vypovedna lehota z najomnej zmluvy
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: vypovedna lehota z najomnej zmluvy  (Přečteno 42287 krát)
newskater80



Karma: 0
Příspěvků: 5


« : Červen 26, 2014, 11:11:32 am »

Dobry den,

chcel by som sa opytat na vypovednu lehotu.
mam najomnu zmluvu na dobu neurcitu s trojmesacnou vypovednou lehotou. jedna sa o prenajatu izbu v dvojizbovom byte. V zmluve presne stoji: Das Mietverhältnis kann von beiden Seiten mit einer Frist von 3 monaten gekündikt werden.

Tiez som sa docital, ze trojmesacna vypovedna lehota je dana aj zakonom:
http://www.immobilienscout24.de/umzug/lexikon/kuendigungsfristen.html#page

u mna sa ale veci vyvynuli tak, ze sa stajujem do ineho mesta a dal som majitelke bytu vediet mesiac pred odchodom. Za trest mi nevrati kauciu vo vyske jedneho najomneho.

V zmluve nie je uvedene, co v pripade, ak sa zmluva vypoveda skor. Mne sa zda platit 350 Eur vela, lebo v Berline za den mate desat vhodnych kandidatov na WG izbu, ale to moze byt irelevantne samozrejme.

Chcel by som len vediet, ci mam nejaku sancu to vyriesit inac, ci som teda v prave, ak ona vyslovene odmieta sa inac dohodnut. Bude to pre mna velka financna strata v momentalnej situacii.

Dakujem za rady!
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #1 : Červen 26, 2014, 11:50:37 am »

Obycejne se to resi tak, ze kdyz si za sebe privedes nahradnika, tak by nemela pozadovat nic. Uz kolikat jsem videla inzeraty, kdy takto nekdo hledal za sebe nahradu,takze to asi funguje.
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #2 : Červen 26, 2014, 04:20:03 pm »

To je i moje zkusenost. I kdyz jsem posledni smlouve vyslovne nemela nic v vypovedni lhute, majitelka se vztahovala na tu zakonnou. Takze jsem ji nabidla, ze se postaram o inzerat, prohlidky a ona si pak jen ze zajemcu vybere vhodneho nasledovnika, coz take akceptovala. Tvuj bytny si chce nejspis privydelat, nemyslim si, ze ten byt mesic zustane prazdny, ale zkus mu to navrhnout. Mrknutí
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Červen 26, 2014, 05:21:21 pm »

Řekl bych, že jelikož nepožaduje dva nájmy, ale jen jeden, není to nijak nefér. Kdyby se po tobě chtěl/a vozit, bude požadovat vše do poslední sekundy a groše.
Můžeš se pokusit ještě jednou - slušně - vysvětlit, že ty peníze jsou pro Tebe zrovna teď zásadní a nabídnout pomoc při hledání následníka. To slušní pronajímatelé, pokud není vztah už tak něčím otrávený, akceptují. Samozřejmě bez povinnosti přijmout kohokoliv, koho přivedeš, ale když jim jich představíš 5 a sám vybereš trochu slušné kandidáty, měl by si z nich člověk dokázat vybrat, zvlášť když se nejedná o celý byt, ale jen pokoj.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
karla24



Karma: -2
Příspěvků: 67


« Odpověď #4 : Srpen 09, 2014, 02:00:03 pm »

Bud rad ze to tak dopadlo... my platili dva měsíce nájem v obou bytech...
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München