Absolvent - chemický inženýr
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Absolvent - chemický inženýr  (Přečteno 90218 krát)
Tarragona



Karma: 0
Příspěvků: 5


« : Listopad 13, 2009, 05:46:01 pm »

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s hledáním práce v Německu v oboru chemie, technologie atd. V září bych měla dostudovat VŠCHT a ráda bych začala svou kariéru v Německu.
Mám vůbec šanci jako absolvent? Jaké zkušenosti jsou vyžadovány? Kdy s hledáním práce začít? Mám hledat sama nebo přes agenturu? Děkuji moc za odpovědi, Martina
Zaznamenáno
Loran



Karma: 1
Příspěvků: 6


« Odpověď #1 : Listopad 13, 2009, 07:51:43 pm »

Hallo Martina,

deine Chancen sind nicht so schlecht. Wichtig ist, dass Du sehr gute Deutsch Kenntnisse hast. Die wenigsten deutschen Firmen sind so international aufgestellt, dass gute Englisch-Kenntnisse reichen. Du kannst Dich nach Job-Angeboten für Berufseinsteiger auf den Web-Seiten der Unternehmen erkundigen. Viele Angebote findest Du auch auf der Seite monster.de, was eine Online-Jobbörse ist. Generell gilt: Eine ausführliche Bewerbung ist notwendig. Sie sollte sorgfältig sein und dem deutschen Standard entsprechen, d.h. mit einem professionelem Bewerbungsfoto, Anschreiben, Lebenslauf, Zeugnisse, alles in einer Mappe. Viele Unternehmen haben online-Portale in denen man die einzelnen Teile der Bewerbung hochladen kann. Du solltest mind. 2-3 Monate bevor Du mit Deinem Master fertig wirst mit den Bewerbungen anfangen. Ich denke viele Chemie-Unternehmen haben Ihren Standort in Nordrhein-Westfalen.

Tschüss Roman
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #2 : Listopad 13, 2009, 08:22:24 pm »

Proc ne cesky?
« Poslední změna: Listopad 13, 2009, 08:27:32 pm od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Loran



Karma: 1
Příspěvků: 6


« Odpověď #3 : Listopad 14, 2009, 11:47:27 pm »

Ahoj Kleeno,

ja jsem si u toho nic nemyslel, ten text psala predevsim moje zena, nebot se lepe vyzna v teto problematice a jeji cestina neni dostatecne dobra.

Ciao Roman & Susanne
Zaznamenáno
LenkaV



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #4 : Listopad 18, 2009, 08:33:02 pm »

Ahoj Martino,

Muzes zkusit stesti jako "patent examiner" u Evropskeho Patentoveho Uradu (zkracene EPO).
Mrkni se na www.epo.org. EPO ma sve kancelare v Mnichove, v Berline a v Haagu (Holandsko).
Drzim palce.

Lenka
Zaznamenáno
Tarragona



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #5 : Listopad 24, 2009, 01:19:55 pm »

Ahoj, děkuji moc za rady. V Německu jsem byla na praktiku, ale bojím se, že najít práci na stálo bude obtížnější. Existuje něco, co je důležité kromě pořádku v dokumentech a jazyka? Děkuji Martina
Zaznamenáno
tonytony



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #6 : Listopad 25, 2009, 12:51:07 pm »

Muzes zkusit stesti jako "patent examiner" u Evropskeho Patentoveho Uradu (zkracene EPO).
Mrkni se na www.epo.org. EPO ma sve kancelare v Mnichove, v Berline a v Haagu (Holandsko).
Drzim palce.

Lenka

Ahoj Lenko,
koukal jsem na to, ale je potreba umet tri jazyky (anglicky, nemecky, francouzsky). http://www.epo.org/about-us/jobs/vacancies/engineers-scientists.html Netusis, za jakou dobu se da doucit francouzsky na uroven, kterou pozaduji? Pripadne jsi nahodou neslysela od nekoho nejake dalsi info o teto praci?

Dik,
Michal
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #7 : Listopad 25, 2009, 02:10:17 pm »

Neni treba vsechny ty jazyky umet - umet mas dva z nich a "be willing to learn the third", jak si pamatuji z doby, kdy jsem uvazoval o zadosti u nich. Ten treti te uz pak nauci oni (nejspis na to maji nasmlouvane kurzy). urcite se ale nebudou zlobit, kdyz uz budes mit zaklady.

Pokud se nemylim, mame tu mezi sebou minimalne jednoho kolegu, ktery tam dela - treba ti rekne vic Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
LenkaV



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #8 : Listopad 28, 2009, 07:38:10 pm »

Tak jeste k tomu patentovemu uradu. Sama tam jiz pres pet let pracuji (na jine pozici, nez patent examiner) a je pravda, ze oficialne vyzaduji na vsech zamestnancich znalost onech 3 jazyku, (FR, EN a DE) ale vzhledem k tomu, ze musi zamestnat odborniky ze vsech clenskych zemi, tak tu a tam primhouri oko. Ja osobne jsem pri nastupu u EPO neumela francousky vubec a znam pripady ceskych a slovenskych kolegu na pozici “examinatoru”, kteri byli prijati jen se znalosti dvou oficialnich jazyku. Takze sance tu urcite jsou. A je to tak jak psal Kleena, ze musis byt ochoten se ten treti jazyk doucit.
« Poslední změna: Listopad 28, 2009, 07:39:21 pm od LenkaV » Zaznamenáno
Matonka



Karma: -27
Příspěvků: 23


« Odpověď #9 : Srpen 11, 2012, 03:15:04 pm »

Ahoj všem.

Jmenuji se Tomáš a zajímám se o práci v Německu rovněž jako inženýr chemie. V roce 2008 jsem úspěšně zakončil studium na VŠCHT Praha (chemie + ochrana životního prostředí). Po škole jsem pracoval chvíli mimo obor - v Siemensu, kde jsem při výkonu práce  komunikoval německy a poslední 3 roky pracuji v oboru, vlastně až dodnes. Německy umím na úrovni B2-C1, k tomu bych si chtěl udělat brzy státnice, snad by k něčemu byly.

Chtěl bych se zeptat těch z vás, kteří mají podobné zaměření, jak je těžké se v Německu uplanit a zda Německé podniky mají v dnešní době o české inženýry tohoto zaměření vůbec zájem? A kde v Německu by byly větší šance na práci? Četl jsem, že snad Bavorsko a Baden-Würtemberg. Má někdo zkušenosti se získáním práce přes  "career international(me) je projekt Bavorských zaměstnavatelů nejen v kovo a elektro průmyslu"?

Četl jsem diskusi v tomto fóru, práce u Evropskeho Patentoveho Úřadu vzhledem k potřebě znalosti tří jazyků by asi nebylo to pravé :-(
Francouzsky neumím ani slovo a s angličtinou je to slabé,  tak úroveň A1 - A2.
Vzhledem k tomu, že uživatelka Tarragona má stejnou školu jako já, jestli by nedala tipy nebo jestli nemá nějaké konkrétní zkušenosti, pokud by se chtěla s nimi podělit.

Díky, Tomáš
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München