Nezamestnaný Slovák v Nemecku
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 23   Dolů
 
Autor Téma: Nezamestnaný Slovák v Nemecku  (Přečteno 1870627 krát)
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #165 : Říjen 05, 2013, 01:44:21 pm »

http://www.youtube.com/watch?v=vukuEAk64z0
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #166 : Říjen 05, 2013, 01:45:26 pm »

Newmi pride aj na Milana mraz...raz sa ocitne na socialke a potom si na nas pomysli...bude rad,ked mu na chleba daju...a zaplatia byt...potom uz nebude kricat,ze je prizivnik...
Zaznamenáno
Newmi



Karma: -7
Příspěvků: 30


« Odpověď #167 : Říjen 05, 2013, 01:49:07 pm »

ja uz som im pisal ze im to prajem zazit
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #168 : Říjen 05, 2013, 01:50:08 pm »

majster sveta ktory ide moralizovat....
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #169 : Říjen 05, 2013, 02:04:06 pm »

Takych expertov ktory by si vybrali z konta peniaze a tym "zneuzili socialny system" by tu bolo viac ale nikdo to nenapise teda neviem preco ale zda sa mi ze kazdy by to tak robil .. kde davaju tak ber a kde sa da zobrat co najviac vezmi kolko uneses.

Odpovim ti ted naprosto uprimne.  Samozrejme se zde nechci stavet do role svate za kazdych okolnosti.

Chapu a vubec neodsoudim Nemce, Slovaka, Cecha...., kteri v Nemecku x let pracovali a prispeli do spolecne kasy.Pak najednou nemaji praci, spadnou do Hartz IV a je z nich nich defacto nekdo , kdo na stara kolena dopadl tak, ze je odkazan na socialni pomoc. A podminkou toho je, ze by se mel nejprve snazit uzivit za sve. To jest prodat baracek, na ktery cely zivot skudlil, vybrat sporeni, ktere mel jako pojistku na stari atd. atd. To mne osobne prijde velmi nespravdlive a nesouhlasim s tim. Mozna i proto, kdyz jsme napr. zamestnali na par hodin v tydnu starsi pani, ktera byla na Hartz IV, tak jsem ji vyhovela  a zamestnala ji bez papiru, protoze jsem jeji situaci chapala.

A mozna, kdybych se nyni ocitla v podobne situaci, ze bych byla odkazana na podporu a mela nasetreno par sestaku, tak bych take asi uvazovala, ze to nejak zaonacim, aby se o nich urad nedozvedel. Mozna proto, ze mam maleho syna nebo taky proto, ze za tech temer 20 let bych se domnivala, ze jsem do spolecne kasy odvedla dost. Jelikoz jsem Selbständig, tak bych nemela narok na Arbeitlosengeld, musela bych na socialku. Podotykam, ze to je cista teorie, protoze se samozrejme snazim, aby se toto nikdy nestalo. Mj. z toho duvodu, ze by mi asi podpora nekde v 1+1 k spokojenemu zivotu nestacila.

Ale diametralne odlisny by byl pripad, kdyby  prisel clovek z ciziny nebo i Nemec, ktery nic pro tento stat neudelal a prvni jeho starost by byla, jak si na ukor ostatnich zaridit pohodlny zivot.
Zaznamenáno
Newmi



Karma: -7
Příspěvků: 30


« Odpověď #170 : Říjen 05, 2013, 02:12:04 pm »

Dospeli sme teda aspon k prvemu priznaniu ... okolnosti za ktorych to urobis su vzdy ine a je celkom jedno za akych okolnosti ide o ten princip samozrejme ze je to parazitovanie . Kazdopadne ma tesi priznanie. A samozrejme mas pravdu je to rozdiel porovnavat niekoho co robi 20 rokov a niekdo kdo robi 20 dni mne je to uplne jasne co tym myslis ale o tom je ten socialny system on prihliada sice na to kdo kolko odrobil ale do istych hranic.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #171 : Říjen 05, 2013, 02:48:22 pm »

Mne je jasne ze to tak kazdy robi dokonca aj nemci dokonca jedneho poznam a este aj on to radi ludom takze to nema nic spolocneho s tym ze len harry robi nieco pre ten tucny socialny fond zle. A jirike mozno niekoho aj z tvojhou okolia poznas akurat to nepovie to je presne to co pisem ... vsetci by to tak robili ale nikdo sa neprizna

Fakt neznam. Vsichni pracujeme... Ale to neznamena ze si myslím že to nikdo jiny neděla.
Urcite to je hodne lidi a i Němců,  věřim tomu...

Kdyby to tak dělali vsichni tak je konec se sociálním státem.
Takže vsichni to tak rozhodne nerobi...

Nejdriv se tak mluvilo o Turkach... a par Němcích. ..
Pak se zacalo i o Polákach...

To cele doprovází nevyznamne male skupiny ostatních národů. ..

Ale sme na tom tak spatne, myslím Čechy a Slováky, aby se takhle jednou mluvilo i o nas ??

Ja věřim a doufám že ne...
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #172 : Říjen 05, 2013, 03:05:22 pm »

Newmi pride aj na Milana mraz...raz sa ocitne na socialke a potom si na nas pomysli...bude rad,ked mu na chleba daju...a zaplatia byt...potom uz nebude kricat,ze je prizivnik...

Hary. Proc to delas ?

Milan Ti uz psal ze jen v Německu odmakal 31let...
A že se i pocelou dobu snažil zajistit se na budoucnost. ..
Pravděpodobnost ze skonči na Hartz IV je tedy velmi mala.
Dobre a trpělive tady radi a pomáhá Čechům i Slovákům.

Trochu te pokory, vždyť i Tvuj rok na sociálce a kurz sel z penez které i on za cely život do systému přispěl. ..

Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #173 : Říjen 05, 2013, 11:38:22 pm »

Newmi pride aj na Milana mraz...raz sa ocitne na socialke a potom si na nas pomysli...bude rad,ked mu na chleba daju...a zaplatia byt...potom uz nebude kricat,ze je prizivnik...

Mily Hary, ja jsem leta tak zajisten, ze socialku nebudu potrebovat nikdy. Ne kazdy mel to stesti jako ja, ale diky memu puvodnimu povolani nebudu socialku potrebovat pravdepodobne nikdy  a nikdy jsem ji nepotreboval.  Takze si radsi me a socialku neber vubec do pusy, kdyz nevis o me nic, o to te poprosim.
M.
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #174 : Říjen 06, 2013, 12:02:17 am »

Milan ja zase nemam rad tie tvoje komedie..ty si cudzinec ako ja a dalsi v nemecku...takze ty ani dalsi nerozhodujete otom kto dostane pomoc od statu kto nie..nastastie...lebo keby to ludia ako ty zobrali do ruk urobia z nemecka to co videli doma..nic dobre...zit v state kde je silny socialny system a je oporou pre ludi je prijemne...ako vravim komu sa nepaci v nemecku svet ma otvoreny a moze ist do basty kapitalizmu -ameriky a tam ho tie blbe reci prejdu!Raz ked padnes v Nemecku na hubu a pojdes na jobcenter spomen si namna.Hrdina.

Mily Hary, jak jsi prosim te prisel na to, ze jsem v Nemecku cizinec?Co??? Ze mluvim a pisu bezchybne cesky? Nebo podle ceho?
PRO HARYHO, ABY TO NEPREHLEDL

Dockam se konecne odpovedi na moji otazku? Kde jsi Hary prisel na to, ze jsem tady cizinec? Co o me vis? Tedy lepe recene co si o me pamatujes? Jak muzes tady vykrikovat, ze treba budu jednou rad, ze mi socialka zaplati byt? Proboha... jsi snad vsevedouci? To urcite ne, ty si ani nedokazes zapamatovat, co ti kdo psal, proto se pousis do takovych uvah, a co je nejhorsi - ty jim i veris.
Tak prosim odpovez na otazku, kde jsi na to prisel, ze jsem tady cizinec? Vis, kde jsem se narodil a vis, kde jsem vyrustal a vis, kde jsem zil prevaznou vetsinu sveho zivota? Tak uz odpovez, nebo jsi zbabely? Vzdyt ma vzdycky na vsechno prupovidek vic nez dost. Tak co Hary, dostanu to z tebe? Podle toho, ze jsi nikdy na primou otazku neodpovedel, vsadim se, ze se ani ted odpovedi nedockam :-)
A zapamatuj konecne pro jdenou nebo si to nekam napis: Nikdy jsem netvrdil, ze ten, kdo pobira socialku, je prizivnik (a pokud se nemylim, netvrdil to tady nikdo) Prizivnik je ten, kto tohoto systemu zneuziva zapiranim skutecnosti ovlivnujicich priznani socialni pomoci anebo ten, kdo schvalne pracuje malo, protoze se neche predrit (proc by se taky melo pracovat na Vollzeit, ze jo) a necha si socialkou platit byt (tenhle pripad znas tusim z vlastni zkusenosti, ze ano, Hary). Takze si precti poradne me prispevky i prispevky druhych (zapamatovat si pres cetna upozorneni ze nejsem Milada se ti taky po 2 letech povedlo) a pak na ne smysluplne reaguj.
Takze jeste jednou: socialni pomoc ANO!! (v pruseru se muze ocitnout skoro kazdy driv nez se nadeje), ale k prizivnictvi a nabadani k nemu zcela jasne NE, NE a NE (a nejsem jedinej, jak vis)!!
Cekam na tvoji odpoved.

Zdravi Milan   

Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #175 : Říjen 06, 2013, 10:40:26 am »

Kedže moja téma, ktorá som založila, niekde zmizla, tak žiadam tu verejne admina, aby dominikovi zabránil prístup na forum, ako nechutne tu urážať ľudí, jedného nazvať českým blbečkom a mna chuderou, ktorá je bez chlapa a potrebuje si vrzhnúť, človek, čo takto rozdáva úrážky, podľa mňa nepatrí na toto forum.
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #176 : Říjen 06, 2013, 10:44:02 am »

Obavam sa, že od harryho sa žiadnej odpovede nedočkaš, Milan!
Jediné, čo vie, je zavolať sem svojím kamošov, ktorí tu ľudí urážajú tým najnechutnejším spôsobom, admin by mal už urobiť poriadok, už inde som písala, že som ochotná aj finančne prispievať, ak sa admin cíti preťažený. Však tu raz už bola taká výzva, len akosi ten odkaz na darovanie prachov nefungoval.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #177 : Říjen 06, 2013, 12:12:26 pm »

Jahodo, ty hubo jedna nevymachana!!! Me si vcera napsala, ze si to mam jit udelat a dneska tady moralizujes.  Škleb Škleb Škleb
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #178 : Říjen 06, 2013, 01:00:26 pm »

pisala som, ze si to mas urobit sam, pretoze ma furt prenasledujes a urazas ma ... este aj klam
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #179 : Říjen 06, 2013, 01:27:15 pm »

Newmi pride aj na Milana mraz...raz sa ocitne na socialke a potom si na nas pomysli...bude rad,ked mu na chleba daju...a zaplatia byt...potom uz nebude kricat,ze je prizivnik...

Hary, ja uz neviem, ako to mam napisat slusne.
Ale myslim si, ze milana dost urazas a nemas na to pravo.
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 23   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München