavaju LEN naklady na cestovanie ale mozu sa dat aj ine naklady - AKE su to sa neodvazujem tu zacat pisat, pretoze su ludia, co na to studuju cele roky aby sa v tom vyznali a aj tito ludia robia dost chyb, pripadne nieco zabudnu alebo zle zarataju, ten system je velmi komplikovany ...

Neda sa teda povedat ze ked mas naklady na cestovanie 375 € mesacne, ze KOLKO Ti vratia po podani danoveho priznania - je to INA suma ak zarabas 50.000 € rocne, a zase INA suma ak zarabas 150.000 € rocne ...
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #6 : Listopad 08, 2014, 10:26:39 pm »

"Nebo jak to? Co musím udělat všechno abych Pendlerpauschale získal? Vím akorát, že musím vyplnit nějaký formulář.... "

No musis urobit danove priznanie a to po skonceni kalendarneho roka, odovzdat by si ho mal tusim do 31.5. nasledovneho roka (cize za rok 2014 by si mal odovzdat danove priznanie do 31.5.2015), ale mozes si to predlzit na PISOMNE poziadanie (musis napisat ze preco chces predlzit na Finanzamt).

Danove priznanie sa podava na specialnych formularoch an to urceny, kde Finanzamtu napises vsetky potrebne udaje, cize kolko si v hrubom zarobil, ake si mal naklady, ci mas deti atd. Ak sa v tom nevyznas tak je najlepsie dat si to urobit u cloveka co sa nazyva "Steuerberater" alebo existuju aj tzv. "Lohnsteuerhilfeverein".

Teoreticky si to mozes spracovat aj sam, existuju na to aj specialne pocitacove programy za nejakych 20-30 €, tam staci nahadzat udaje a vytlacis si formulare ktore posles na Finanzamt. Ale pokial sa v tom nevyznas a nemas jasno v zakladnych pojmoch tak by som to neriskoval a aspon prve 1-2 roky by som si to dal urobit nejakemu profikovi - toho sice musis zaplatit, ale to je proste "skolne" aby si vedel ako na to. Ja som sa to ucil sam, ale par rokov to trvalo a aj ked si tie danove robim uz zo 20 rokov, stale nemozem povedat ze viem vsetko, predovsetkym preto, ze sa menia aj danove zakony a aj "zivotna situacia" cize menia sa veci, ktore si mozem/nemozem odratat atd.
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #7 : Listopad 08, 2014, 10:33:09 pm »

...a hlavne, penize vracene Finanzamtem po danovem priznani mohou byt maximalne do vyse zaplacene dane z prijmu.
Pokud ma nekdo III. Steuerklasse a zaplatil za cely rok napr. 480 Eur na dani z prijmu, tezko mu vrati logicky sumu vyssi.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München