řidičák platí jen 6 měsíců po přihlášení k pobytu?
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: řidičák platí jen 6 měsíců po přihlášení k pobytu?  (Přečteno 32486 krát)
Jankun



Karma: 0
Příspěvků: 8


« : Listopad 01, 2007, 09:18:10 am »

Ahoj, hledala jsem neco na strankach velvyslanectvi a nasla jsem tam nahodou i informaci , ze ridicak plati docasne, tj na projeti nemeckem, na cestu, ale po prihlaseni pobytu plati jen 6 mesicu a ze pak propada a stava se neplatnym. Mate nekdo zkusenosti, jak jste zadali o nemecky ridicak? Staci tam jen dojit s ceskym ridicakem, fotkou a oni vystavi novy? A je na ridicak stejne jako na obcanku a pas potreba fotka s tou velkou hlavou (biometricke udaje) nebo staci klasicka průkazova fotka?
Diky za rady Jana
« Poslední změna: Listopad 01, 2007, 06:35:59 pm od David » Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Listopad 01, 2007, 07:06:47 pm »

Ahoj,
tak to by mě zajímalo na které stránce velvyslanectví ses tuto nesprávnou informaci dočetla.
Co já vím tak od vstupu ČR do EU už není potřeba přepisovat řidičák.
Více info tady: http://www.verkehrsportal.de/fev/fev_28.php
Navíc, řidičák vydají pouze tehdy pokud máš v Německu trvalý pobyt a bydlíš zde déle než 185 dní, stejně tak platí pro celou EU  (Kvůli tzv. Führerscheinturismu).
Více tady: http://www.verkehrsportal.de/fev/fev_28.php
« Poslední změna: Listopad 01, 2007, 07:09:32 pm od David » Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München