Podmínky pro získání německého občanství.
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2 3 4 5 6 ... 21   Dolů
 
Autor Téma: Podmínky pro získání německého občanství.  (Přečteno 2109891 krát)
Old Shatterhand



Karma: 1
Příspěvků: 11


« : Listopad 23, 2013, 08:30:37 pm »


Dobrý večer,

omlouvám se,ale musel jsem založit nové téma,protože nevím,jestli by někdo četl staré diskuze.Jsem tu nováček čerstvě zaregistrovanej,takže se předem omlouvám,pokud dělám cokoliv špatně.

Moje otázky se týkaj německého občanství,protože plánuji časem se zbavit českého a vzít si pouze německý,protože mám v plánu v německu zustat napořád až do své smrti a to jak kvůli bydlení,tak důvod kvůli práci + německá přítelkyně.Jazyk by nebyl problém,ale nevím co vše člověk musí splnovat a co vše se musí z ČR odhlásit a co nahlásit v Německu a jak přesně postupně jako manuál krok za krokem.Doporučení sem jsem dostal od dobrého kamaráda,ale pořád mě hodně věcí mate ohledně podmínek atd.

Ještě rád bych zjistil informace pro jednu paní která by si občanství asi nechala oboje a podle situace se časem rozhodla jak dál a ještě pro jejího malého pejska co vše je potřeba atd.(Odhlášení-nahlášení a podmínky).

Jinak jsem hodně uvažoval o místech jako Berlín,Norimberk,Mnichov,Kolín nad rýnem,Bonn a další a popravdě nejvíc uvažuji o Mnichově,Bavorsku a Berlíně.Proto mi jen chybí ten manuál krok za krokem,abych věděl co zařídit mejlíkem nebo nejlépe osobně.

Moje otázky:

1).Kde je podle Vás nejlepší signál na telefony a internet?

2).Jakou společnost na internet doporučujete nejlépe bez paušálů?

3).Jaký německý město nebo vesnici nejvíce doporučujete?

4).Lze získat německé občanství nějakým způsobem rychleji než po 8 letech?

5).Je povinná branná povinnost Německa a v případě jak dlouho?

6).Je možné vstoupit do německé armády nebo politiky s německým občanstvím třeba pro rychlejší získání?

7).Kolik jsou daně v německu ?

Valím oči! Super!.Je povinná zkouška německého jazyka nebo to lze obejít?

9).Je povinná práce v německu?

10).Trvalé bydliště v OP.(Musí být pouze součástná a nebo může být i stará která už neplatí,ale je tam člověk pouze hlášenej i když bydlí už jinde?

11).Jak je to ohledně vlastnění zbraní v německu? (Jsem zběratel všech zbraní na některé se stahuje zákon co se týče papíru a ta další půlka bez papíru nevyžaduje).

12).Pejsek čip a vše co má mít má,ale musí i on mít německé papíry,když bude žít semnou v německu?

13).Nikdy jsem nebyl trestanej,ale mám celé své jméno německé a může to být problém pro získání povolení a občanství?

14).Jaká práce je v německu nejvíce nabízená a jak placená?

15).Nemáte nějaký tip a kontakt na dobrý pensiony v německu nebo ubytovny a jiné chalupy baráky nebo chaty na k pronajmutí či k prodeji v normální rozumné cenně? (Adresa-Mejlík-Fotky?)

16).Musí člověk platit daně v německu i když zatím je čech a má majetek v německu?

17).Je povinnost mít jakýkoliv výuční list nebo vzdělání pro získání německého občanství? Nebo to je pouze vše na člověku ?

18).Kdy se počítá limit těch 8 let od přihlášení v německu?

19).Je potřeba se podrobit nějaké psychologické kontrole před získáním občanství?

20).Může člověk v případě napadení ve svém domě nebo okolí použít jakékoliv zbraně jako třeba například v USA? (Myslím poranění nebo zastřelení z obrany).Vím,že v ČR se člověk nemůže vůbec bránit a mockrát se to otočí proti obránci nikoliv tomu,kdo útočí.

Je to velmi těžké,ale zákony se pořád mění a proto v tom mám takový guláš a proto předem všem děkuji za odpovědi a pomoc.Někdo mi i říkal,že německé občanství jde získat hned,ale jako mít dvojí nikoliv pouze německé které si přeji já celý život svůj.Menší příklad Francouský herec Depardie dostal hned od Putina Ruské občanství,takže nevím,jestli lze od vlády protekčně získat občanství hned nebo jen navíc nebo až po 8 letech.Vím že každá země to má jinak stěmi limity,pokud se teda v tom nepletu,ale docela mě to trápí,protože nevím od kdy by se mi to zkutečně počítalo.

Další menší problém,pojištění nebo zdravotní a všecky co člověk potřebuje k životů lze v německu založit nový nebo se to musí z ČR vše přetáhnout do Německa? Další podobná otázka se týká třeba zbrojního pasu či papíry na auto atd a všeho možného.Chtěl bych totiž vše mít německé v německu,ale jen nevím,jestli to budu dělat nové u nich nebo musím jako podmínku třeba přetáhnout nějaké info tam.Nevím možná,že každý město vyžaduje jiné podmínky.

Velice Vám všem děkuji za velmi vyčerpávájicí otázky a odpovědi,ale budu všem velmi vdečnej za radu a pomoc a Vaše tipy.Vážně nevím jaké podmínky oni maj a proto se radči ptám at vím do čeho jdu celkově,ale jsem rozhodnutej vlastnit časem pouze německé občanství nikoliv obojí.Kdybych náhodou na nějakou otázku zapomenul,tak jí sem dopíšu.Přeji všem krásné svátky,pokud bych tady náhodou nebyl nebo Vy,ale budu to ted tady hlídat,protože ty otázky maj pro mě velkou cenu.

Old Shatterhand

Zaznamenáno
Old Shatterhand



Karma: 1
Příspěvků: 11


« Odpověď #1 : Listopad 23, 2013, 08:39:51 pm »



Ještě jsem se zapomněl zeptat,jestli je povinnost at tam do německa za někým jezdíte nebo i vlastníte třeba chalupu,jestli je povinnost se tam zdržovat maximálně 3 měsíce a pak zase pryč nebo jestli je to neomezené ten pobyt jako takový atd.Omlouvám se,ale nějak mi to vypadlo z hlavy a asi těch otázek bude víc později.Je to můj velký sen si to splnit i když si asi těch 8 let budu muset počkat a vytrpět,protože asi nebude žádná vyjímka která by to urychlila třeba jako pro sportovce politiky herce nebo jiné lidi z velkým postavením nebo ze známosti z politiky atd.Takže asi budu spadat do normální skupiny nevím,ale určitě bych si kvůli tomu nikoho nebral,protože já jsem rád svobodnej i když je rozdíl mít to za 3-4 roky než 8 let,ale klepat se strachy,že když mě opustí přítelkyně,že tím automaticky ztratím šanci získat co potřebuji bude jistější bude čekat,ale záleží natom,jestli třeba po 8 letech místo získání německého občanství nedostanu do pošty třeba že to bylo zamítnutí a že musím třeba čekat 9 a 10 a 11 rokem a pak bych to neměl nikdy nakonec a proto jsem se ptal,jestli existuje jakákoliv vyjímka která by to mohla urychlit i za cenu třeba,že bych vstoupil do armády nebo jiných kategorií a pokud si pamatuju,tak nějakej rakušák šel do armády a německé občanství získal okamžitě,takže jsem docela mimo z toho,protože nevím,jestli to je stejnej metr nebo malé vyjímky pro lidi co něco umí nebo dělaj velkého.

Old Shatterhand
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #2 : Listopad 23, 2013, 08:57:49 pm »



 Na ziskanie nemeckeho obcianstva potrebujes mat trvaly pobyt v Nemecku minimalne 8r co viem a byt zamestnany....kto by bol na jobcentri cize socialnom urade a ziadal o nemecky pas zamietli by mu to...plus musis mat zamestnanie....ale ci je praca v nemecku povinna to je pekna otazka...Úsměv...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #3 : Listopad 23, 2013, 09:00:30 pm »



 zabudol som,ze sa robi jazykovy test na ziskanie obcianstva plus vedomosti o narode nemeckom...Zertifikat B2 by mal stacit...Mnichov je pekne mesto a velmi bezpecne a je tu este praca...ale najmy su nekrestanske....ale mozes zit 20km od Mnichova a dochadzat...Berlin je divocina a co viem je tam kazdy druhy clovek bez prace....Franfurkt co som pocul dalsia divocina...
Zaznamenáno
Old Shatterhand



Karma: 1
Příspěvků: 11


« Odpověď #4 : Listopad 23, 2013, 10:05:05 pm »


Pro hary01: No já si to taky myslel,že to bude až po 8 letech a + to trvalé bydlení a samozřejmě práce k tomu i pojištění a vše co k tomu patří,ale popravdě i přesto jsem si nebyl na 100% jistej a proto jsem radči napsal ty otázky.Jinak máš pravdu hodně lidí mě od Berlína varovalo,že tam je velká bída,ale nevím pro jaké kategorie,jestli všecky nebo třeba jen některé skupiny lidí a ten Frankfurt mě docela překvapil,ale asi to bude ve více měst ta krize i když asi to bude někde více a někde méně to je taky otázka ono se to pořád přelejvá jak polívka sem tam.

Jinak pokud jde o MHD nebo auto nebo dokonce chození pěšky,tak stím žádný problém nemám,protože rád chodíl na zdravé dlouhé procházky a zdravě žiju,takže sport mi vůbec nevadí těch 20 KM se dá hezky zvládnout akorát si říkám jaké místo nebo vesničku od Mnichova zvolit a taky jestli by vůbec bylo nějaké místo,kde by šlo koupit chatu či chalupu nebo barák na bydlení nebo jen k pronajmutí to asi bude dost vyprodané a zabrané.No snad se mi to jednou povede to občanství získat ono těch 8 let je fakt moc,ale zase rychle to uteče i když nevím,jestli jiné země to maj dřív než Německo,ale o jiné občanství bych aní zájem neměl,protože německý jazyk mi je nejblíž ze všech.Jen bych se rád zeptal ten povinný test B2 kolik může mít otázek a čeho se to všeho týká přibližně? (Je to psaní nebo mluvení nebo oboje ?).Pokud jde o historii nebo věci o národě,tak to bych mohl projít docela dobře,protože historii miluju a jsem fanda,ale otázka je kolik člověk může v B2 udělat chyb a jestli člověk pak nemusí čekat dalších 8 let,když to náhodou nedokáže jak si oni představujou oni nervy to někdy dokážou pěkně pokazit. Kroutím očima

No ty nájmy to mi taky někdo říkal,že je to hrozně drahé,ale že je tam hodně krásně a to je pravda a taky hodně němců-čechů a dalších několik zemí,takže to musí být fajn a souhlasím s tím,že Mnichov je moc krásné místo a vždy jsem přemýšlel,jestli koupit byt v Mnichově nebo chalupu v Bavorsku akorát ty místa co jsem psal,tak jsou od sebe daleko co se týče km,takže bych musel asi velké dálky do práce dělat autem a nebo MHD a zbytek pěšky.

Takže jestli dobře rozumím budu muset si najít práci a bydlení tam kam chci jít žít a automaticky se přihlásit a pak 8 let platit pojištění bydlet pracovat a za 8 let nemít žádný problémy s placením a samozřejmě se zákonem a pak bych to mohl získat a tím pádem hned musel na základě získání německého občanství vrátit svoje papíry do ČR a nahlásit to že ano nebo si to pletu?

Je pravda,že jsem tam hodně často všude možně jezdil i býval,ale tohle to mi nikdy nebylo moc jasné a moc lidí mi neumělo nebo nechtělo poradit nebo to nikdo nevěděl,takže jsem rád za všecky rady zde.Takže je jasné,že jako důkaz člověk musí předložit to že v německu zkutečně dotyčnej žil i pracoval a neměl problémy se zákonem,tak to by neměl být problém,protože zákony dodržuji rád a práce mi taky nevadí i když nevím,jestli bych našel nějakou práci v Mnichově i kdyby to bylo cokoliv jako začátek a pak se časem nějak vypracovat nebo tam dělat to samé,ale to by asi nešlo,takže budu muset zvolit dobré místo a práci a pak se jen modlit,že mě nevyhodí za nějakou chybu atd. Kroutím očima

Velice moc ti děkuji za rady i odpovědi a pomoc a rád uvítám další informace čehokoliv s těch otázek nebo kdyby se náhodou v něčem měnil zákon atd.

Old Shatterhand
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #5 : Listopad 23, 2013, 10:10:37 pm »



Ještě jsem se zapomněl zeptat,jestli je povinnost at tam do německa za někým jezdíte nebo i vlastníte třeba chalupu,jestli je povinnost se tam zdržovat maximálně 3 měsíce a pak zase pryč nebo jestli je to neomezené ten pobyt jako takový atd.Omlouvám se,ale nějak mi to vypadlo z hlavy a asi těch otázek bude víc později.Je to můj velký sen si to splnit i když si asi těch 8 let budu muset počkat a vytrpět,protože asi nebude žádná vyjímka která by to urychlila třeba jako pro sportovce politiky herce nebo jiné lidi z velkým postavením nebo ze známosti z politiky atd.Takže asi budu spadat do normální skupiny nevím,ale určitě bych si kvůli tomu nikoho nebral,protože já jsem rád svobodnej i když je rozdíl mít to za 3-4 roky než 8 let,ale klepat se strachy,že když mě opustí přítelkyně,že tím automaticky ztratím šanci získat co potřebuji bude jistější bude čekat,ale záleží natom,jestli třeba po 8 letech místo získání německého občanství nedostanu do pošty třeba že to bylo zamítnutí a že musím třeba čekat 9 a 10 a 11 rokem a pak bych to neměl nikdy nakonec a proto jsem se ptal,jestli existuje jakákoliv vyjímka která by to mohla urychlit i za cenu třeba,že bych vstoupil do armády nebo jiných kategorií a pokud si pamatuju,tak nějakej rakušák šel do armády a německé občanství získal okamžitě,takže jsem docela mimo z toho,protože nevím,jestli to je stejnej metr nebo malé vyjímky pro lidi co něco umí nebo dělaj velkého.

Old Shatterhand

Setrhende, Hary ma pravdu, navic i s tim, ze musis slozit jazykovou zkousku (B2 opravdu staci) a Einbürgerungstest (to je ten vedomostni test o Nemecku). Jak dlouho tady musis byt nevim, v tom se nevyznam:-) myslim si, ze to je opravdu 8 let, kdyz sem prijdes jako svobodny. A navic musis mit praci a tusim, ze bys nemel byt ani v dobe podani zadosti ve zkusebni dobe nebo ve vypovedni dobe.  Ale to se zeptej tech, kteri o tom neco vi, jen si pamatuju, co tady psali ti, co o tom vic nez ja, ja tyhle informace nikdy nepotreboval. Ale dam ti jednu radu: nezbavuj se ceskeho obcanstvi, zvlast, kdyz uz je skoro uzakoneno, ze muzes mit obe. Nikdy nerikej nikdy, a to plati i o tom, ze se nikdy nechces vratit do Cech. S timhle presvedcenim bych byl na tvem miste velmi velmi opatrnej. Jsi Cech.. A cert vi, jak to s celou slavnou EU za 20 az 30 let bude. Treba nebudes potrebovat zadne obcanstvi, treba se vrati vsechno ke starym zvyklostem a ty pak budes ve sve rodne zemi vyplnovat formulare pro cizince, az se ti tam jednou na stari zatouzi vratit a odejit z tohoto sveta na sve rodne hroude. Treba uz opravdu zadne obcansti nebude mit vyznam, treba bude mit vyznam jeste vetsi nez ted, to nikdo nevi, svet a situace se meni prilis rychle. A vubec, proc nechces ceske, kdyz muze mit obe? Je tam nejaky duvod, ktery te k tomu tak nuti??

Einbürgerungstest:
http://www.welt.de/politik/article111187832/Deutscher-Einbuergerungstest-Fragen-und-Antworten.html

Na ty zkousky B2 se zeptej Haryho, ten ji slozil, takze vi, co tato zkouska obnasi, domnivam se, ze porozumeni tomu, co ctes, porozumeni textu, pisemny test i mluveny test. Je to tak Hary?

milda34    
« Poslední změna: Listopad 23, 2013, 10:20:29 pm od milda34 » Zaznamenáno
Old Shatterhand



Karma: 1
Příspěvků: 11


« Odpověď #6 : Listopad 23, 2013, 11:14:03 pm »


Pro milda34: Ahoj moc ti děkuji za rychlé odpovědy a jsem za všecky rady moc rád od Vás všech.Ano máš pravdu ta situace ve světě není aní trochu růžová a buchví co za 20 a více let bude jak ty píšeš,protože když pozoruju ten vývoj krize a lidí,tak mě to upřímně velice děsí asi tak jako čeho se tolik děsil Michael Jackson a to nejsem žádný srab,že bych utíkal,ale byl to vždy můj životní sen,ale bohužel díky své hlouposti kterou jsem dřív nevyužil,tak se můj sen zbytečně oddálil jinak bych to dneska mohl mít nebo byl daleko blíž,ale zase si říkám lepší začít pozdě než nikdy.Jinak ano přál bych si pouze německé občanství,protože bych rád dožil v německu a pracoval a vše měl nahlášené do německa.Důvody jsou můj celoživotní sen a hodně práce a taky vztah a další důležité věci,kde je to i podmínkou i kdybych sám měl nebo neměl zájem,ale mě to naštěstí nevadí,protože si to sám přeji a to hodně,ale těch 8 let plus mínus to bude docela těžký vydržet i když trpělivost mi nechybí,ale dřív jsem udělal hroznou chybu,že jsem o tom nic nevěděl a nevyužil nabízené šance k tomu,abych to už mohl mít.Jinak s tebou souhlasím ve všem,ale akorát si říkám jednu věc,pokud získám pouze německé občanství a takzvaně české odevzdám nebo ztratím,tak i když jsem čech,ale byl bych pouze němec,tak to bych pro českou republiku byl cizinec i když jsem se narodil v čr?

Já si totiž už vůbec nepamatuju,jestli náhodou nebyli změny v zákoně,ale dřív platilo něco v tom smyslu,že když třeba němec rodilej šel do USA+občanství,tak i když neměl oboje občanství jako že by to asi bylo výhodnější pro jeho klid,tak tam bylo něco v tom smyslu,že si prej nechá vrátit zpět německé občanství a že prej v tom nebude žádný problém a že to dokonce dostane hned zpět,protože se tam narodil,ale to mi docela dělá guláš v hlavě,protože bud je to pravda co píšu a nebo to muselo být jinak nebo se změnil zákon,tak jako u všeho.Takže bud maj jiné země jiné zákony nebo vyjímky pouze pro jiné kruhy lidí,ale pak mi nejde do hlavy jakto,že jeden rakušák,když stoupil do německé armády,že dostal hned německé občanství a to nečekal aní rok natož těch 8 a to bych takových případu napočítal více.

Pokud jde o ten limit,tak vím,že pár let zpět tuším,že ještě rok 2010/2011 byl zákon,že se cizinec mohl maximálně 3 měsíce pohybovat na německé půdě a pak musel opustit,aby nemusel být vyhoštěnej nebo neriskoval nábor do vojny,ale aní tohle mi nějak nesedí.

Jinak je ta B2 hodně těžká nebo spíše střední Stufe-Level? ::)Jazyk a historie by měla být v pořádku,ale člověk nikdy neví,kdo komu co vylusuje nebo vybere a nerad bych skončil jako Mr.Bean ve škole,když vyplnoval jiný papír než původně měl a uměl. Škleb

Jinak máš pravdu s tím EU to je velmi špatné a buchví jak to skončí,ale pokud by se to zrušilo,tak bych si musel stejně vybrat,jestli si nechat české nebo německé a kde bych zustal bydlet,protože nerad bych byl vyhoštěnej,kdyby to EU třeba krachlo to by asi byla deportace všech cizinců a nebo si to aní nedokážu představit jak by se německo zachovalo,když už víc jak 2 roky prej uvažují o tom,že zpět budou hlídat hranice a dělat to co dřív a to bych asi už nikdy nedosáhl svého snů.Jinak máš pravdu,že se vše příliš rychle mění a popravdě nemám změny rád a to mi vždy vadilo u zákonů,že je mění pořád a lidi pak maj guláš v hlavě,protože si třeba pamatujou staré zákony které už neplatí nebo jsou 1000x opravené a maj jiný výklad.Jinak ano to občanství je pro mě bohužel velmi důležité jak pro svojí potřebu,tak pro pracovní a jiné,ale to je na moc dlouhé vysvětlování,ale určitě se to vyplatí pro mě postoupit i když člověk neví,jestli teba za 30 let nezmění názor nebo nebude chtít utéct zpět kvůli situaci jako byla ve Francii myslím ty daně 85% nebo kolik jak odešlo mnoho skvělých herců do Ruska a dalších zemí asi nás všecky čeká pořádně draftování NHL nebo Trade do jiných států(emigrování každý někam).Já vím pro jednu půlku světa je to jen zbytečnost,ale ta druhá polovička to třeba potřebuje kvůli práci a jestli se nemýlím,tak třeba nějaké práce jako politika nebo armáda nebo další jiné práce dokonce vyžadují pouze jedno občanství,ale to nevím,jestli se i toto neměnilo,ale byl by to paradox jako rodilej čech nemít povolení do čr kvůli jinému pasu tedy pro případ,že by se zrušilo EU - a šengen a veškeré povolení.

Jinak díky tobě jsem si ještě vzpomněl na jednu otázku a to mě vždy hodně zajímalo,pokud umřu jako rodilej čech,ale s německým občanstvím pouze,tak kde budu ležet podle zákonů na českém nebo německém hřbitově? Nebo je to pouze podle mého přání ?
Někdo mi říkal,že pokud by to byla urna,že je to jedno,ale pokud hrobka,že by to problém byl,tak sám nevím.Já vím je to jak černej humor Kroutím očima,ale docela by mě to osobně zajímalo jak by to bylo a kde bych ležel i když nato snad mám ještě dost času,ale člověk nikdy neví a pokud těch 8 let přežiju,tak bych rád ležel na německé půdě,když bych tam žil až do smrti i pracoval a byl na blízku všem lidem co znám.

Já abych se popravdě přiznal,tak já měl v čr hroznou smůlu na všecko a až teprve ve světě a německu jsem začal mít více štěstí a to jsem tam pouze hodně cestoval nebo i býval,ale rád bych byl na stálo a pustil kotvu a už zustal.Vím začátky jsou fakt těžké moc,ale jsem ochotnej udělat cokoliv co by mi to pomohlo splnit.Mám tam i lepší kamarády a hodně lidí mi to nabízelo,ale jak jsem psal udělal jsem životní chybu a ted se to oddaluje jen kvůli mé hlouposti a čas a roky bohužel nejdou vrátit,ale chci to trochu napravit přece jenom německo není daleko od čr a člověk se může kdykoliv vrátit v nejhorším a to občanství,pokud vím,tak snad taky,ale pokud to nejde,tak bych u německého zustal.Rád bych začal svůj život uplně od nuly a jen si říkám,jestli bych nějakou práci navíc přibral nebo nechal jen tu hlavní a nebo uplně něco jiného zkusil.Myslím,že na takovou Maddonu vůbec nemám,protože její risk z Anglie nebo odkud do USA byl daleko horší než to moje z čr do německa alespon podle těch km atd a ona dotoho ještě neměla žádné peníze a práce taky nic moc zezačátku,takže i když jsem tento příklad divnej napsal,tak si myslím,že bych to mohl dokázat,ale to nic nemění natom,že to budu mít pekelně těžký než se rozjedu zabydlím atd.

Ještě jsem zapomněl at budu dělat v německu jakoukoliv práci,tak to si místo české danové poradkyně budu muset najít německou že?

Ještě jednou Vám všem moc děkuji...

Greenhorn - Old Shatterhand

PS: No snad nedopadnu jako on když šel z německa do USA Škleb,ale alespon si to zkusím,protože pak to bude něco jiného akorát místo USA to bude německo. ::)Já vím,že to není žádný divoký západ,ale dneska jsou bandité všude tím narážím na kriminalitu Smích.Popravdě hledám ted nějaký místa,kde by bylo možno třeba víc jezdit a bývat a zakotvit nějaký nový platz,ale nevím,jestli se mi to povede najít a vybrat a to jsem udělal mnoho cest osobně i po netu. Kroutím očima
Zaznamenáno
Old Shatterhand



Karma: 1
Příspěvků: 11


« Odpověď #7 : Listopad 23, 2013, 11:27:47 pm »

Pro hary01:
Pro milda34:Hrozně moc Vám dvěma děkuji.Děkuji i za odkazy a rád si to přečtu všecko.Akorát si říkám,že i kdyby mi to hary01 napsal co měl za otázky,že já bych asi stejné jako on nedostal,protože pokud to losujou nebo dávaj pokaždý jinak,tak v tom bude docela menší gulášek,ale každopádně jiné řešení než udělat první kroky neexistuje,takže kdybych měl alespon představu co vše tam hary01 musel odpovědět vyplnit atd,tak si myslím,že bych nato byl líp připravenej a rád bych to ještě vyladil,abych na 100% prošel taky.Pokud jde o historii německa,tak z toho bych neměl moc strach a z jazyka jako takového taky nějak moc né,ale aby tam nebyl nějaký chyták nebo něco co by mi mohlo pokazit ten můj sen + podmínku k práci atd.

Moc si vážím Vaší pomoci a určitě to tady ted budu více hlídat,protože ve 2013 už stihnu prd to max možná pár cest,ale na rok 2014 budu chtít stěhování a proto to docela akutně hledám kam se zavrtat a zařídit ten zbytek,ale hold jsem trouba,protože jsem toto už mohl mít kolik let zpět vyřízené a nemusel jsem Vás dva tady zdržovat a otravovat,tak snad se ze svojí chyby poučím do budoucna a člověk se celý život jen učí a bojuje.

Přeji Vám všem hezkou noc já tu samozřejmě ještě budu i když mi zlobí net,ale budu tady zase zítra hodně číst a přemýšlet jaké mám šance si splnit svůj cíl.Nechci Vám rušit totiž víkend a pohodíčku,ale fakt Vám všem děkuji,protože jsem čekal,že budu odpovědi číst,tak za půl roku nebo taky nikdy. Smích

Ještě se ozvu...

Old Shatterhand
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #8 : Listopad 23, 2013, 11:49:51 pm »


Pro milda34: ....Jinak s tebou souhlasím ve všem,ale akorát si říkám jednu věc,pokud získám pouze německé občanství a takzvaně české odevzdám nebo ztratím,tak i když jsem čech,ale byl bych pouze němec,tak to bych pro českou republiku byl cizinec i když jsem se narodil v čr?

J

Greenhorn - Old Shatterhand

PS: No snad nedopadnu jako on když šel z německa do USA Škleb,ale alespon si to zkusím,protože pak to bude něco jiného akorát místo USA to bude německo. ::)Já vím,že to není žádný divoký západ,ale dneska jsou bandité všude tím narážím na kriminalitu Smích.Popravdě hledám ted nějaký místa,kde by bylo možno třeba víc jezdit a bývat a zakotvit nějaký nový platz,ale nevím,jestli se mi to povede najít a vybrat a to jsem udělal mnoho cest osobně i po netu. Kroutím očima

Ano, zelenaci, kdyz odevzdas ceske papiry a jednou se tam budes chtit vratit, tak tam budes cizinec, i kdyz ses tam narodil. Kamoska si pred 25 lety vzala nemecke obcanstvi a ceskeho se vzdala. Ted se tam chce vratit, nebot jeji maminka uz proste nezvlada a schyluje se k nejhorsimu.. bude tam asi po ni brzy dedit..atd... Zkratka v zivote uz to tak byva, ze na stari to hodne casto zacne tahnout za vzpominkama, kamaradama ze skoly a tam, kde ses narodil.. dobri holubi se vraceji...Ted si rve vlasy, nebot nema narok na trvaly pobyt, na to si tam musi odzit 10 let, aby mohla zazadat o trvaly pobyt v Cechach, kde se narodila... bude muset vyrizovat pracovni povoleni, bude platit z dedictvi vyssi dane... proboha, proc se chces vzdavat ceskeho, kdyz ti neprekazi a mas uz ho? Ale je to tvoje rozhodnuti...
A jinak, pripravu na jazykovy test si muzes koupit nebo stahnout na netu, a Einbürgerunsgstest neni jen historie Nemecka, nybrz take (a to z velke casti) politika....  a to neni srozumitelna vec pro kazdeho:-)  Ale az si odzijes tech svych vysnenych 8 let tady, tak uz se budes trosku vic orientovat.. ale necekej od Nemecka a od zivota tady zas tak velke zazraky, uz to davno neni to, co to byvalo jeste pred 20 lety...:-) Tak , a ted Hary nemuze moc oponovat:-)


Zdar, nepij moc ohnive vody, zdravi milda34  
« Poslední změna: Listopad 24, 2013, 12:04:52 am od milda34 » Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #9 : Listopad 24, 2013, 10:04:22 am »

Naprosty souhlas s Milanem....  Úsměv
A kamaradky Mildy je me lito....

Byt ve zpet ve ,,svem" meste, městečku,  nebo vesnici a nemit stejne moznosti ktere ze ztraty občanství vyplývají. ..
Musi byt hrozne...
Uz dnes na hodne uradech potkavam sve spoluzaky a zname...

Pokud to neni nutne a z nejakeho duvodu potrebne...
Nevzdám se sveho občanství a z deti vychovam Cechy a doufam že na to budou jednou hrdi.

Nic to nemeni na mem nazoru že pokud ma někdo tu potřebu se tak citit, nebo to potrebuje ke studiu, nebo necemu jinému. ..

 Úsměv
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #10 : Listopad 24, 2013, 10:42:18 am »

Poznam jedneho cecha emigranta co zil v Mnichove od polovicky 70r a jeho zla ekonomicka situacia ho donutila na starobu vratit sa do Ciech...mal tam byt v osobnom vlastnictve...a s nemeckou rentou sa tam nema zle...vravel keby bol natom lepsie financne a zvladol by platit v Mnichove svoj 3 izbak nesiel by spät,...a to je  vysokoskolsky vzdelany clovek ktoremu sa darilo dost v Nemecku a na konci uz to bolo horsie plus ine rodinne udalosti....zivot ma zmysel pre ironiu...zbytocne netreba vraviet nevratim sa domov nikdy a podobne...prave potom sa to tymto ludom vrati...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #11 : Listopad 24, 2013, 10:47:38 am »

Dalsia vec...nemas odzite v Nemecku nic a uz chces obcianstvo...nic v zlom,ale odzi si tu daky cas spoznaj tuto krajinu zakony a nerob unahlene kroky...klidek...nemas sa kde ponahlat...pozri ani mne sa na sk nedarilo,ale netreba zanevriet na vlast ....
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #12 : Listopad 24, 2013, 10:53:21 am »



 Milan napisal

 
Ano, zelenaci, kdyz odevzdas ceske papiry a jednou se tam budes chtit vratit, tak tam budes cizinec, i kdyz ses tam narodil. Kamoska si pred 25 lety vzala nemecke obcanstvi a ceskeho se vzdala. Ted se tam chce vratit, nebot jeji maminka uz proste nezvlada a schyluje se k nejhorsimu.. bude tam asi po ni brzy dedit..atd... Zkratka v zivote uz to tak byva, ze na stari to hodne casto zacne tahnout za vzpominkama, kamaradama ze skoly a tam, kde ses narodil.. dobri holubi se vraceji...Ted si rve vlasy, nebot nema narok na trvaly pobyt, na to si tam musi odzit 10 let, aby mohla zazadat o trvaly pobyt v Cechach, kde se narodila... bude muset vyrizovat pracovni povoleni, bude platit z dedictvi vyssi dane... proboha, proc se chces vzdavat ceskeho, kdyz ti neprekazi a mas uz ho? Ale je to tvoje rozhodnuti...



Milan uprimne si ma prekvapil....toto by mali citat vsetci ktori chcu nemecke obcianstvo a vzdat sa ceskeho obcianstva a ktorim po rozume chodia hluposti.... Úsměv
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #13 : Listopad 24, 2013, 01:25:07 pm »



 Milan napisal

 
Ano, zelenaci, kdyz odevzdas ceske papiry a jednou se tam budes chtit vratit, tak tam budes cizinec, i kdyz ses tam narodil. Kamoska si pred 25 lety vzala nemecke obcanstvi a ceskeho se vzdala. Ted se tam chce vratit, nebot jeji maminka uz proste nezvlada a schyluje se k nejhorsimu.. bude tam asi po ni brzy dedit..atd... Zkratka v zivote uz to tak byva, ze na stari to hodne casto zacne tahnout za vzpominkama, kamaradama ze skoly a tam, kde ses narodil.. dobri holubi se vraceji...Ted si rve vlasy, nebot nema narok na trvaly pobyt, na to si tam musi odzit 10 let, aby mohla zazadat o trvaly pobyt v Cechach, kde se narodila... bude muset vyrizovat pracovni povoleni, bude platit z dedictvi vyssi dane... proboha, proc se chces vzdavat ceskeho, kdyz ti neprekazi a mas uz ho? Ale je to tvoje rozhodnuti...



Milan uprimne si ma prekvapil....toto by mali citat vsetci ktori chcu nemecke obcianstvo a vzdat sa ceskeho obcianstva a ktorim po rozume chodia hluposti.... Úsměv

Ale Hary, vzdyt ja mam tenhle nazor od zacatku - jiny jsem nikdy nemel. A k tomuj nazoru patri jak vyse napsane, tak i to, ze kdyz si chce nekdo vzit nemecke obcanstvi (ac to nebuou miliony zadatelu) tak at si ho vezme. Vsak jedine ten dotycny vi, proc ho chce. A vzdycky jsem radil nezbavovat se ceskeho. Clovek se jednou narodil jako Cech nebo Slovak, takze tam urcite hraje i nejaka pycha na svoji rodnou zem. Takze jeste jednou: kdo si chce vzit nemecke obcanstvi, at si ho vezme, je to jen jeho rozhodnuti a jen on vi proc ho dela. Ale zaroven bych se nikdy neporadil vzdat se ceskeho. A ted, kdyz uz pravdepodobne bude i Ceskou republikou umozneno oboji, tak proc to toho nejit za podminky ponechani si ceske narodnosti? Ver nebo ne, dvoji obcanstvi muze v urcitych pripadech i ted, za soucasne situace, ulehcit zivot.    
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #14 : Listopad 24, 2013, 02:00:49 pm »

V Nemecku nam cudzincom je potrebne mat slusnu nemcinu nie nemecke obcianstvo a zatym si stojim,..jedine vynimky su kto chce byt polizajtom sudcom oki...nech ma teda aj zbierku cudzich obcianstiev doma... Mrknutí
« Poslední změna: Listopad 24, 2013, 02:37:43 pm od hary01 » Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 4 5 6 ... 21   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München