Stěhování, život a práce v Německu
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 [2] 3   Dolů
 
Autor Téma: Stěhování, život a práce v Německu  (Přečteno 187348 krát)
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #15 : Květen 10, 2013, 06:43:22 pm »

Pokud pracujes na vlastni zivnostak, tak platis zamozrejme jinou vysi dani, nez bezny zamestnanci.
Bezny zamestnanec neplati:
Steuer (incl. Kammerbeitrag)
Socialversicherung (incl. See-SV / Winter-Umlage Bau)
8961 Freiw./Priv. KV AN-Anteil
8969 Freiw./Priv. PV AN-Anteil

Prikladam kopii castecnou kopii me vyplatnice, jen pro srovnani.

Asi by nebylo od veci, kdyby sis vyhledal nejakeho danoveho poradce, ktery by ti poradil a treba by jste nasli moznost tyto dane o neco snizit.


* Foto.JPG (188.72 KB, 1280x956 - prohlédnuto 629 krát.)
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #16 : Květen 11, 2013, 02:08:25 pm »

Scorpio, běžný zaměstnanec samozřejmě daň z příjmu, sociální pojištění i zdravotní pojištění platí. Je-li pojištěn soukromě, zpravidla mu zaměstnavatel přispívá polovinou pojistného.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
kalkulka



Karma: 4
Příspěvků: 113


« Odpověď #17 : Květen 11, 2013, 09:28:51 pm »

Janh: S tou tvou výplatní páskou není něco v pořádku. Moje výplatní páska má aspoň 20 řádků, někdy se to na ni ani nevleze a má dvě strany .... 4600 brutto jsem už taky brala a měla kolem 2400 netto, pokud si pamatuju.

Vormonatkorrektur znamená, že Ti podle nich v minulých měsících platili moc, a proto si to teď strhli /725,30/, stalo se mi to taky, ale to mi pár centů dopláceli. Něco tu nesedí, jaké máš pojištění, privátní nebo gesetzlich?/. Zašla bych na Lohnabteilung se na to zeptat a zkontrolovat si, zda mají v systému o tobě správné informace, co je napsané na steuerkarte a podobně....  a proč ti to zkorigovali.


Zaznamenáno
kalkulka



Karma: 4
Příspěvků: 113


« Odpověď #18 : Květen 11, 2013, 09:31:02 pm »

Pardon, nevšimla jsem si reakcí na druhé straně, až teď ...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #19 : Květen 11, 2013, 10:52:47 pm »

nezabudnite nato,ze vela hlavne malych zivnostnikov v nemecku placu naoko...aby ich kazdy lutoval ake odvody platia atd...pritom vela veci ide neoficialne unich...
Zaznamenáno
janh683



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #20 : Květen 12, 2013, 02:15:30 pm »

[zavináč]hary01: ok, asi jsem se s tou pomocnou rukou vyjadril spatne. Urcite, kdyz budu mit problemy, budu za pomoc rad a nebudu ji odmitat. Je mi ale blizsi problemum predchazet. Tedy konkretneji: ano, muzu o praci prijit, stava se to dnes a denne spouste lidi, proc bych zrovna ja mel byt vyjimka. Co pak budu delat?

A) vubec to ted neresit a spolehat se na to, ze mi nekdo za urcitych okolnosti da mne zatim neznamou castku kazdy mesic; namisto reseni jen jednoho problemu (hledani prace) resit mozna i existencni problemy (co kdyz si nebudu moct dovolit zaplatit vsechny sve ucty)

a nebo

B) z "prebytku" penez si pripravit nejakou rezervu (ma byt cca 3-6 mesicnich platu), abych, kdyz praci ztratim, vedel, ze nejmene na nekolik mesicu si nemusim delat starosti jak zaplatim najem, za co se najim atd.

Osobne preferuji bod B. Je mi 28 let, nastesti jsem zdravy, mam plno sil :-), tak myslim ze prave v tuto dobu bych se mel "pripravovat" na budoucnost, dokud muzu. Vim, ze ted to jde (teda, MELO by), kdo vi, jak to bude zitra? Pak bude pozde litovat a rikat si, ze jsem mel neco udelat jinak :-)

PS: bod B je lepsi i proto, ze nepokryva jen ztratu prace - co treba kdyz nabouram auto? (Nebo se pokazi tak, ze se nevyplati jeho oprava). Co kdyz budu potrebovat koupit novou lednicku/pracku? Co kdyz se treba stane neco nekomu blizkemu? Nemyslim si, ze mi pak Nemecko pomuze :-)
Zaznamenáno
janh683



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #21 : Květen 12, 2013, 02:32:03 pm »

[zavináč]all: Diky vsem za hinty, jen bych rad uvedl ze tady NEJSEM na zivnostensky list. Nase ucetni mela dovolenou (byly svatky), tak se za ni stavim pristi tyden. Jak jsem vsak psal v nekolika jinych postech, Nemecky neumim, spoleham se na to, co mi rikaji kolegove... I ta komunikace s urady je slozitejsi :-) Privatni zdravotni pojisteni neni povinne? Mne tvrdili, ze od jisteho hrubeho prijmu to povinne je, jinak bych si jej nezarizoval... Asi tu ucetni pretrhnu, az se vrati... :-)

pro hary01: Kdyz jsem na ZL pracoval v Praze, nikdy jsem pred nikym nebrecel, zastavam nazor, ze kazdy je zodpovedny sam za sebe. Kdyz se nekomu nelibi ZL, at pracuje na HPP (a naopak). Sry, ale pripada mi zvlastni psat ostatnim neco o cloveku, ktereho neznas, vychazis z mylneho dojmu (ze jsem tu jako zivnostnik), a ... atd.

Proc tady vsechno tohle pisu, kdyz puvodni tema bylo jine? Chtel jsem podporit puvodni tazatelku v rozhodnuti, aby sem prisla, zkusenost za to urcite stoji, ale aby se pripravila i na mozny neuspech a "srovnala" (omlouvam se za to slovo, nenapada mne lepsi) si v hlave co delat v takovem pripade.

PS: ta ma vyplatnice je jen vyrez se souctama, nechtel jsem postnout vsechny sve kontaktni udaje, cislo konta atd :-) Nemam problem to ukazat komukoliv z Vas, nicmene prispevky si muze cist opravdu kazdy... :-/
Zaznamenáno
kalkulka



Karma: 4
Příspěvků: 113


« Odpověď #22 : Květen 12, 2013, 04:35:34 pm »

janh: Tak to upřímnou soustrast, jestli neumíš německy, protože bez dobré němčiny bych se tady musela už několikrát nechat napálit. Já nevím, jaké máš pojištění - když přesáhneš nějakou částku, tak se musíš rozhodnout, zda budeš pojištěn privátně nebo freiwillig gesetzlich /dobrovolně zákonně/. Pokud nechodíš moc k doktorovi, tak se Ti vyplatí privátní - ale na to jsou tady určitě jiné diskuze.

Zjisti si, zda platíš Kirchensteuer a jaká seš daňová třída! Třeba u mě udělal nedávno finančák chybu a zjistila jsem to úplnou náhodou a musela to reklamovat. V Německu doporučuju vše třikrát kontrolovat a od všeho si nechávat originály nebo kopie, tolik složek jako tady za tři roky bych neměla v ČR ani za celý život. Každopádně s tím platem něco nesedí.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #23 : Květen 12, 2013, 06:01:18 pm »


  Jahn to nieje urazka na Teba,ale poznam malych zivnostnikov tiez a aj samotni nemci robia pritom prehmaty...ako vravia keby boli na 100% poctivy zarobia asi tak ako zamestnanec...to nieje namierene proti tebe!To je realita aj v Nemecku sa robia pretiahy nemysli si ze tu nic take nexistuje.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #24 : Květen 12, 2013, 06:02:40 pm »


 Jahn dnes mas 28r a si plny silny co je pekne...ale ako budes vyzerat v 50r ci neskor sam nevies...tu hrdost v 50r das iste bokom...to mi mozes verit.
Zaznamenáno
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #25 : Květen 12, 2013, 10:23:47 pm »

Kleena: Jasne ze tady běžný zaměstnanec plati daň z příjmu, sociální pojištění i zdravotní. To jsem asi nenapsal srozumitelne, omlouvam se. Bezny zamestnanec ale neplati privatni pojisteni, ani dan za clenstvi nejake Komory a ty jine naklady, jak jsou k videni na "janh" vyplatnici, proto jsem prilozil vyrez z me vyplatnice, aby "janh" mohl srovnavat co plati bezny zamestnanci s nizsim platem.
Zaznamenáno
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #26 : Květen 12, 2013, 10:28:20 pm »

Pokud nekdo znate nejakou/ nejakyho cesky mluviciho danovyho poradce, tak "janh"-ovi poradte, at se muze s nekym odborne poradit.
« Poslední změna: Květen 13, 2013, 04:50:49 am od scorpio131170 » Zaznamenáno
Petr23



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #27 : Červen 08, 2013, 04:23:35 pm »

Ahoj,
jmenuji se Petr a jsem na tom přesně jako ty. Teď jsem si dálkově dodělal bakalářské studium a pomalu vyrážím do Německa. Zkušenosti mám, byl jsem v Irsku i na Novém Zélandě a vždy jsem chtěl žít v BRD. To je jedna věc a druhý důvod je utéct tady z té země, protože tady se žít už pomalu nedá. Bohužel musím sám a to se mi dvakrát nechce. Kdyby jsi teda měla zájem, tak dej vědět a nějak bychom to vymysleli. Dali bychom si někde sraz a domluvili se. Buď bych na tebe počkal nebo vyrazil dopředu a zkusil sehnat práci a ubytování. Nevím, jak to tady na těch stránkách funguje, jsem tu dnes poprvé a nevím, kde bych si měl vyzvednout Tvoji případnou odpověď. Napíšu ti tedy radši přímo kontakt, ju? e-mail - bukovansk[zavináč]seznam.cz, mobil - 728895438. Kdyby jsme si rozuměli a vyšlo to, bylo by to určitě fajn a vytrhli bychom si trny z paty. Zatím ahoj těším se na odpověď. Petr
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #28 : Červen 11, 2013, 10:23:34 am »

http://www.bild.de/bild-plus/politik/inland/rente/jeder-zweite-rentner-bekommt-weniger-als-hartz-iv-30784208,view=conversionToLogin.bild.html

Kazdy druhy dochodca v Nemecku dostava menej ako 700euro...a socialny urad mu musi doplacat na zivotne minimum...tomu vravim buducnost v Nemecku  Hněv
Zaznamenáno
misin77



Karma: 0
Příspěvků: 14


« Odpověď #29 : Červen 13, 2013, 10:25:11 am »

Moje Matka ma duchod 200 eur v CR.A od socilaky nedoostava nic.Tomu rikam budoucnost v. CR.
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München