Turistika 29.6.2013 o 11,00
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Turistika 29.6.2013 o 11,00  (Přečteno 26344 krát)
dsk-frankfurt



Karma: 0
Příspěvků: 41


« : Červen 18, 2013, 10:09:18 am »

Mili priatelia turistiky.

Dufam, ze otlaky z poslednej turistickej akcie su uz zahojene, takze zase by sme si mohli niekde vyrazit. Moj navrh by bol Felsenmeer v Odenwalde.
Pre tych, co to nepoznaju, niekolko nasledujucich informacii:
Jedna sa tu o skalny pas dlhy asi jeden kilometer, takze pohyb v nom je preliezanie z jednej skaly na druhu. Ale nejde tu o ziadne horolezectvo. A netreba si robit starosti. Felsenmeer je to, co by sa dalo nazvat trojgeneracnou akciou. Tym chcem
povedat, ze videl som tu liezt cele rodiny: stari rodicia, rodicia, deti v rozpäti od 5 do 75 rokov. V nutnom pripade ide povedla aj normalny chodnik. Cely vystup nahor pri normalnom tempe trva asi 1,5 hodiny a rovnako aj nadol. Takze cela akcia bez cesty tam a spät trva asi 3 hodiny. Kto si o tom chce viac precitat tak napr.
na tomto linku:

http://www.felsenmeer.org/

Na tomto linku je aj prijazdovy planik a musim povedat, ze cesta cez Bensheim je lepsia. Ked budete nastavovat navigator tak opatrne. Tych Lauterbachov je v Nemecku plna rit, takze vybrat ten spravny.

Ako termin by som navrhol:
29.06.2013 (sobota) o 11:00 priamo na parkovisku pod Felsenmeer.
Ako ste si uz aj minule vsimli, nie som ziaden kuzelnik na pocasie, tak pocitajte aj eventualnym presunom na nedelu, ak by sobota bola skareda a nedela prijatelna.

Obec Lauterbach, ktora je blizko Felsenmeer je od Frankfurtu asi 65 km. Ti, co nie su s autom, tak hadam sa s niekym dohodnut o odvoze. U mna by boli 2-3 miesta volne.

Kontakt na mna:
igor.roth[zavináč]web.de
0172/7414937 (tesne pred akciou lebo mobil mam väcsinou vypnuty)
06173/9959444 (po 20:00)
Prosil by som, aby ste sa mi mailom prihlasili, aby som vedel ako spravny valach ovecky pod kopcom spocitat, ci su uz vsetky.

So srdecnym pozdravom
Igor Roth

PS:
Peter Benovsky tento raz naozaj bez bicykla. Po tych skalach sa s bicyklom naozaj neda.
Zaznamenáno
dsk-frankfurt



Karma: 0
Příspěvků: 41


« Odpověď #1 : Červen 27, 2013, 01:01:14 pm »

Mili priatelia,

vzhladom na aktualnu nepriaznivu predpoved pocasia sa turisticka akcia presuva zo soboty 29.06. na NEDELU, 30.6. Vsetko ostatne - miesto stretnutia a trasa - zostava nezmenene (pozri e-mail dole), zraz je o 11 hod. na parkovisku.

dakujeme za pochopenie

s pozdravom

Igor Roth
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München