Přestěhování s rodinou do Mnichova
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9   Dolů
 
Autor Téma: Přestěhování s rodinou do Mnichova  (Přečteno 784440 krát)
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #75 : Duben 03, 2014, 06:01:34 pm »

hm kuknem niekedy na nete ze aky je podiel tych "nekmenovych" zamestnancov na celkovom pocte zamestnanych v Nemecku, ked sa tu tolko o tom toci
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #76 : Duben 03, 2014, 06:07:46 pm »

hm tak podla grafiky na tejto stranke dole (da sa tam kliknut na zvacsenie) je podiel ludi co robia "Zeitarbeit" ca. 2% na celkovom pocte zamestnancov v Nemecku (este treba brat vela ludi ze su "selbständig" atd.) - tak podla mna je to strasne malo a je to okrajova zalezitost, drviva vacsina ludi robia ako kmenovi zamestnanci ...
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #77 : Duben 03, 2014, 06:08:27 pm »

jaaaj zabudol som link tak tu je teda http://www.personaldienstleister.de/branche/zahlen/zeitarbeit-in-deutschland.html
Zaznamenáno
Loren



Karma: 2
Příspěvků: 33

Honza (Loren)


« Odpověď #78 : Duben 03, 2014, 06:09:52 pm »

Ano, je třeba lidi například varovat, že v Mnichově neseženou k pronájmu byt. I kdyby měli dost peněz na předražený nájem, majitel si je bude kádrovat, chce ukázat poslední 3 výplatní pásky, potvrzení o bezdlužnosti SCHUFA, nějaké doporučení atd. a i když to máte, máte 10 dalších solventních spolukandidátů, z nich aspoň 6 Němců ... takže šance, že si vás vyberou, je malá - to vše je v Česku nemyslitelné.

I kdybyste byt (určitě předražený) sehnali, bez kontaktů sehnat práci není o moc snažší než v Česku (nevím jak Slovensku).  Navíc radši dají přednost místnímu, který perfektněji mluví německy.

Úřady jsou přísné.

Spousty věcí je proti Česku předražených...

atd.

Ale když to všechno přece jen překonáte a jednoho hezkého dne projedete Anglickou zahradou na kole, dáte si v každé Bírgártně pivo a pak si lehnete na ostrůvek nebo na břeh u Isar a uvidíte jak "v pohodě" jsou ti lidi kolem, řeknete si: stálo to za to ! ...

Ale pro někoho ani to všechno není důvod sem emigrovat...
Zaznamenáno
Pepik
Host
« Odpověď #79 : Duben 03, 2014, 06:11:04 pm »

No pane Hary ale já jsem nijak na Německo nenadával - nečet jsem Vaše příspěvky ale zdá se, že Vás Německo vlastně dost štve... zkuste taky být trochu mírnější ...  On ani pan "pepik" není "sfanatizovany" - jak asi naznačujete.  

Já v Česku taky Mnichov vychvaluju ... ale tady se zas musím zastat trochu Prahy a Česka...

Přece je možné si z obou prostředí vybírat to lepší a nějak to kombinovat....

Já třeba i v Mnichově si dám Plzeň, pokud na ní narazím, radši i než Augustiner nebo Paulaner, a můj mnichovský kamarád taky. A poslouchám přes Internet výborné české "rádio 1" a ne ta hrozná bavorská rádia. V Česku si zas pustím rád Arte nebo Sat3 nebo i Mnichovskou televizi a ne ty české většinou blbé kanály.. Ale na koncert jdu radši v Praze - a ony ty dobré skupiny a hvězdy při svých turné často Mnichov vynechaj (ale Prahu ne) No a na kole radši v Praze do centra nejedu ale v Mnichově jo. A dám přednost procházce podle Vltavy třeba s cílem ve Strahovském pivovaru než procházce podle Isar s cílem na Nockherbergu (Paulaner) ale radši jdu do Anglický zahr. v M. než do Stromovky v P.  atd. atd.
Tak už se tolik nehádejte..
OK, ja osobne potrebuju mit domov v jedine zemi, prestoze vlast mi zustala nekde jinde. Rozdvojenost a stridani obou zemi mam za sebou a malem jsem se z toho tehdy zblaznil. Pro me osobne jsou nejcennejsim lakmusovym papirkem moje deti, kterym, ac v Cesku narozene, se zde dari a jsou tu stastne. Ostatni me uprimne ani tak nezajima, resp. neni smerodatne.
Problem je, ze bohuzel cim vic clovek pronika do zdejsi spolecnosti a detailu zivota zde, tim skepticteji vidi zacleneni cechu a vubec cele vychodni Evropy do civilizovane Evropy na zapade. Sami cesi ani doted jeste nevi, jestli se chteji zaclenit do zapadni Evropy anebo preci jen milujou rusaky - viz siroka diskuse okolo anexe Krymu - kdo sledoval, vi o cem hovorim. Jinak paralelam Paulaner vs. Plzen a Stromovka vs. Englischer Garten velmi rozumim a aby bylo jasno centrum München nema ve srovnani s tim prazskym zadnou sanci.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #80 : Duben 03, 2014, 06:17:12 pm »


Koukla jsem se na zacatek, dokoukala jsem to asi k 8 minute. No to se at se na me nikdo nezlobi, napr. ten clovek, ktery bydli ve Weidenu se svou rodinou, ktery ztratil praci. Proc uz zadnou nenajde? Na to neni tezka odpoved, kdyz nema absolutne zadne vzdelani, neni ani vyucen, nic. Jeho pani uz od pohledu to same, navic jeji exterier s prominutim take neni prave takovy, ze by ji nekdo chtel zamestnat. Lada jako uklizecku, aspon by zhubla.
Ten pan se mohl uz davno na neco prekvalifikovat, ale daleko pohodlnejsi je zit ze socialnich davek, ktere nejsou male. Je mu 50 let a pracoval 15 let. Co delal ten zbytek? Ve Weidenu sice neni tolik prace jako v Mnichove, ale zas tak tragicke to tam neni, jak je zde prezentovano.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #81 : Duben 03, 2014, 06:32:19 pm »

Pepik a odkial beries istotu,ze zapadna civilizacia je to prave orechove a oni maju pravo nato urcit sposob zivota druhym narodom?Preco si myslis,ze Rusko ci ruske narody su menej kulturne?O Rusku mam vela nacitane precitane je pravda,ze tam stat to zle riadi je tam vela mafie chudoby biedy,ale chudobu biedu mas vsade....si az moc prozapadny a mam pocit,ako keby si stratil identitu a az nasilne sa chces zaclenit do nemeckej ci zapadnej spolocnosti...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #82 : Duben 03, 2014, 06:35:13 pm »

Loren ja poznam dost ludi co zili v Nemecku vratili sa na Slovensko a nikto z nich hladom neumrel a vraveli ziju skromne,ale su doma....kamarat dalsi si v alpach nasetril na domcek zije na sk s rodinou a ako casnik na vychode slovenska ma 700euro neto!Jednoducho to vyhandloval s podnikatelom..bud mi to date ak nie ja ovladam reci mam skusenosti mozem aj v Rakusku robit casnika...a dali mu to...a vravi zijem doma s rodinou....a takych pripadov poznam vela....proste nie kazdy ako Pepik je opojeny zapadom.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #83 : Duben 03, 2014, 06:47:38 pm »

Didi preco,az tak silne kritizujes tych ludi co su na hartz4?Zatym su casto krat nestastne ludske osudy slabe rodinne zazemie a ine problemy...nespravajme sa ako hyeny ktore si chcu kopnut do tych najslabsich...lebo nikto z nas nevie ako skonci v zivote....tato vec je napr v Nemecku lepsia....tu sa ludia viac povzbudia ked je zle maju viac pochopenia ..na sk ci v cechach zase konkretne toto co si spominam je zle.....
Zaznamenáno
Loren



Karma: 2
Příspěvků: 33

Honza (Loren)


« Odpověď #84 : Duben 03, 2014, 06:52:27 pm »

Spíše pro "pepika":
"Rozdvojenost a stridani obou zemi" není fakt lehké... taky jsem kdysi z toho měl deprese a pocity odcizení tady i tam.  Chápu, že když je tu člověk trochu dýl bez přestávky, klesá ta touha jet zas  zpátky..

Proti tomu je snad jediná zbraň - neodvyknout si a jezdit často zpátky. To vše se komplikuje, jsou-li děti (už nebo ještě) ve školním věku. Do školky můžou chodit v M. ale chodí-li pak do školy v P., je to samé ježdění (ale taky existujou pak studentské programy Erasmus atd.) a navíc člověk musí mít job, který jde trochu dělat i na dálku z Česka, jinak je to honička, uznávám. A navíc člověk musí mít flexibilní manželku která to všechno mitmacht.

A je-li možno děti vzít do Mnichova a jsou-li tu šťastné (a pokud např. i stav tchýně v Česku to umožňuje), je to velký argument...

Já osobně jsem si už jednou kdysi řek, že je čas se usadit, přes 3 roky jsem byl zaměstnancem v Praze, bylo to celkem fajn, ve firmě měli lepší parking i lepší kantinu, než mám k dispozici v M., pracovní prostředí bylo modernější, lidské vztahy celkem standardní... peněz o dost míň, ale to nebylo tak důležité... no ale přece jen se mi zastesklo a když byla příležitost, zas jsem se vrátil k tomu mnichovskému jobu a životu..

Nejlépe by se takhle střídavým životem žilo asi v důchodu. A mít tu i tam nějakou drobnou nemovitost. Třeba jako má někdo byt a jezdí na chatu či naopak.

Taky se ale takovým "paralelním životem" člověk odcizí trochu českým kamarádům a nechápe někdy jejich názory, jejich zbytky euroskepticismu a i odporu proti EURU (nemusejí přendavat furt ty mince a bankovky z druhé peněženky). Ale mladá česká generace je třeba zas už jiná, půlka jich dlouhodobě studovala "na západě", furt cestujou po světě a už ten pojem "domov" nemaj tak spojený s tou zemí jako spíš s nějakou komunitou, která je částečně i virtuální..

A je pravda, že třeba když se člověk podívá na čtenářskou diskuzi na rusko-ukrajinská témata na novinky.cz, nejradši by fakt emigroval. Na to se dá namítnout, že žádný normální člověk na takové diskuze nepíše, jen zatrpklí rudí důchodci - a že normální lidi okolo nás (v Česku) maj přese s Rusákama své zkušenosti a jsou tudíž obezřetní.. al e nemaj potřebu to hlásat.

Ony tyhle diskuze asi stejně časem vymizejí - jako asi nediskutujou moc už Irové, zda bylo lepší zůstat v Irsku nebo jít do Ameriky...
Zaznamenáno
Loren



Karma: 2
Příspěvků: 33

Honza (Loren)


« Odpověď #85 : Duben 03, 2014, 06:57:51 pm »

"Nejlépe by se takhle střídavým životem žilo asi v důchodu. A mít tu i tam nějakou drobnou nemovitost." - spíš hořká poznámka,  na to ale fakt neaspiruju, to je finančně nereálné.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #86 : Duben 03, 2014, 07:05:24 pm »

Loren a kde mas istotu,ze zivot v Amerike by Ti vyhovoval?`Co ked Ty by si Amerike nevyhovovala?V USA basta demokracie a hamburgerov a ludi s velkou obezitou kde vyse 40 milionov ludi nema zakladne zdravotne poistenie....spominal si na jeden film co nam v Mnichove na skole ukazovali....bol to,len film,ale tak podobne bude fungovat socialny system v Usa...skoro ziaden nieje...to boli take rady pred starou rozpadnutou budovou,ako ked si spominate na foto z Ceskoslovenska za socializmu kde ludia v radoch cakali na mäso tak v USA takto cakali kym ich jeden pan-socialny uradnik pusti do budovy...to bolo pre tych co uz nemali strechu nad hlavou....stara spinava ubytovna..hroza a des...ziaden Hartz4 ako v Nemecku kde stat ludom pomoze tak,aby mali co jest,strechu nad hlavou,zdravotne poistenie atd...v Usa je velmi tvrdy zivot...nic pre slabe zaludky...tam sa vsetko toci okolo konzumu a dolaru...chora spolocnost kde slusny cloek ktory chce tam zit trpi velmi...tam nieje taka ochrana zamestnanca ako v Nemecku...tam letite zo dna na den ked sefa naseriete...neberie ziadne ohlady....ani za vsetky peniaze sveta by som nezil v takej spolocnosti....spominam si,ako mi jeden slovensky emigrant co zije 30r v Mnichove vravel tento zazitok....utiekli sme a dosli sme do zapadneho Nemecka....dali nam ubytovanie v uteceneckom tabore.,..a pracovnik sa kazdeho pytal kde kto chce ist aku krajinu si vybral....vecina ludi chcela silou mocou do Ameriky...pracovnik sa ich  pytal viete co za zivot tam je?Oni ani a tam je sloboda a podobne rozpravky vypravali cerstvi emigranti....on im podal papiere do usa  a tam im poslala papiere vsetko isli tam....znami ostal v Mnichove kde mu zapadny nemci dali azyl ...potom mu napisalo par ludi z lagru...opisovali mu v listoch aky je tam tazky zivot...ako po veceroch nejeden place do vankusa...niektori boli tak zufaly,ze zacali vybavovat spät pobyt v europe...atd....a takych zazitok som pocul od emigrantov hodne....niekedy menej je doma viac nez tych par dolarov vo svete....
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #87 : Duben 03, 2014, 07:33:46 pm »

Didi preco,az tak silne kritizujes tych ludi co su na hartz4?Zatym su casto krat nestastne ludske osudy slabe rodinne zazemie a ine problemy...nespravajme sa ako hyeny ktore si chcu kopnut do tych najslabsich...lebo nikto z nas nevie ako skonci v zivote....tato vec je napr v Nemecku lepsia....tu sa ludia viac povzbudia ked je zle maju viac pochopenia ..na sk ci v cechach zase konkretne toto co si spominam je zle.....

Kdybych chtela do nekoho kopat, tak se vyjadrim asi jinak. Napr. jak by to rekl jeden nas znamy, sedlak kousek od Weidenu. Faule Säcke je asi ten nejslusnejsi vyraz, ktery si u nej umim predstavit.
Slabe rodinne zazemi je na vine, ze kdyz ztratim praci pred x lety, tak od te doby ziju na ukor ostatnich, tak si nemuzu udelat nejakou kvalifikaci? Ta sklarna neskoncila vcera, to uz je par let, mel na to casu dost.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #88 : Duben 04, 2014, 05:37:30 am »

Loren ano, pokud nekdo zije jiny level uz v ČR,  pak Ti to nemusi pripadat tady jine Mrknutí
Ale CR neni jen Praha a pohraničí i když i na tom neco je...
Ja osobne v Praze realizoval v prubehu 20 let hned nekolik zakazek a vzdy to byl jiny level.
Praha je Praha a v kombinaci s dobrou praci verim  Úsměv
Kdyby sis precetl Haryho prispevky zpet, pochopil by si jeho pohled.
Nicmene Haryho pribeh neni stejny jako pribehy ostatnich Čechů a Slovaku.
Kazdy zije svuj a podsouvat stale negativni zkusrnosti bez znalosti ostanich detailu neni uplne to prave jak prezentovat Nemecko o zivot tady - myslim ,, na stalo "
 Úsměv
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #89 : Duben 04, 2014, 06:01:04 am »

Jirike omyl...ja na rozdiel od Teba a veciny tu davam aj informacie ktore sa tykaju tej odvratenej strany Nemecka a nemalujem ludom medove fuziky po pod nos...lebo ako aj Cesko,aj Nemecko ma vela biedy a inych veci..samozrejme na tomto fore sa otom nehovori...zacni sa ucit nemcinu viac studovat nemecke noviny programy a viac sa zaujimat o zivot obycajneho nemca nielen v Bavorsku a raz mozno pochopis moje slova.
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München