Život v Německu oproti Česku
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 117   Dolů
 
Autor Téma: Život v Německu oproti Česku  (Přečteno 9872922 krát)
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #135 : Duben 30, 2013, 05:08:20 pm »

Kleena ja poznam ludi ktori za 5r setrenia v Nemecku kde mali dva joby si kupili 2izbak na Slovensku a ziju dalej v Nemecku...obetovat istu cas zivota mi vobec nieje luto ...a potom ked mam uz nieco myslim nehnutelnost v osobnom vlastnictve potom si mozem uzivat...co urobis ak nedajboze sa ti nieco v zivote stane?Pojdes domov k rodicom?To bude ten lepsi pripad ak nemas nehnutelnost vo svojej rodnej krajine...ja nevravim aby clovek cely zivot setril ale mat svoje byvanie ma svoju logiku Mrknutí
Zaznamenáno
Pepik
Host
« Odpověď #136 : Duben 30, 2013, 08:03:40 pm »

Milý Haryku, podle toho jak moc se upínáš k vlastnictví nehnutelnosti, zřejmě je to pro Tebe nedostižná meta. Budiž. Já si to vyzkoušel na východě a sděluji ti: mimo to, že ti fakt vlastnictví dává pořádnou dávku svobody, máš vesměs dostatek místa na svoje krámy, máš garáž, zahradu apod., je tu také jedna věc, která může být smrtící. A sice postupně začneš být okolím upřímně nenáviděn, protože přece nemůžeš mít něco lepšího než hluboce zglajchšaltovaní východoevropané. No a když tato nákaza přeskočí i na tvoje vlastní příbuzné, je vymalováno. S jistotou tě to zanedlouho znechutí natolik, že vlastnictví přestaneš vnímat jako výhodu a postupně i zjistíš, co je v životě skutečně podstatné.
Do značné míry je to také nastavením subjektivních priorit.
Je prioritou za každou cenu něco vlastnit a nemuset platit nájem nebo je vyšší hodnotou dostupnost kvalitního vzdělání pro tvoje děti, možnost žít v prostředí, kde na noc můžeš nechat auto libovolné značky a stáří v klidu zaparkované na ulici před domem a ráno ho s jistotou opět v původním stavu najít, ve městech se trvale nebrodit v psích lejnech, na silnicích nebýt obden vybržďován či jinak ohrožován, atd., atd.
Zaplaťpánbůh, žijeme v době, kdy více než kdy jindy platí, že je každý strůjcem svého štěstí.
Z tohoto úhlu pohledu jsou pro mě jakékoli nářky na vlastní krutý osud nepřijatelné.
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #137 : Duben 30, 2013, 11:00:44 pm »

 Škleb Škleb Škleb.. a vždyť jsem to psal, že to Harík po sobě asi nečte...Souhlasím s Didi skoro ve všem (taky mám v CZ nehnutelnost ale nijak to nemíním ve svém životě hrotit). V čem s Didi nesouhlasím je snad jen to, že já si myslím, že Harík tu chce prostě trochu excelovat, předvádět se a diskutovat. To je jeho problém, opravdový problém asi nemá žádný Úsměv. Ale moc mu to podle mého názoru nejde.
A ještě Tobě Hary: představ si, že já momentálně zvažuji, že tu českou nehnutelnost možná prodám, aby můj potomek mohl studovat univerzitu v GB. Je to tam finančně celkem mazec a ani mých několik tisíc Euro netto měsíčně z Německa na to asi nebude stačit. Co mi na to napíšeš?
přeji hezký večer
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #138 : Květen 01, 2013, 08:58:42 am »

Pepik zaujimave ja poznam slovakov ktori ziju v Mnichove a skoro kazdy z nich ma na sk dom ci byt a zaujimave nikto im to nezdemoloval neznicil...mas pocit,ze sa neda dat dokopy 50-70tisic euro a kupit si byt na sk ci maly domcek..?by si sa divil..vsetko sa da ked sa chce...ludia za socializmu vsetci dali dokopy nieco a maju nieco...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #139 : Květen 01, 2013, 09:03:15 am »

Peter predat nehnutelnost v cechach je podla mna chyba...osobne by som nieco take neurobil...ale naloz zo svojim zivotom ako chces Úsměv
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #140 : Květen 01, 2013, 11:28:36 am »

Pepik moj otec mne a mojej rodine zadovazil za cely zivot 3 nehnutelnosti...cize ja nieco mam,ale samozrejme este chcem ja zadovazit si nieco aby mi nikto nemohol povedat,ze mam,len to co mi otec dal...ja sa nepotrebujem ukazovat a predvadzat ako si myslis,len nerozumiem preco by som sa mal hrat na nemca ked nim niesom..na granda co minie vsetko ako nemci na vecere kina dovolenky...ano uzivat si treba,ale zastavam zlata stredna cesta...snad si nemyslis,ze zijem v mnichove o konzervach z tesca a 4krat do tyzdna obedujem spagety s kecupom  Škleb..vecina slovakov zijuca v cudzine si kupila nehnutelnosti na slovensku..to je ta istota...proste slovak ma ine zmyslanie ako nemec ktory zije,len pre pritomnu chvilku...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #141 : Květen 01, 2013, 11:32:52 am »

Nedavno som stretol cecha ktory ako 3r dieta  dosiel do Mnichova s rodicmi..je to uz nemec ktori hovori perfekt nemecky samozrejme...kecali sme o vsetkom a mi vravi...mozes mat skoly univerzity ake chces v nemecku po 40r uz ta pomaly nikto nechce zamestnat a po 50r mas male sance ze by ti niekto dal sance...jedine ze by si mal profesiu bez ktorej sa prac.trh nezaobide...a sam sa smial na tych iluziach ake maju cudzinci o nemecku a zapade...
« Poslední změna: Květen 01, 2013, 11:34:09 am od hary01 » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #142 : Květen 01, 2013, 11:40:38 am »

Kolega nemec mnichovcan na letisku kedysi pracoval v nemeckom telekome...kancelarska sila..vravel mi mam vzdelanie vsetko..potom prepustali a mna ako 52r prepustili...skusal som sa dostat do kancelarie..a napriek tomu ze som nemec mam vzdelanie prax nikde ma nezobrali do kancli a skoncil som na letisku pri batozine kde hadzem kufre na pas alebo nakladam a vykladam batozinu...
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #143 : Květen 01, 2013, 11:56:40 am »

Hary01: myslim, ze vsichni, kdo jsme tady, bychom te mohli zahltit pribehy, ktere zname o lidech z Mnichova.
Napr. ja znam jednu ucitelku z Bratislavy, trochu mi ji(nebo spis vic, svym stylem diskutovani pripominas) a ta, ac ma udajne slusne vzdelani, sla do Mnichova delat uklizeckua jeste k tomu do domacnosti. Tak to bych ja delat nikdy nesla.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #144 : Květen 01, 2013, 12:38:25 pm »

já momentálně zvažuji, že tu českou nehnutelnost možná prodám, aby můj potomek mohl studovat univerzitu v GB.


Taky uvazuji, ze tak ucinim. Jezdim posledni dobou do Ceska minimalne a mam s tim pouze starosti. Je to pulka baraku, tak tam je porad prace a penez to taky spolyka dost. O tom, ze potomka jednou poslem studovat nekam dal, taky premyslime, nastesti mame jeste par let cas.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #145 : Květen 01, 2013, 01:13:05 pm »

Nerozumiem ako mozu tak cecho-slovaci vsadit vsetko na nemecko... Co???
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #146 : Květen 01, 2013, 01:15:39 pm »

Didi ja poznam jednu slovenku ktora upratuje byty bohatym ludom a na papiere nechce robit,lebo tvrdi,ze by menej zarobila...mna by praca ako upratovacka bytov nenaplnovala...pratat niekomu byt...niekto to robi len na zaciatku kym sa otuka,ale vzdy su v nemecku aj ine moznosti a hlavne robit na papiere mat poistenie atd...ale 100 ludi 100 chuti
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #147 : Květen 02, 2013, 07:02:43 am »

Dalsi z duvodu "preco sa oplati" nevracet se.
http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/doprava/clanek.phtml?id=778361#utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_campaign=B&utm_term=position-4
Zaznamenáno
kaci38



Karma: 1
Příspěvků: 22


« Odpověď #148 : Květen 02, 2013, 08:32:37 am »

Nerozumiem ako mozu tak cecho-slovaci vsadit vsetko na nemecko... Co???

ono ked sa niekto rozhodne prist do nemecka tak tu chce zrejme zit, nielen pracovat
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #149 : Květen 02, 2013, 09:45:25 am »

kaci38 to neznamena,ked cudzinec zije v Nemecku napr ma zabudnut nato odkial prisiel...toto je specialita ludi z vychodnej europy...snazit sa za kazdu cenu podobat domacim ludom..vymazat svoju identitu a povod..ponemcit si meno ked to ide...nemecky pas si zobrat a ine hluposti...ako moze cesko-slovensko ist hore ked v nom zije velmi vela ludi ktori po par rokoch zivota zabudnu odkial prisli a maju v hlave take hluposti...mame sa co ucit od nemcov...spytaj sa zapadneho nemca ktory zije napr vo svajciarsku odkial je...na sk forach mam najradsej ked slovaci medzi sebou nemecky pisu...este som nevidel nemcov medzi sebou sa anglicky rozpravat...jedine ak je tam cudzinec ktori nemecky nerozprava.
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 117   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München