Plánovaná operace v rodné zemi
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Plánovaná operace v rodné zemi  (Přečteno 108497 krát)
fenot



Karma: 2
Příspěvků: 34



« : Únor 25, 2014, 09:19:10 pm »

Ahojte, rád bych se zeptal, zda nemáte někdo nějaké osobní zkušenosti či informace a mohli by jste mi poradit.
Pracuji v DE kde jsem pojištěn u AOK. Rád bych šel na plánovanou operaci do mého rodného města kde je výborná ortopedie. Mám formulář E106 a kartičku, která mi umožnuje ošetření v ČR bez problémů. ALe jak je to s plánovaným výkonem?
Vím, jak operace funguje zde v DE a jak v mém rodném městě (jsem zdravotník) a pokud to půjde zde se operovat jen tak nenechaám :-/. Přeci jen pak musím nějaký ten den být v klidu v posteli a u krbu domova je příjemněji než v trčet v DE. Plus má němčina není perfektní a operace v ČR jsou oproti de pro pojištovnu mnohem mnohem levnější.
Bojím se abych na ní nešel a pak mi za pár týdnu nepřišla faktura na několik tisíc euro :-D

Děkuji za pomoc a jsem s pozdravem Jenda
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #1 : Únor 25, 2014, 10:01:35 pm »

Obavam se, ze u AOK toto mozne neni. Pokud je mi znamo, planovanou OP proplati jen, kdyz maji s nemocnici smlouvu. Chtelo by to zkusit se domluvit primo u pobocky, kam spadas a vse si samozrejme nechat predem potvrdit pisemne. Mozna je presvedcis argumentem, ze je to v CR levnejsi, pokud uznaji, ze je OP nezbytna.

Ale fakt bacha na to, manzel je take u AOK pojisten, byl operovan v nemocnici, kterou si vybral a jeste skoro po dvou letech ho uhani anesteziolozka o penize, i kdy na to nema vubec pravo a nejsou schopni se s AOK vubec nejak domluvit. Pritom manzela to vubec prece nemusi zajimat. Maji v tom bordel a pacient to odnasi.

Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #2 : Duben 22, 2014, 12:48:29 pm »

Pokiaľ viem, zákon EU je taký, že sa v inom štáte EU je preplatená len liečba, ktorá je nevyhnutná. Kedže tú tvoju operaciu si si mohol odložiť, tak to asi taký prípad nebude.

Mne sa dokonca na Slovensku stalo, že ma odmietla lekárka odmietla prijať, hoci som nutne potrebovala ošetrenie, že oni na to nie sú vybavení.
Zaznamenáno
tajnyctitel



Karma: 15
Příspěvků: 71


« Odpověď #3 : Duben 22, 2014, 01:55:26 pm »

Jako občan EU máš právo se nechat operovat ve kterémkoliv členském státě. Je šumafuk jestli je to plánované a nebo akutní.... Já sám jsem s tím měl problém, ale německá advokátka na ně vlítla a bylo po problému. Akorát může být problém jestli budeš pobírat nemocenskou. Pokud ano, tak to musíš všechno předem nahlásit AOK a jak už tady bylo řečeno chtít všechno písemně....
Zaznamenáno
Macouch



Karma: 21
Příspěvků: 310



« Odpověď #4 : Duben 22, 2014, 06:41:13 pm »

Dceři jsme v ČR nechali vyndat nosní mandle, byla jsem s ní dvě noci v nemocnici a nemocnice si to s pojišťovnou vše vyřídila sama. Co ale vždy pomohlo bzlo zajit v CR na VZP, kde ti na zaklade tve karticky s evropskym pojistenim od AOK daji takovy papir s cislem pojistence v CR. Pak se nikdy nestalo, ze by me nekde u doktora nevzali. Jen s tou kartickou to ale byl vzdy problem, je to pro ne v nemocnici nejake slozite.
Zaznamenáno
Macouch



Karma: 21
Příspěvků: 310



« Odpověď #5 : Duben 23, 2014, 09:19:22 am »

Tady je o tom clanek:
http://www.denik.cz/ekonomika/operace-v-eu-uz-i-na-pojistovnu-20140422.html

pisou, ze: „V Německu je poskytnutí nemocniční péče v jiném státě i nadále podmíněno souhlasem nemocenské pokladny."
Zaznamenáno
tajnyctitel



Karma: 15
Příspěvků: 71


« Odpověď #6 : Duben 23, 2014, 09:48:33 am »

Dobre, uvedeme si priklad. Pojedu na tyden do ceska a neco se mi prihodi. Napr. problem se slepym strevem. Pojedu 1000km do D a bude jej resit tam nebo pobezim do nejblizsi nemocnice v cr??? Nebo pockam cca 14 dni na odpoved z AOK?  Škleb Škleb Jsme v EU a tohle musi fungovat a nejake externi narizeni nemecke pojistovny at jde do haj....
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #7 : Duben 23, 2014, 11:28:32 am »

Ja som doteraz žila v naivnej domnienky, že právo ma oštetrenie v inom členskom štate (ako maš poistenie) máš len vtedy, ak ide o surnu situaciu, tak som to čítala na EU stránkach a také su aj moje a iných skusenosti. Prekvapuje ma, že sa to da aj inak.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #8 : Duben 23, 2014, 11:31:01 am »

Vezmi to obracene, zdalipak ti ceska pojistovna proplati, kdyz ty se rozhodnes, ze si nechas udelat ortopedickou OP ne v nemocnici v Cechach, nybrz treba v Charite v Berline nebo Rechts der Isar v Mnichove, protoze se ti tam  vic lib nebok nim mas vetsi duveru?
Tezko, Anezko. Jen v akutnim pripade, v ohrozeni zivota nebo kdyz nejsi schopen prevozu.  A Cechy jsou take v EU.
Pokud mas akutni problemy, ze se to neda vydrzet, tak je to jasne, ale v tomto pripade jde o planovanou OP. Tam je to podle me jen na domluve, ale i tak se budou cukat, protoze kdyz se OP nezdari, kdo ponese naklady na reoperaci, rehabilitaci atd?
Zaznamenáno
tajnyctitel



Karma: 15
Příspěvků: 71


« Odpověď #9 : Duben 23, 2014, 12:33:32 pm »

Ja se nehadam anezko... Škleb ja rikam, ze 9.5.2014 jdu uz v poradi na treti operaci tady v cr a vse jde na vrub nemecke pojistovne. Jde o ortopedicky zakrok a podotykam, ze planovany. Tohle je fakt a ten mi nikdo nevyvrati, ale byly s tim taky zpocatku problemy, ale nemecka advokatka to proste prosadila.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #10 : Duben 23, 2014, 12:43:36 pm »

Ona se, bohuzel, teorie od praxe casto velmi vzdaluje.
 Dle toho clanku od Macoucha by mela byt moznost nechat se coby pojistenec ceske pojistovny nechat operovat v cizine. Ale docela by me zajimalo, jak to je v praxi, kdyz takova operace samozrejme vyjde na mnohem vic, plus nasledna pece, napr. v Nemecku, ci Rakousku. Nejak tomu neverim, ze by to slo hladce. A nemecka strana bude taky opatrna, nedivila bych se, kdyby vyzadovali tucnou zalohu nebo neco podobneho.
Zaznamenáno
tajnyctitel



Karma: 15
Příspěvků: 71


« Odpověď #11 : Duben 23, 2014, 06:21:28 pm »

Vubec netusim jak to chodi. Me ceska ZPMV vystavila formular a vsechno se uctuje jim a ti pak vymahaji naklady od nemecke AOK.
Zaznamenáno
Macouch



Karma: 21
Příspěvků: 310



« Odpověď #12 : Duben 24, 2014, 09:54:39 am »

Vubec netusim jak to chodi. Me ceska ZPMV vystavila formular a vsechno se uctuje jim a ti pak vymahaji naklady od nemecke AOK.

Vsak to je presne to o cem jsem mluvila. Kdyz mas ten papir z ceske pojistovny, pak s tim nedelaji problem. Ale kdyz mas jen karticku uvropskeho pojisteni, pak vsude krouti ocima, protoze nevi, jak to dostanou zpet....
Zaznamenáno
fenot



Karma: 2
Příspěvků: 34



« Odpověď #13 : Duben 24, 2014, 11:28:58 pm »

Ahojte, tak jsem to zjistil. Za normalnich podminek nemuzes cestovat za oparaci "kam se ti zachce" jedna-li se o planovanou operaci.
K tomu slouzi formular E112 od EU, ktery se vyplni na pojistovne kde stoji vykon (giagnoza), kde se bude provadet a od kdy do kdy clovek bude lezet v nemocnici. To vse se vyplni na pojistovne a tento dokument si i okopiruje nemocnice, ktera  danny vykon provadi. Ale pozor! Neni E112 jako 112. JE tam spousta podminek co proplati a co ne! Cili pokud mate nejakeexoticke pozadavky, musitepozadat o prilohu, kde bude jasne stat na co mate narok.

Takze to bezproblemu jde, neni potreba zadny pravnik a behem 5 minut na pojistovne mate vse vyrizeno.

Pristi mesic jdu na operaci tak uvidim jak to bude vypadat v realite a ne na papire.
Osobne si myslim, ze zde v DE z toho nebudou delat vedu pokud mate tento formular, protoze na Vas hodne vydelaji. Zde v DE anestezie (uspani cloveka pri operaci) stoji 5000 Euro, ale v CR ca 1000 Euro.

Jenda
Zaznamenáno
tajnyctitel



Karma: 15
Příspěvků: 71


« Odpověď #14 : Duben 25, 2014, 09:58:36 am »

Ja nerekl, ze bylo neco vyrizeno za 5minut. Napsal jsem, ze mi taky delala nemecka pojistovna dost velke problemy, ale az po zasahu advokata prestali. Ja uz jsem zrezignoval neco resit sam s urady a nebo pojistovnami v D. Porad je v necem problem a vse je vzdycky komplikovane. Takze tady neplet jabka s hruskama jeniku.......
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München