Zdravotní pojištění partnera
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Zdravotní pojištění partnera  (Přečteno 30237 krát)
Romana B



Karma: 0
Příspěvků: 3


« : Listopad 01, 2014, 11:01:01 pm »

Ahoj,
prosím o radu.
Od ledna 2015 začne partner pracovat ve Frankfurtu u jedné tamní firmy. Já jsem v jiném stavu a toho času na nemocenské, v prosinci mi končí smlouva, takže od ledna sice nezaměstnaná, ale stále na nemocenské. V době, kdy jsme o odchodu do Německa rozhodovali jsme o těhotenství ještě nevěděli. Předpokládali jsme, že s partnerem odjedu a já si práci najdu během pobytu tam. Dokud bych práci neměla, tak bych byla registrovaná na pracovním úřadě v ČR.
Nicméně nyní se situace změnila. Nemohu bydlet v Německu a dojíždět k doktorovi do ČR, musím si najít lékaře ve Frankfurtu.
Chtěla bych se zeptat jak bychom měli postupovat. Nemocenskou bych v ČR chtěla stále pobírat, jinak jsme závislí pouze na příjmu partnera, ale na druhou stranu bych chtěla využívat lékařskou péči v Německu.
Platí partnerovo (manželé nejsme) zdravotní pojištění také pro partnerku nebo si musím platiti svoje zdravotní pojištění?

Děkuji předem za vaše zkušenosti a rady.
Romana
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Listopad 02, 2014, 09:21:37 pm »

Přijde mi, ž enejlepší bude využít toho tady mnohokrát probíraného "formuláře Exxx" a lékařské péče v Německu využívat jako česká pojištěnkyně. Kdyby na to přišlo, prostě sem často jezdíš na prodloužené návštěvy, trvale tu ale nebydlíš.
Rodinné pojištění podle mne funguje jen pro aspoň registrovaná partnerství - jen tak pro přítelkyni to podle všeho
https://www.google.de/search?hl=de&q=gesetzliche+versicherung+für+freundin
nefunguje.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Romana B



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #2 : Listopad 03, 2014, 03:20:14 pm »

Děkuji za názor. R.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #3 : Listopad 03, 2014, 05:08:24 pm »

KackaK resila podobnou situaci a v nekolika tematech to pekne popsala. Treba zde :

http://www.mnichov.de/forum/index.php?topic=16569.msg43973#msg43973
Zaznamenáno
Romana B



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #4 : Listopad 05, 2014, 08:25:59 am »

Děkuji za odkaz. To jsou přesně ty informace, které jsme hledali. Ještě jednou díky R.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München