Situacia na pracovnom trhu v Cesko-Slovensku
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 2 3 4 5 [6] 7 8   Dolů
 
Autor Téma: Situacia na pracovnom trhu v Cesko-Slovensku  (Přečteno 594769 krát)
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #75 : Září 30, 2013, 08:51:19 pm »


 Jahoda myslim tym aj muzov...nieje pekne hovorit vulgarne..jedno ci muz ci zena...
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #76 : Září 30, 2013, 09:14:37 pm »

tvoj nazor
radsej mam cloveka, ktory sem tam pouzije ostre slovo (nie pred malymi detmi), ktory je ale priamy a cestny, ako hladkeho slizouna, co nikdy nepouzije vulgarne slovo, ale na perach med a v srdci jed Hněv
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #77 : Říjen 01, 2013, 06:04:50 am »

Jahoda mam dojem,ze to mas v hlave trosku domotane...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #78 : Říjen 01, 2013, 06:29:44 am »

http://openiazoch.zoznam.sk/cl/138720/Tomuto-sa-hovori-minimalna-mzda-V-Lidli-zarobia-eur

to je pekna sprava....

http://www.topky.sk/cl/11/1363512/Milanko--5--zazrakom-prezil-samovrazdu-rodicov-v-naruci-otca--Vratil-sa-na-Slovensko-

toto ma dnes videsilo...ludia nemali zcoho zit a rozhodli sa pre samovrazdu...co to je za svet kde zijeme...a kam to vsetko dospelo....
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #79 : Říjen 01, 2013, 07:04:26 am »

Chod sa pozriet do Indie, tam uvidis, CO je ozaj chudoba, harry, najlepsie na vlastne oci
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #80 : Říjen 01, 2013, 09:53:56 am »

Skúsim popísať: nemajú absolútne žiadne zdravotné poistenie, výsledok, kto je chorý a nemá peniaze na lekára, má smolu.
Neexisuje ziadne socialne poistenie, kto je stary a nema rodinu, co by sa o neho postarala, ma smolu. Matky s malymi detmi stoja na krizovatkach a zobru. Ludi spia v noci na chodniku, nie ako u nas, nejaky bezdomovec sem tam, ale cele chodniky su obsadene a aj deti. Mohla by som pokracovat ...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #81 : Říjen 01, 2013, 01:57:58 pm »

Ani vychodna europa nieje daleko od Indie...kolko samovrazd sa stane vo vychodnej europe?lebo ludia to nevedia zvladat...maju rodiny nemaju ju zcoho uzivit a ine veci...nepozeras modre z neba?tam to mozes najlepsie vidiet...ano India a ine krajiny sveta su extrem,ale nenahovarajme si,ze mi sme natom o mnoho lepsie...mozno o trosicku,ak mate vlastne byvanie.
Zaznamenáno
jesieenka
Host
« Odpověď #82 : Březen 29, 2015, 12:55:36 pm »

Harík a aká je teda situácia?
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #83 : Březen 29, 2015, 01:25:13 pm »

hary - ked chces diskutovat o samovrazdach, tak treba dat najprv fakty, cize cisla

tu su cisla statistiky za roky 1975 - 2009

http://www.aktuality.sk/clanok/168608/komentar-za-socializmu-bolo-samovrazd-viac/


preco bolo pred r. 1989 VIACEJ samovrazd , ked sa mali ludia za socializmu fajn?

alebo su statistiky sfalsovane?
Zaznamenáno
nanuk



Karma: -69
Příspěvků: 634


« Odpověď #84 : Březen 29, 2015, 01:28:26 pm »

Vlastné bývanie ešte neznamená slobodu.Na Slovensku síce najviac ľudí s EÚ na počet obyvateľov vlastní nehnuteľnosť,ale zasa to má aj tienistú stránku,že sa nemôžu nikam hnúť.
Ak má človek prácu v mieste bydliska,tak je to OK.lenže časy sú príliš turbulentné a najslobodnejší človek je taký,ktorý sa môže za dobrou prácou presťahovať kedykoľvek.
V Nemecku väčšina ľudí žije v nájmoch,takisto v Amerike.Príde po dobrú prácu na druhom konci ,tak si nájde nový nájom a ide tam.
Samozrejme,mentalita sa odlišuje,u nás nie sú ľudia na toto zvyknutí,ale budúce generácie to tak riešiť budú musieť.
Zaznamenáno
nanuk



Karma: -69
Příspěvků: 634


« Odpověď #85 : Březen 29, 2015, 01:33:29 pm »

Aj teraz je hodne samovrážd,nie pre politické prenasledovanie,ale boľševici to zdokonalili a prenasledovanie je ekonomické.Dohnali ľudí k tomu,že musia ,podotýkam musia pracovať za mzdu,akú boľševici povedia.Čím bližšie je mesto k Moskve,tým sa viac prejavuje tento boľševický scenár.Nie je normálne,aby napr.na východe Slovenska v mestách ako Kežmarok,Bardejov jazdilo viac 3-miliónových áut ako napr.v Mníchove.Lenže v Nemecku,kto má také auto musí platiť aj vysoké dane,na Slovensku si robí stratu,ľuďom dá čo najmenej a smeje sa do ksichtu.Nehovoriac o obrovskej korupcii,ktorá tu vládne.Aby si nebol zatvorený,musíš ukradnúť strašne veľa,aby sa ušlo všetkým,ktorí Ťa môžu dostať do basy.
Zaznamenáno
nanuk



Karma: -69
Příspěvků: 634


« Odpověď #86 : Březen 29, 2015, 01:49:32 pm »

Najaktuálnejší príklad momentálne zo Slovenska je Váhostav,ktorí vlastní bývalý možno ešte je ŠTB-ák Široký.Váhostav sa už nevolá Váhostav ale Váhostav -SK aby dlhy,ktoré narobil nemusel zaplatiť,lebo ,,já najsem já,,. Ja som už Váhostav -SK.
Staval na základe tendra časť diaľnic,kde si najímal menšie a malé firmy,ktoré majú napr.živnostníci,on dostal za to zaplatené a teraz tým ostatným nedal nič.Neverím,že v Nemecku by mu nezobrali majetok a nezatvorili ho za podvod.U nás idú robiť tzv.reštruktualizáciu a živnostníkom a malým firmám chcú zaplatiť z ich pohľadávok 10-15%
čiže človek-živnostník,ktorý zaplatil svojim zamestnancom riadne mzdu a musel samozrejme aj odvody,inak by sa dopustil trestného činu, dostane napr.zo svojej faktúry vo výške 30.tis eur možno 3-4 tis.Eur.
Položili ľudí zasa nakolená a neviem dokedy to budú robiť títo boľševickí súdruhovia.
Celé rodiny sa zadĺžili,aby mohli dávať svojim zamestnancom mzdu,však ju po dokončení zákazky dostanú zaplatenú a takto ich podviedli.
Určite v Nemecku sa toto stať nemôže.Nie je to po-prvý krát.
Môžem Vám všetkým povedať,že aj mňa už takto podviedli tí bývalí súdruhovia,ktorí neviditeľne stále držia spolu a ožobračujú a zbedačujú slovenských pracujúcich.
Zákony si urobili také,aké im vyhovujú.
Keď na nete bola na internetovom rádiu  www.slobodnyvysielac.sk prečítaná výzva na revolúciu pred rokom,tak tam bola cca 2-3 dni a cenzúrou bola uspatá tak,že pri otvorení stránky sa tam objavila reklama na stávkovú spoločnosť NIKÉ a nebolo možné tú reklamu vykliknúť.
Tu u nás panuje obrovská bezmocnocť,čo si boľševici dobre uvedomujú a ťažia z toho.
Sú fabriky,kde ľudia pracujú a zaznie píšťalka a idú na prestávku,potom zaznie píšťalka a idú pracovať.Áno v dnešnej civilizovanej Európe sa to deje a nemusí to byť Čína alebo India.
Odchod zo Slovenska však nemôžeme označiť za politické dôvody,lebo máme akože demokraciu,ale tá v skutočnosti nie je.Nemáš peniaze,nemôžeš mať pravdu!!!!
Už Ťa nemôžu zatvoriť ako politického väzňa,ale ak otvoríš hubu,tak okamžite idú kontrolovať,či nikde nedlhuješ,napr.Sociálnej poisťovni,zdravotnej,daňovému úradu.
Pri demonštráciách nahrávajú videá a monitorujú potom ľudí,ktorých identifikujú buď obrazom alebo legitimovaním.Potom začína odpočúvanie,či už legálne alebo nelegálne.
Nakoniec zhromažďujú kompromitujúce materiály,ak nejaké nájdu.Úplná bodka je,keď hľadáš prácu,na ktorú máš kvalifikáciu a stále si potom ,, osoba nežádoucí,,.
Takto to je na Slovensku v srdci Európy.
« Poslední změna: Březen 29, 2015, 01:52:31 pm od nanuk » Zaznamenáno
jesieenka
Host
« Odpověď #87 : Březen 29, 2015, 01:51:36 pm »

nanuk, ty si lenke?
Zaznamenáno
nanuk



Karma: -69
Příspěvků: 634


« Odpověď #88 : Březen 29, 2015, 01:56:36 pm »

Prečítaj si jahoda 2010 ,čo som napísal-a o Slovenských pomeroch,to je dôležité pre lepšie pochopenie ľudí,ktorí žijú na Slovensku a majú právo žiť 25 rokov po revolúcii naozaj dôstojnejšie.
Neviem,či nežná revolúcia mala byť nežnou? Po revolúcii sa pár rokov darilo ľuďom,čo pracovali.Veľa pracoval veľa zarobil.Teraz sú boľševici tak pospájaní,že sme v boľševických okovách.Sloboda je pre mňa to nejcennejšie,čo môžem od života mať.Samozrejme okrem lásky v partnerstve,ktorá je pre mňa takisto veľmi dôležitá a bez nej by môj život nemal zmysel.Načo sú mi peniaze,keď by som bol sám a nikoho neľúbil-a?
« Poslední změna: Březen 29, 2015, 02:02:26 pm od nanuk » Zaznamenáno
nanuk



Karma: -69
Příspěvků: 634


« Odpověď #89 : Březen 29, 2015, 02:09:46 pm »

Mzda v Slovenskom Lidli je 10% zo švajčiarskej.Ako je to možné,keď výrobky majú na Slovensku ešte väčšiu maržu ako tam.Poviem Vám to porovnaním.Vďaka tomu,že má Lidl predajne aj u nás za 400-500 Eur a zisky tým pádom násobne vyššie,tak ich prevádza zo Slovenska do zahraničia a tam platí kráľovsky zamestnancov.Aké jednoduché,že?
Zobrať zo Slovenska a dať napr.do Nemecka,Švajčiarska.
Už veľa Slovákom došlo,že vlastne pracujú na Nemcov a tích ostatných v západnej Európe a Amerike.
Keby naozaj boli ľudia platení za skutočne vykonanú prácu,za skutočne vyrobený výrobok,tak by ste videli,kto by zarábal veľa.Peniaze narobili veľa deformácii.
Niektoré regióny sa chcú vyhnúť odlivu ziskov a bránia sa tzv.regionálnymi menami,ktoré sa používajú len tam,alebo spolupracujú tzv.výmenným obchodom.Tým je zamedzené aby niekto internet-bakingom previedol obrovskú sumu do daňových rajov.
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 4 5 [6] 7 8   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München