Umožnění vstupu do bytu zájemců o nájem
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Umožnění vstupu do bytu zájemců o nájem  (Přečteno 84523 krát)
Plska



Karma: 1
Příspěvků: 10


« : Květen 30, 2012, 04:29:18 pm »

Ahoj všichni, měla bych otázku ohledně bydlení. V létě (na konci července) se stěhujeme z pronajatého bytu zpátky do ČR. Jde mi o to, jak často může majitel požadovat prohlídku bytu se ,,zájemci." Už mi dochází trpělivosti, jak mi furt někdo leze do bytu a s tím, jak si realitka myslím, že budeme vždy k dispozici, dle přání jejich klientů. Minule mi volala paní z realitky, že může klient jen v určitou dobu a když jsem řekla, že nebude doma, řekla, že zavolá domácí a zařídí si to. Večer přišla domácí s tím, že též nebude doma a že asi nemá ani klíče od našeho bytu. Z toho dedukuji, že chtěli vstoupit do bytu bez naší přítomnosti na což dle mého názorů rozhodně nemají právo! Máte někdo nějaké zkušenosti? Nebo nevíte jaká práva vyplývají z německých zákonů? Nevím kde hledat, díky všem. Monika
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Květen 30, 2012, 06:14:39 pm »

Majitel nema pravo vstupovat do bytu bez tve pritomnosti a souhlasu (souhlas potrebuje kazdopadne).
Na druhe strane najemnik je povinen umoznit prohlidky (ovsem ne kdykoliv).

V praxi to proste chce rozumnou soucinnost...i proto, ze clovek vyhledove chce zpet svou zalohu a neni treba majitele zbytecne nasirat.
Domluvit jeden nebo dva dny v tydnu, kdy jsou prohlidky mozne, by podle mne melo stacit. Zpravidla se zajemce (kterych je zrovna v Mnichove zpravidla vyrazne vice nez nabidek) prizpusobi terminu prohlidky, nebo se po dohode agentem domluvi termin jiny - takovy, kdy mohou vsichni.

Pokud nemuzete skoro nikdy, mozna se najde nekdo, komu verite a kdo byt zpristupni...? Pokud jim ale nejake terminy umoznujete, nemaji sanci zadat po vas, abyste tam byli neustale, nebo kdykoliv oni pisknou - stejne jako lezt vam do bytu bez vaseho vedomi.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #2 : Květen 30, 2012, 08:26:40 pm »

Vypis z:
http://www.immobilienscout24.de/de/umzug/ratgeber/mietprobleme/miet-irrtuemer/hausordnung.jsp


19. Irrtum: Zweitschlüssel

Falsch: Der Vermieter oder die Hausverwaltung müssen immer einen Zweitschlüssel haben, schon für Notfälle.
Richtig: Niemand darf ohne Wissen oder gegen den Willen des Mieters einen Schlüssel für dessen Wohnung haben. Auch nicht der Vermieter selbst oder die Hausverwaltung bzw. der Hausmeister. Der Mieter hat ja auch keinen Zweitschlüssel für die Vermieter- oder Hausmeisterwohnung. Für Notfälle reicht es völlig aus, wenn der Mieter seinen Vermieter informiert, wo ein Zweitschlüssel deponiert ist. Das kann bei einem Freund oder Bekannten oder auch beim Nachbarn im Haus sein. Weigert sich der Vermieter, den Zweitschlüssel herauszugeben, kann der Mieter unter Umständen sogar die Türschlösser austauschen. Betritt der Vermieter ohne Wissen des Mieters dessen Wohnung, ist das Hausfriedensbruch und kann strafrechtlich verfolgt werden. Der Mieter ist in diesen Fällen berechtigt, das Mietverhältnis fristlos zu kündigen.

22. Irrtum: Besichtigungsrecht

Falsch: Der Vermieter darf auf Verlangen jederzeit die Wohnung des Mieters besichtigen und kontrollieren.
Richtig: Ein generelles Wohnungsbesichtigungsrecht für Vermieter gibt es nicht. Allerdings darf der Vermieter natürlich die Wohnung besichtigen und betreten, um notwendige Reparaturen durchzuführen oder um hier festzustellen, ob die angezeigten Mängel oder Schäden tatsächlich vorliegen und wie schnell und in welchem Umfang Reparaturen notwendig sind. Möglicherweise muss er die Wohnung auch betreten, wenn er Messeinrichtungen für Heizung oder Wasser ablesen will. Auch wenn die Wohnung oder das Haus neu vermietet bzw. verkauft werden soll, darf er mit Interessenten oder einem Makler die Wohnung besichtigen.
 
In allen Fällen muss der Vermieter die Besichtigung aber rechtzeitig ankündigen. Bei dringenden Handwerkerarbeiten können 24 Stunden Vorlauf genügen. Im Regelfall ist aber von mehreren Tagen auszugehen. Die Besichtigungstermine müssen zwischen Mieter und Vermieter vereinbart werden. Dabei ist natürlich auf die Belange des Mieters Rücksicht zu nehmen, zum Beispiel auf dessen Berufstätigkeit. Das kann bedeuten, dass Besichtigungstermine nur nach 19 Uhr bzw. nur an Samstagen möglich sind. Dauer- und Massenbesichtigungen von und mit Kauf- oder Mietinteressenten müssen Mieter nicht akzeptieren. Es reicht aus, wenn sie sich einen Besichtigungstermin in der Woche frei halten für maximal drei bis vier Interessenten.

Pokud ti to moc nepomohlo, tak zkus:
Landeshauptstadt München
Sozialreferat
Mietberatung

Franziskanerstraße 8
81669 München
Tel.: 089 233-40200     
Fax: 089 233-40442
E-Mail: mietberatung.soz[zavináč]muenchen.de

Öffnungszeiten
Bitte vereinbaren Sie einen Termin!
Mo., Mi., Fr.:
8.30 bis 12 Uhr
Für Berufstätige:
Mi 15 bis 17 Uhr
 
Telefonische Beratungszeiten:
Montag bis Mittwoch von 13.30 bis 15 Uhr
Donnerstag von 10 bis 12 Uhr

Hodne stesty.
Zaznamenáno
Plska



Karma: 1
Příspěvků: 10


« Odpověď #3 : Květen 31, 2012, 09:31:15 am »

Ahoj, díky moc  za poskytnuté informace. Obě odpovědi mi daly to, co jsem potřebovala vědět, ikdyž s němčinou ještě bojuji  Mrknutí  No myslím, že to bude ještě boj s domácí, protože při poslední návštěvě mi řekla, že doufá, že je nám jasné, že nemůžeme zůstat v bytě až do 31. 7. ( den, kdy nám končí nájemní smlouva), když od 1.8. už jdou noví nájemníci a oni chtějí ještě vymalovat a tak + mi řekla, že si máme na úklid bytu najmout nějakou firmu, což nepovažuji za nutné.  Tak ještě jednou díky a mějte se Úsměv
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #4 : Květen 31, 2012, 09:57:38 am »

Smlouvu mate do 31., takze predavka v tento den by mela byt zcela OK. Uz by ale melo byt uklizeno a vymalovano.
Uklid i malovani musi byt provedeny "odborne", ale ne nutne komercni firmou. Skoro vsichni to delaji sami, nebo s pomoci znamych. Ja uz take maloval asi 5 bytu, v mezicase jsem to myslim i docela natrenoval Úsměv
Pockej, ted to ctu poradne - malovat nebudete vy, ale majitelka? To je trochu neobvykle, to tady podle smluv opravdu z 99,9% dela najemnik.
I tak ale, pokud to je vec, kterou chce/musi provest ona a neni to neco nenadaleho (jako treba kdybyste znicili podlahu a musela se menit), musi si to naplanovat ona, vam neni nic do toho, ze by tam rada uz od 1. mela nove najemniky. To si musi vyresit s nimi. Vy mate smlouvu do 31.
Samozrejme, vstricnost z obou stran je moznost a pomaha, ale u vas to nezni, jakoby mela byt oboustranna.
Muzete s ni zkusit pohovorit, ze do 31. zustavate, ale co muzete udelat, aby to pak mela rychlejsi...napriklad to malovani.
Nase domaci napriklad zcela bezne dela predavky od starych a novym najemnikum tesne po sobe, v rozmezi ctvrthodinky (to ale prave ma napriklad uz vymalovano...pripadne malickosti pak doresi za pochodu v prvnich dnech).

Nicmene to zni, jako by vas s domaci jeste opravdu cekal boj.
A potom zacne ten o kauci. Nechte si pri predni bezpodminecne podepsat predavaci protokol a vsechny pripadne zavady tam poznamenat. Prinejhorsim se mozna vyplati stat se jeste za 60 EUR clenem Mietervereinu - tam sice takhle rychle nedostanete pravni kryti, ale poradenstvi ano. A ti maji napriklad formulare predavacich protokolu (i kdyz, ty asi budou i na internetu: http://www.google.de/search?hl=de&q=wohnungs%C3%BCbergabeprotokoll+muster&btnG=Suche&meta=)
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #5 : Květen 31, 2012, 04:11:50 pm »

Tady je scela ocividne, ze si vase pani domaci vedoma, ze vzhledem vasi spatne nemciny neznate zakony a pravidla, tak se to snazi proti vam zneuzit, takze se nedejte!!!

Jak Kleena spravne pise: Smlouvu mate do 31. a i najemne mate zaplacene do 31., takze vas proti vasi vuli nemuze z bytu vyhnat drive, jen protoze tam chce hned od 1. nastehovat nove najemniky.

No a jak Kleena pise, zaridte si za 60 EUR clenstvi v Mietervereinu, to se urcite vyplati, i kdyz asi takhle rychle nedostanete pravni kryti, ale aspon to poradenstvi.

Co uz ale neni scela aktualni: Malovani a uklid!
V roce 2010 vyslel nejaky novy zakon, ktery rika, ze najemnik neni povinen byt vymalovat, nebo aspon ne pokud jste tam (tusim) nebydleli dele jak 5 let a vyblejskat tak, aby se dalo jist z podlahy.
Pokud jste v byte neco predelali, ci poskodili, tak by jste to meli dat do puvodniho stavu, zasadrovat diry po polickach, lampach a tak. No a co se uklidu tyce, tak tento novy zakon rika, ze byt musi byt predam "Besenrein", proste ciste zameten. Vymalovani a profesionalni uklid byva zpravidla uz davno zaplacen v "Nebenkosten", ktere si platila v podstate po celou dobu, kterou jsi v tom byte bydlela.

Tak jsem aspon slysel ja a tyto informace jsem uz i pouzil, kdyz jsem cervnu 2010 menil bydleni(jen jsem zasadroval diry a zametl jsem, bez vytreni podlah). Pracovnik z Hausverwaltung to na me sice taky nejdrive zkousel, ale kdyz jsem mu citoval tento novy zakon, tak uz nerekl ani slovo! S vracenim kauce jsem taky nemel problemy, jen si ponechali malou cast do vyuctovani Nebenkosten, aby to pak ze mne nemuseli tahat. Po vyuctovani NK mi pak vratili i ten zbytek kauce, i kdyz jsem to z nich tahal asi rok, ne-li o neco dele.

Jak dlouho jsi v tom byte bydlela?
Zaznamenáno
Plska



Karma: 1
Příspěvků: 10


« Odpověď #6 : Červen 01, 2012, 07:38:08 am »

Čaute, na úvod vám chci ještě jednou poděkovat za další informace, jenž jste doplnili. A teď něco na upřesnění z mé strany: Přítel pracuje v armádě, pronájem bytu mu zprostředkovala ,,armáda" přes paní, která vyřizuje byty a domy právě především vojákům a armádám. V bytě bydlel tři roky. Před ním tam 3 roky bydlel kolega, kterého střídal a pochybuji, že se před výměnou ,,malovalo." Jinak v bytě jsou všude bílé tapety po zdech a ty jim opravdu nebudu přemalovávat. Co se týče zmiňované kauce, tak ta mě netrápí, pokud je sjednaná, tak to budou řešit jiní. Mě šlo především o to, jak často mohou se zájemci do bytu, za jakých podmínek a info o úklidu se mi taktéž velmi hodilo. My bychom tu stejně na 95% nebyli do konce července (počítáme 3 -5 dní předem), ale kdyby se něco stalo a přítel tu byl nucen zůstat pracovně až do konce měsíce, tak..... Prostě mi jde o princip a jednání, které se mi nelíbí. Je to stejné jako v ČR, pokud je sjednána nájemní smlouva, tak nemůže říct, že tu nemůžeme být do konce, jen proto, že chce mít od 1. dne následujících měsíce v bytě nové nájemníky.
Zaznamenáno
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #7 : Červen 02, 2012, 09:57:48 pm »

Psalas, ze s nemcinou jeste moc nekamaradis. Pomohl Ti i ten prispevek v nemcine!?
Pokud moc ne, tak tady jeste ve strucnych bodech a pokud ano, tak se to treba bude hodit dalsim, kteri si to jeste prelozit moc nedokazali:
1, Nikdo bez tveho svoleni a bez tve pritomnosti nesmi do vase bytu, ani pan domaci, natoz nekdo z realitky se zajemcema.
2, Pokud bez tveho souhlasu nekdo vstoupi do tveho/vaseho bytu, tak se dopusti trestneho cinu a ty na nej muzes podat trestne oznameni.
3, Pan domaci by spravne ani nesmel mit klic od tveho bytu. Ty preci taky nemas klic od jeho bytu. Ty nahradni klic muzes nechat u sousedu, pratel, rodiny, u nekoho komu duverujes a panu domacimu sdelit u koho je, pro pripad ze by se neco stalo a on musel nutne do bytu. Pokud by jste domacimu neduverovali, tak si muzete vymenit i zamek a pan domaci vam na to nemuze nic rict.
4, Ty se nemusis panu domacimu, ani nikomu z realitky prispusobovat kvuli prohlidkam bytu, kdyz to tobe nevyhovuje. Pokud to u tebe jde jen vecer po praci, nebo v sobotu, tak si to musi zaridit oni. Ty bys mela jeden den a max.3-4 uchazece v tydnu akceptovat, vic nemusis, leda ze to i tobe vyhovuje.
5, Pokud pan domaci potrebuje do byt (napr. kvuli opravam, odectu vodomeru, elektro meru...atd.), tak to musi dat nejmene 24h predem vedet.
6, Malovat nemusis, pokud v byte nejsi (tusim) dele jak 5 let (podle noveho zakona. Mela/-i bys/-te ale aspon zasadrovat diry a opravit to, co jste pripadne ponicili.
7, No a byt nemusi byt vylozene vybliskanej, staci ciste zametenej.

Snad jsem na nic nezapomel.

Mejte se  Mrknutí
Zaznamenáno
Plska



Karma: 1
Příspěvků: 10


« Odpověď #8 : Červen 03, 2012, 04:51:50 pm »

Ahojky, děkuji moc za překlad. S překladem jsem se poprala a potřebné vyčetla. Rozhodně jsem se však tvým překladem ujistila, že jsem si přeložila podstatné věci správně a to co je navíc také uvítám (například to, o trestním oznámení) Úsměv No zrovna před hodinou mi volala ženská z realitky, že má klienty, jestli můžou přijít ještě dnes na prohlídku, tak jsem jí řekla, že se mi to nehodí a že pokud chce přijít má volat předem, ne že teď hodlá přijít. Zhruba za týden jedeme na 14 dní do republiky, tak mám obavy, aby neměli tendenci se nám cpát do bytu, když budeme pryč. Asi to opravdu bude ještě boj. Prozatím díky za vše Úsměv
Zaznamenáno
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #9 : Červen 03, 2012, 07:42:15 pm »

Ahojky,
kazdopadne jim rekni ze tu 14 dni nebudete a ze nebudou prohlidky bytu mozne.
Pokud si byt nenafotili, tak at si to nafoti, aby pro pripadny zajemce meli aspon fotky.
No a pokud jim moc neveris (majiteli a realitce), tak si na ten cas vymente pro jistotu fabku.

Nedejte se  Mrknutí
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #10 : Červen 03, 2012, 09:19:24 pm »

Tech 14 dni je zase ovsem docela palka. Pokud nemas zvlastni zajem pronajimatele nejak skolit, popremyslej o nejake duveryhodne osobe, ktera by s nimi ten byt dvakrat prosla...
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Plska



Karma: 1
Příspěvků: 10


« Odpověď #11 : Červen 03, 2012, 09:39:32 pm »

Fotky mají od první návštěvy a těch 14 dní? No přítel má dovolenou, budeme stěhovat věci, takže... Upřímně v úterý příjde v pořadí 5. zájemce. Vyšla jsem vstříc zatím vždy a byt má být volný od 1.8. hold budou muset počkat. Já tu nemám komu dát klíče, ostatní Češi co jsou tu jsou pryč a nebo bydlí mimo Landstuhl a domácí klíče po tom všem fakt nesvěřím. Domácí vyloženě těží z velkého nájmu, který dostává a pokud po ní člověk nic nechce, je vše ok, ale jakmile je něco třeba, tak realizace vázne. Když jsem přijela prvně, tak nám kvůli problému s vodou odpojili myčku a slíbili jí druhý den zapojit - chyběl nějaký díl. Neukázali se 8 měsíců (přítel jí nepotřeboval tak nutně a na pár urgencí nereagovali) a opravu vyřešili až když jsem se nastěhovala já a začala to urgovat. Na klíče od vchodu (bezpečností dveře) jsem čekala víc jak tři týdny a nakonec mi je po několikáté urgenci domácí dala během minuty. A vestavěnou lednici s mrazákem, která má být součástí vybavení a je nefunkční nahradila malou ledničkou s 3 patry bez mrazáku. Prý by ji oprava vyšla moc draho. Takže po tom všem nehodlám být mrcha, ale taky nehodlám nechat ze sebe dělat debila a neozvat se.
« Poslední změna: Červen 03, 2012, 10:18:26 pm od Plska » Zaznamenáno
chakka



Karma: 8
Příspěvků: 147



« Odpověď #12 : Červen 04, 2012, 09:11:32 am »

Ahoj,
taky jsem ukazovala byt zajemcum a zpravidla je to tak, ze by mel clovek umoznit prohlidku bytu 2-3x do tydne. Musis to vedet ale vzdy predem a nabidnes tzv. Sammeltermin - napr. v tydnu kazde pondeli a stredu mezi 19:00-20:00 hod. U me to fungovalo v pohode, realitka ci pronajimatel mohli pripadnym zajemcum vzdy rict dopredu mozny termin prohlidky.
S temi 14ti dny dovolene bych si tolik nelamala hlavu, oznamila bych to pronajimatelce, ze tady nebude a ze nebude mozny termin prohlidky bytu. Bude to vedet dost dopredu a muze se tak i zaridit.
Sarka
Zaznamenáno
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #13 : Červen 04, 2012, 03:57:01 pm »

Jak pise Sarka, s temi 14-ti dny bych si taky hlavu nelamal, kor kdyz byt predavate az k 1.8.!
Jinak kdybys to byla vedela driv, tak jsi mohla pani domaci sahnout i na najemne (Mietminderung), za vsechny ty problemy o ktere se mela postarat a nepostarala se, nebo az s velkym zpozdenim. To uz je ted ale jedno, kdyz z bytu odchazite.
Zaznamenáno
Plska



Karma: 1
Příspěvků: 10


« Odpověď #14 : Červen 04, 2012, 05:14:10 pm »

No vzhledem k tomu, že jdou některé věci mimo nás (díky práci přítele), tak nebylo třeba to nějak řešit až do teď. Přítel je v práci, já jsem doma, tudíž když někdo přijde, tak to řeším já a jejich přístup se mi nelíbí a teď už 100% vím co a jak a jsem za to moc ráda. Díky všem za rady, moc mi to pomohlo Úsměv
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München