Podpora v nezaměstnanosti v Německu - nárok v ČR?
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Podpora v nezaměstnanosti v Německu - nárok v ČR?  (Přečteno 135016 krát)
Hanka85



Karma: -1
Příspěvků: 26


« : Leden 07, 2014, 04:26:26 pm »

Dobry den,
prosim Vas chtela bych se zeptat jak dlouho musim byt v Nemecku zamestnana abych mela narok na podporu?Pri kontrole mych datu v praci jsem byla u jednoho zamestnavatele pul roku a u druheho take.Oba mi dali vypoved ve zkusebni dobe.Jakmile jsem dostala vypoved od druheho zamestnavatele sla jsem se registrovat na urad prace do cech a s nemeckem jsem skoncila.V rijnu 2013 jsem si zazadala o podporu a doted leden 2014 podporu nemam jelikoz nemecke urady nejsou schopny mi vystavit v poradku formular U1.
Byla to asi chyba ze,kdyz jsem si sla zadat o podporu do cech a ne do nemecka,nebo jsem udelala dobre?
« Poslední změna: Leden 07, 2014, 05:19:00 pm od David » Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #1 : Leden 07, 2014, 06:51:03 pm »

Dobry den,
prosim Vas chtela bych se zeptat jak dlouho musim byt v Nemecku zamestnana abych mela narok na podporu?Pri kontrole mych datu v praci jsem byla u jednoho zamestnavatele pul roku a u druheho take.Oba mi dali vypoved ve zkusebni dobe.Jakmile jsem dostala vypoved od druheho zamestnavatele sla jsem se registrovat na urad prace do cech a s nemeckem jsem skoncila.V rijnu 2013 jsem si zazadala o podporu a doted leden 2014 podporu nemam jelikoz nemecke urady nejsou schopny mi vystavit v poradku formular U1.
Byla to asi chyba ze,kdyz jsem si sla zadat o podporu do cech a ne do nemecka,nebo jsem udelala dobre?

a máte bydliště v Česku nebo v Německu? V Německu musíte mít odpracováno 12měsíců za období max. 2 let a být účastna na sociálním pojištění (tedy mít HPP)
Zaznamenáno
Hanka85



Karma: -1
Příspěvků: 26


« Odpověď #2 : Leden 07, 2014, 07:15:46 pm »

Zapomela jsem uvest,ze bydlim v cechach a do nemecka jsem dojizdela kazdy den za praci u druheho zamestnavatele.Pracovni pomer byl hlavni.
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #3 : Leden 07, 2014, 07:26:05 pm »

Zapomela jsem uvest,ze bydlim v cechach a do nemecka jsem dojizdela kazdy den za praci u druheho zamestnavatele.Pracovni pomer byl hlavni.

nejdřív jste měla jít na pracovní úřad v Německu oznámit, že jste dostala výpověď (lhůta je do tří dnů od obdržení výpovědi) a oni by vás pak poslali do Čech na pracovní úřad. Podporu by vám pak vyplácel český úřad práce
« Poslední změna: Leden 07, 2014, 08:00:54 pm od dorotkaforyou » Zaznamenáno
Hanka85



Karma: -1
Příspěvků: 26


« Odpověď #4 : Leden 07, 2014, 07:48:04 pm »

tak to abych mela narok na podporu z nemecka tam musim bydlet?nebo jak to je?takze az na to ze jsem nesla na pracak v nemecku jsem tedy jednala spravne..?
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #5 : Leden 07, 2014, 08:00:16 pm »

tak to abych mela narok na podporu z nemecka tam musim bydlet?nebo jak to je?takze az na to ze jsem nesla na pracak v nemecku jsem tedy jednala spravne..?

Máte nárok na podporu v České republice, ale protože jste pracovala v Německu, musí vám německý pracovní úřad vystavit potvrzení pro český pracovní úřad, takže jste na pracovní úřad v Německu rozhodně jít měla a zaměstnavatel vás na to měl upozornit. Český pracovní úřad vám pak vypočítá výši podpory z platu, který jste pobírala v Německu
Zaznamenáno
lasicka1



Karma: -1
Příspěvků: 9


« Odpověď #6 : Leden 09, 2014, 07:11:12 pm »

Ahoj

Co já vím tak vystavení U1 se odvíjí i od spolupráce(komunikování) bývalého zaměstnavatele s Agentur fur arbeits. Řešil jsem to pro své bývalé kolegy s advokátkou. S českým UP moc zaměstnavatelé nekomunikují.
Zaznamenáno
radissek
tel....01756537399



Karma: -1
Příspěvků: 9


« Odpověď #7 : Leden 09, 2014, 07:33:49 pm »

tak to abych mela narok na podporu z nemecka tam musim bydlet?nebo jak to je?takze az na to ze jsem nesla na pracak v nemecku jsem tedy jednala spravne..?
nemusite zde bydlet..... ale je lepsi nahlasit podroru zde..vice penez ,,v cechach dostanete max 18000,,zady v nemecku vice...
Zaznamenáno
Hanka85



Karma: -1
Příspěvků: 26


« Odpověď #8 : Leden 10, 2014, 11:09:46 am »

Ahoj

Co já vím tak vystavení U1 se odvíjí i od spolupráce(komunikování) bývalého zaměstnavatele s Agentur fur arbeits. Řešil jsem to pro své bývalé kolegy s advokátkou. S českým UP moc zaměstnavatelé nekomunikují.

Tak zamestnavatel mi nevyridil vubec nic,vsechno jsem si musela zarizovat sama.Ani urad prace v cechach mi nic nepomohl na vse jsem byla sama.A to mi jen rekl: "nez jste vyjela do ciziny mela jste si vse zjistit kdyz se ocitnete v takove situaci"..Urad prace v nemecku komunikoval se zamestnavatelem ohledne meho vydelku,jelikoz mi zamestnavatel napsal hruby vydelek a me byt cisty tak to si mezi sebou vyridili ale jinak veskere papiry,potvrzeni jsem musela resit sama.To jsem jela do Bautznu treba 10krat.(35 km tam 35 km zpet)
Zaznamenáno
Hanka85



Karma: -1
Příspěvků: 26


« Odpověď #9 : Leden 10, 2014, 11:12:34 am »

tak to abych mela narok na podporu z nemecka tam musim bydlet?nebo jak to je?takze az na to ze jsem nesla na pracak v nemecku jsem tedy jednala spravne..?
nemusite zde bydlet..... ale je lepsi nahlasit podroru zde..vice penez ,,v cechach dostanete max 18000,,zady v nemecku vice...

A jak dlouho musim byt v zamestnani abych mela narok na podporu?Kdybych tohle vedela driv..:-( pritom kdyz me zamestnavatel propustel,rekl mi jasne ze mam jit na pracak do cech..tak jsem tak udelala..
Zaznamenáno
Hanka85



Karma: -1
Příspěvků: 26


« Odpověď #10 : Leden 10, 2014, 11:14:24 am »

tak to abych mela narok na podporu z nemecka tam musim bydlet?nebo jak to je?takze az na to ze jsem nesla na pracak v nemecku jsem tedy jednala spravne..?
nemusite zde bydlet..... ale je lepsi nahlasit podroru zde..vice penez ,,v cechach dostanete max 18000,,zady v nemecku vice...

A jak dlouho musim byt v zamestnani abych mela narok na podporu?Kdybych tohle vedela driv..:-( pritom kdyz me zamestnavatel propustel,rekl mi jasne ze mam jit na pracak do cech..tak jsem tak udelala..

je koukam 12 mesicu behem 2 let...jestli je to tedy pravda...
Zaznamenáno
dorotka.foryou
Host
« Odpověď #11 : Leden 14, 2014, 08:12:53 am »

tak to abych mela narok na podporu z nemecka tam musim bydlet?nebo jak to je?takze az na to ze jsem nesla na pracak v nemecku jsem tedy jednala spravne..?
nemusite zde bydlet..... ale je lepsi nahlasit podroru zde..vice penez ,,v cechach dostanete max 18000,,zady v nemecku vice...

A jak dlouho musim byt v zamestnani abych mela narok na podporu?Kdybych tohle vedela driv..:-( pritom kdyz me zamestnavatel propustel,rekl mi jasne ze mam jit na pracak do cech..tak jsem tak udelala..

Hani, jak jsem ti už psala, zkus ještě teď s výpovědí zajít na německý pracovní úřad. Na místě by ti měli vystavit papíry pro český pracovní úřad a pak už budeš vše lehce vyřizovat v Čechách, vím, že to tak pendleři se kterými jsem pracovala dělali. Problém u něm. pracovního úřadu možná bude, že tam přijdeš pozdě, protože musíš do tří dnů od obdržení výpovědi.
Zaznamenáno
dorotka.foryou
Host
« Odpověď #12 : Leden 14, 2014, 08:15:04 am »

tak to abych mela narok na podporu z nemecka tam musim bydlet?nebo jak to je?takze az na to ze jsem nesla na pracak v nemecku jsem tedy jednala spravne..?
nemusite zde bydlet..... ale je lepsi nahlasit podroru zde..vice penez ,,v cechach dostanete max 18000,,zady v nemecku vice...

Pokud tu nemá bydliště, myslím že německý pracovní úřad ji vyplácet nebude, jen předá podklady českému pracovnímu úřadu. Proto musí s výpovědí jíž nejdříve na německý a pak na český úřad.
Zaznamenáno
dochloite



Karma: -12
Příspěvků: 92


« Odpověď #13 : Leden 14, 2014, 11:48:01 am »

Pro český pracák je důležitý formulář U1, který vystavuje pracák v německu, ale trochu to trvá, bez toho ti nevypočítají v ČR podporu, která je  max. 14 500 kč. Jinak máš v ČR nárok na podporu i když dáš v německu sám výpověď tedy v minulém roce to tak fungovalo.
Zaznamenáno
Hanka85



Karma: -1
Příspěvků: 26


« Odpověď #14 : Leden 17, 2014, 05:57:18 pm »

Tak uz jsem si veskere papiry U1 atd vybehala a podporu mam uznanou  v cechach.A to ze dostanu podporu i pri me vypovedi je mi novinka,tomu se mi nechce verit..
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München