Chci do Nemecka s nem. obcanstvim. Muzete Poradit?
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2 3   Dolů
 
Autor Téma: Chci do Nemecka s nem. obcanstvim. Muzete Poradit?  (Přečteno 294763 krát)
Leonardo



Karma: -1
Příspěvků: 4


« : Leden 02, 2013, 04:13:38 pm »

Mam nemecke obcanstvi. Snazim se dostat do Nemecka za praci pres agenturu, ale nedari se mi to. Ted jsem se setkal s clovekem co zil v Nemecku a rekl, ze kdyz prijedu do Nemecka a zajdu na na Ratsam a ukazu nemecke obcanstvi, dostanu jeste ten den socialni byt. Dale dostanu ihned podporu a jelikoz neumim mnoho nemecky poslou me do skoly a najdou mi take praci. Mate s tim prosim Vas nekdo zkusenosti. Zda se mi to prilis jednoduche a jako utopie. Muzete mi nekdo poradit? Dekuji
Zaznamenáno
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #1 : Leden 02, 2013, 04:34:24 pm »

Nevim co to bylo za Tipka, ktery ti nakecal takovy nesmysli!?
Jak pises sam: To je utopie a mel bys to priliz jednoduche.

Nez se vypravis do nemecka, tak se snaz naucit aspon nejaky zaklady nemciny a nasetri si aspon nejaky penize pro zacatek.
Na netu pak sleduj pracovni nabidky a kdyz te neco zaujme, tak jim posli sve podklady a pockej az si te nekdo pozve na pohovor.

Tak jsem to aspon udelal ja a usetril i tak hodne starosti a problemu.
Leda ze v nemecku mas nekoho kdo by ti ze vsim pomohl a u koho bys mohl nejaky cas bydlet.

Koukni napr. na:
www.jobscout24.de, www.stellenanzeiger.de          atd.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #2 : Leden 03, 2013, 10:19:04 am »

    Flughafen München GmbH
Corporate Services
Telefon    +49 89 975-6 21 29
Spacer
E-Mail    jobs[zavináč]aeroground.de
Spacer
Postanschrift
Postfach    23 17 55
PLZ / Ort    85326 München

skus pracu na letisku pri Mnichove pri batozine...als Gäpackabfertiger-Innendienst na Volzeit...a si zdravotne a socialne poisteny.
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #3 : Leden 05, 2013, 07:28:49 pm »

Mňa by zaujímalo, ako môže niekto žiť v Česku, a mať nemecké občianstvo a pritom nevedieť po nemecky. Pokiaľ viem, u nás nemajú nemecké občianstvo ani karpatskí Nemci. Ináč radím sa vypraviť do mesta, v ktorom chceš bývať a sám sa na to opýtať na úrade.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #4 : Leden 05, 2013, 10:35:35 pm »

Ac to tu neni predmetem diskuse, je odpoved jednoducha:  lide z jistych malych oblasti, jejichz rodiny se kdysi pri scitani prhlasily k nemecke narodnosti, jsou Nemeckem povazovani za Nemce a Nemecko jim na zadost obcanstvi potvrdi (ne udeli, ne to jakoby ho meli vzdycky). Takze clovek muze mit nemecke obcanstvi, aniz by sam kdy mel s Nemeckem kontakt. Vice o tom najdes tady ve wiki pod heslem "nemecke obcanstvi" ci nejak podobne.
Pak se samozrejme nabizi s tim neco udelat. V lepsim pripade samozrejme neco lepsiho, nez se hnat za socialnimi davkami ;-)
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Leonardo



Karma: -1
Příspěvků: 4


« Odpověď #5 : Únor 05, 2013, 04:30:16 pm »

Dekuji vsem za odpoved, ale bohuzel nikdo z Vas mi nedal odpoved na mou otazku zda nemate zkusenosti s nekym kdo ma nemecke obcanstvi a chce prijet do Nemecka zit a pracovat a co by mel udelat. V jednom prispevku bylo, ze chci zneuzit soc. podporu. Nikoli, mym cilem je zit v Nemecku a poctive pracovat (nejsem cigan zneuzivajici socialni politiku statu). Pouze jsem opakoval to co mi bylo receno. Samozrejme nejlepe je prijet a zajit se informovat na prislusne urady.

1. Take z tohoto duvodu jsem psal tento prispevek, zda by mi nekdo z Vas konkretne neporadil, kde a na ktery konkretni urad ci instituci se obratit. Mam v ruce oficialni doklad o obcanstvi ,,Staatsangehörigtkeitsauswes''. Kde by meli vest me prvni kroky?

2. Ktery region by jste mi doprucili popr., ktere konkretni mesto. Ja uvazuji o Koline popr. Düsseldorf nebo nekde v teto oblasti. Je nekdo z Vas z teto oblasti?

Dik za odkazy na praci. V kazdem pripade Vam dekuji za cas, ktery jste mi venovali.
Pokud mi nekdo jeste poradi budu velice rad. I tak Vam dam vedet jak jsem dopadl. Nynejsi pracovni smlouva mi konci v breznu a pak se vydam do Nemecka a budu vse resit.
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #6 : Únor 05, 2013, 05:01:26 pm »

Podle mě ti ten papír nijak extra nepomůže, až na to že si můžeš vyřídit občanku a můžeš volit. Pokud jsi tady nikdy nepracoval, tak jsi na tom prakticky stejně jako každý jiný přistěhovalec který neovládá jazyk.

Takže, nejdřív jazyk, bez němčiny nebo angličtiny je to jako bez češtiny v Česku.

A pak navštívit prac. úřad, agentury až jako poslední možnost. Nejdřív sháníš práci (např. přes internet, osobně na úřadu práce, pohovor osobně), pak je větší šance najít dlouhodobé ubytování a nakonec se přihlásit k trvalému pobytu. Do té doby provizorní ubytování a popř. přihlášení k pobytu.
Až nakonec po přihlášení k trvalému pobytu bych vyřídil občanku a popř. přepsal řidičák.
Zaznamenáno
lovegermanny



Karma: 0
Příspěvků: 9



« Odpověď #7 : Únor 07, 2013, 04:31:38 am »

ahoj,jako nemec(i kdyz neumis nemecky)mas v nemecku vsechny dvere otevrene ...neni pravda ze si jen zajdes na urad a hned ten den dostanes byt  a soc.davky..na to bys musel min rok pracovat v nemecku.tady u nas v berline mas moznost si zajit  na  jistou adresu kde ti se  vsim pomuzou .poslou te do skoly(musis si to ale  platit)abys mel alespon zaklady a pomuzou ti s papiry abys mel z  ceho  zit  nez si  najdes praci...je uplna blbost si  nejdriv hledat praci a pak se stehovat to se neda zvladat jelikoz to  obnasi  dost  litani aby ses aspon zabydlel...jestli si vyberes berlin tak by nebylo tezke si praci najit mohla  bych se zeptat  i u nas na  firme ..teda  podle toho  co  umis  atd.. zdravim
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #8 : Únor 09, 2013, 12:40:52 pm »

ale predsa nepojde do Berlina kde je kazdy druhy clovek bez prace a kto moze uteka prec z vychodneho nemecka...ked uz chod do Bavorska...ani tu to nieje ruzove ale prace je dost...aj ked vela prace je zlej zaplatenej  Smutek
Zaznamenáno
lovegermanny



Karma: 0
Příspěvků: 9



« Odpověď #9 : Únor 10, 2013, 03:29:19 pm »

ahoj,promin ale  kdyz  clovek pracovat nechce,tak praci nenajde....prace je tu  dost a placena zas tak zle  neni...
Zaznamenáno
Leonardo



Karma: -1
Příspěvků: 4


« Odpověď #10 : Únor 23, 2013, 05:46:32 pm »

Dik za Vase prispevky. Zkusim napsat na urad v nekterem meste v Nemecku a mozna tam mi daji navod, kde se mam z pocatku nahlasit a jak mam postupovat. Zkousim si najit praci doufam, ze se mi to podari. Jsem rad, ze jsou ve svete Cesi, kteri se snazi druhym pomoci. Je to super.

lovegermanny dekuji za nabidnutou pomoc. Pokud to myslis vazne mohli bychom se nejak spojit a domluvit se? Muj e-mail le.onardo[zavináč]yahoo.co.uk.
« Poslední změna: Únor 24, 2013, 03:14:33 pm od Leonardo » Zaznamenáno
Leonardo



Karma: -1
Příspěvků: 4


« Odpověď #11 : Prosinec 21, 2013, 04:53:24 pm »

Omlouvam se za velke zpozdeni. Slibil jsem, ze napisi jak vse dopadlo. Po dlouhem behani po uradech jsem se dostal k osobe, ktera ma na starosti integraci vystehovalcu v Nemecku. Bylo mi receno, ze Cesko a Slovensko jsou demokraticke zeme a proto lide z techto zemi byt s nemeckym obcanstvim nejsou vystehovalci. Jsou brani jako kazdy jiny cizinec prijizdejici do Nemecka. Pouze ma narok na vse jako Nemec narozeny v Nemecku. Tot je jedina vyhoda. Jeste jednou Vam vsem dekuji za pomoc a nazory, ktere mi velmi pomohli.

Preji Vam Stastne a vesele Vanoce a vse nejlepsi do Noveho roku.
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #12 : Květen 16, 2014, 09:31:50 pm »

Tako picovynu jsem dlouho neslysel
taj jednoduchy to nebylo ani pred 30 lety kdyz jsem ja odesel do Nemecka.
Stat ti nemuze dat zadny socialni byt sta nema zadny byty,On ti muze evt  dat WBS  potvrzeni a ty musis sam hledat socialni byt ktery  pozaduje WBS potvrzeni
majiel bytu ti neda  byt kdyz nebudes myt pracovni smlouvu a vsechny jiny dokumenty.
co jsem slysel pozaduji taky potvrzeni banky atd
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #13 : Květen 16, 2014, 10:16:40 pm »

Milan ja pozna 3 emigrantov z Ceskoslovenska co ziju v Mnichove cca 30r a maju stale len slovensky ci cesky pas...a o nemecky pas nemaju zaujem...ked dostali niekedy politicky azyl tym padom dostali povolenie na pobyt a pracu a neskor Unbefristet...a malo kto mal po revoluci Unbefristet...dnes je vsetko otvorene papiere netreba.
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #14 : Květen 17, 2014, 09:23:39 am »

samozrejme ale oni nikdy nezadaly o nemecky pas dostly povoleni o pobytu. Ale kdyz budou zadat o nemecky obcanstvy tak musely  prinest potvrzeni ze odevzdaly cesky ocnastvy oni zase o to cesky obcanstvy znovu zazadaly a dostaly ho spatky.My v Zapadnim Berline to nemely Zapadni Berlin mel jiny statu.Ale ja jsem musel podepsat papir ze  kdyz budu myt obedve obcanstvy
dostanu problemy na transit ZB-Nemecko tak nemecka vlada me nemuze zarucit 100% pomoc.Ja jsem zazadal  o dodatecny vystehovani musel jsem zaplatit vsechny  skoly takze jem zil v Zapadnim Berline a v cesky pasem jsem mel napsano trvaly pobyt v ZB.
Vym taky ze znamy v Rakousku  musely to samy delat.Kdyz zadaly o rakousky obcanstvy musely prinest potvrzeni ze se vzdaly ceskyho obcanstvy.Ale oni zase o to cesky obcanstvy zazadaly.
Mom  to neni v nemecku vyreseny s dvojitym obcanstvy.Vsichni vedi ze ty lide maji dvoji obcanstvy ale to bylo v dobe kdy ty vychodni staty nebyly v EU
ted jeto tola  jiny.To samy je zde v Holansku.Ty mas narok na dvojite obcanstvy jenom kdyz mas Rodice s ruznym obcanstvy a 21 letech musis rozhodnout jaky chces obcanstvy myt.V dnesni dobe nedostanes zde Holansky obcanstvy.Mam to zasebou chtel jsem to delat z duvodu kdybysemi neco stalo aby se deditstvy resilo podle holansky zakonu. bylo to hrozne  komlikovany prestoze ja mam Nemecky Obcanstvy,Cesky Obcanstvy.Proto jsme delaly u notare smlouvu a testament
ja mam trvale bydleni v Holansku presto me Holansko nedava garanci to pujde podle Holansky zakonu.Holansku zaplatis dedicni dan nisi nes v Nemecku a jeto jednodusi jak v Nemecku Tja
« Poslední změna: Květen 17, 2014, 09:25:48 am od MilanAmsterdam » Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München