GEZ - Rundfunkgebühr - poplatky za televizi, rádio a internet od 1.1.2013
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: GEZ - Rundfunkgebühr - poplatky za televizi, rádio a internet od 1.1.2013  (Přečteno 138943 krát)
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« : Leden 12, 2013, 11:05:58 pm »

Od 1.1.2013 budou platit všechny domácnosti v Německu ca 17,98€ poplatek za rozhlas. Nově se nepočítá počet televizí a rádií, ale platí se jeden poplatek za celou domácnost.

Tzn. WGčka se sdílenou koupelkou a kuchyní platí pouze jednou.

Už jste dostali složenku?

Více: http://www.rundfunkbeitrag.de

V Hamburku vytvořili v jednom baráku největší WG v Německu s 56 obyvateli a platí jen jednou Úsměv
http://www.welt.de/regionales/hamburg/article13505228/Die-groesste-WG-der-Hansestadt.html
« Poslední změna: Leden 12, 2013, 11:12:33 pm od David » Zaznamenáno
chakka



Karma: 8
Příspěvků: 147



« Odpověď #1 : Leden 15, 2013, 03:46:10 pm »

Ahoj Davide, jeste mi nic neprislo ... Ten napad s WG je fakt dobry  Mrknutí
Zaznamenáno
Asta



Karma: 0
Příspěvků: 1



« Odpověď #2 : Leden 17, 2013, 10:08:15 pm »

Ahoj, treba sa tam registrovat, alebo to robi prenajimatel?
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Leden 18, 2013, 12:16:55 pm »

Spravne by ses jim mela sama prihlasit...ale nic se nestane, kdyz to neudelas a proste pockas, az si te najdou. Pak to proste od zacatku doplatis.
Pronajimatel v tomto smyslu nedela nic - ten poplatek neni povinen hradit on, ale ty, coby uzivatel bytu Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
kalkulka



Karma: 4
Příspěvků: 113


« Odpověď #4 : Únor 05, 2013, 07:50:13 pm »

Jsou to mrchy, měla jsem nahlášené jen rádio a počítač, abych měla klid v duši a teď mám platit skoro 18 eur za nic! Televizi nevlastním a nikoho to nezajímá. Když už to mám platit, tak jsem o TV přemýšlela a zjistila jsem, že ze zásuvky žádné programy nechytám! Musela bych například k Telecomu a platit bych za TV musela dalších 15 euro měsíčně. Je to normální, že ze z TV zásuvky nechytám žádné programy? Evidentně je to zablokované. Hnus.
Zaznamenáno
kalkulka



Karma: 4
Příspěvků: 113


« Odpověď #5 : Únor 05, 2013, 07:56:11 pm »

Jo a je možné, že mi můj příští pronajímatel bytu řekl, že v novém bytě můžu mít TV jen od Primacomu a ne od Telecomu? V podstatě je mi to jedno, protože Telecom mě nehorázně naštval, ale proč bych teoreticky nemohla jít k Telecomu? to si to nějak navzájem blokují? Díky.
Zaznamenáno
Akter



Karma: 8
Příspěvků: 111



« Odpověď #6 : Únor 05, 2013, 09:12:08 pm »

Nesopti, su aj ine riesenia.

1) Asi 30 programov mozes chytat cez DVB-T. K tomu potrebujes maly prijimac asi za 40 Eur, s mini antenkou ktoru umiestnis hocikde v byte.
P.S.: Existuje to aj pre PC, ako Stick+Antenka, od 15 Eur nahor.

2) Pokial mas vyhlad na juh, tak by mozno sla parabola (s digitalnym LNB + digitalny prijimac; nie analogove). S tym su ale casto problemy - s prenajimatelom, kvoli vzhladu budovy.

V kazdom pripade za obidve riesenia nic neplatis.
Ja osobne by som nikomu zbytocne neplatil dalsie poplatky za kabelovu a inu televiziu a pod.
No a existuje aj TV cez internet, pokial mas dostatocnu prenosnu kapacitu. Vid aj link hore napravo.
Zaznamenáno
kalkulka



Karma: 4
Příspěvků: 113


« Odpověď #7 : Únor 09, 2013, 09:30:20 am »

Tuner na počítač máme, ale chtěli bychom i normální TV, ne jen počítač. Ten signál z tohu tuneru je docela šptný, někdy to jede, někdy se to úplně zaseká. Ale v práci jsem dnes zjistila od známé, že prý existuje nějaký SAT-receiver asi za 60 eur, zapojí se to mezi TV a tu zdířku, leží tu na zemi a chytá těch pár programů zdarma, i když je zablokovaná TV v baráku. Neví o tom někdo něco? Nejsem vůbec technický typ, to jde poznat:-) abych to nekoupila a nezjistila, že je to na nic.
Zaznamenáno
kalkulka



Karma: 4
Příspěvků: 113


« Odpověď #8 : Únor 28, 2013, 08:35:54 pm »

Ahoj, prosím máte někdo zkušenost s tím DVB-T, jak tu psal Akter? Musí ta anténka být na okně nebo je jedno, kde? A jaký chytá signál, dá se na to dívat? Chceme si koupit normální velkou TV, potřebuji po práci "vypnout" a vyvalit se na gauč, tak se nemůžeme rozhodnout koupit / nekoupit, protože to chceme  zkusit jen přes ten DVB-T. Smlouvu na TV na dva roky  fakt nechceme.
Zaznamenáno
Akter



Karma: 8
Příspěvků: 111



« Odpověď #9 : Březen 01, 2013, 07:14:03 pm »

Heled, niekedy je menej prace vyreserzovat otazku na internete, nez cez toto forum.
Co je tento pripad, takze pri dalsej otazke radsej googluj.

Kvalita obrazu zavisi dost od kvality receivera. Konkretne ti neporadim.
Antenka je od receiveru vzdialena asi tak 1  - 1,5 m. Miesto si najdes sama, podla obrazu kedy je najkvalitnejsi.

Ked kupujes TV, niektore maju uz DVB-T zabudovane, takze tam si osobitny receiver kupovat nemusis.
Niektore vysielace na DVB-T vyhladovo koncia (napr. RTL od 1.7. resp. 1.1., este sami nevedia). Buducnost je neista, ale zato dost vzdialena aby si si musela lamat hlavu uz teraz. Tie telky su medzitym celkom lacne, tak si to uzi kym sa da.
A samozrejme s nikym ziadnu zmluvu u toho nerobis.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #10 : Březen 01, 2013, 09:55:53 pm »

Od platenia GEZ su oslobodeni,len ludia,ktori su nezamestnany a vedeni na Jobcenter...
Zaznamenáno
Tomas212
Tomáš



Karma: 0
Příspěvků: 18


« Odpověď #11 : Březen 21, 2013, 08:52:31 pm »

kalkulka: ano, to je docela pravdepodobny.
Do te "zasuvky" to dodava kabelova firma, unitymedia atd
Ked s nima nemas smlouvu..... kdo to ma tak, musi platit vicekrat, kabel a GEZ

Jinak: ano nejake majitele, hlavne bytove druzstva apod maj smlouvy s nejakym dodavatelem, a to  vylucuje si vybrat Telefon /TV od jine. Na to by ale meli upozornit pred uzavreni najemni smlouvy.  Pochopitelne pak treba i nechteji povolit satelit...
Zaznamenáno
zlaticko



Karma: -43
Příspěvků: 109


« Odpověď #12 : Duben 23, 2014, 06:28:25 pm »


A už to tady taky bylo... A pokud má někdo víc domácností, platí několikrát?
« Poslední změna: Duben 23, 2014, 09:20:28 pm od David » Zaznamenáno
zlaticko



Karma: -43
Příspěvků: 109


« Odpověď #13 : Duben 23, 2014, 06:32:39 pm »

Ahoj, prosím máte někdo zkušenost s tím DVB-T, jak tu psal Akter? Musí ta anténka být na okně nebo je jedno, kde? A jaký chytá signál, dá se na to dívat? Chceme si koupit normální velkou TV, potřebuji po práci "vypnout" a vyvalit se na gauč, tak se nemůžeme rozhodnout koupit / nekoupit, protože to chceme  zkusit jen přes ten DVB-T. Smlouvu na TV na dva roky  fakt nechceme.

Máme takovou multifunkční televizi, která má integrované i připojení k internetu (přes kabel) a sledujeme TV přes net přímo a nepotřebujeme k tomu počítač a výborná kvalita, i ivysilani ČT sledujeme
Zaznamenáno
nesta13



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #14 : Duben 23, 2014, 09:15:40 pm »

Co když to nezaplatim a ani se neprihlasim!?
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München