Nutnost registracie (platenie dane) pozicaneho auta v Nemecku
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Nutnost registracie (platenie dane) pozicaneho auta v Nemecku  (Přečteno 21566 krát)
michal81



Karma: 0
Příspěvků: 4


« : Květen 24, 2012, 01:17:47 pm »

Ahoje,
cital som si tu uz viacero prispevkov ohladne registracie auta v Nemencku. Moja situacia je ale viac zamotana. Zijem v Nemecku uz par mesiacov (ale nepracujem tu, som zamestany v CR a pracujem nadialku z DE ... som tu koli tomu ze tu pracuje moja priatelka) a planujem tu najblizsie dva roky pouzivat auto s SK SPZ ktore budem mat poziacne od znameho zo Slovenska. Auto bude vacsinu casu tu aj ked raz za mesiac ci dva budem cestovat na zhruba tyzden do CR alebo SR. Problem je v tom, ze ten znami nemoze odhlasit auto na Slovensku, cize auto musi byt pocas celych dvoch rokov registrovane na SK. Zrejme auto nemoze byt registrovane v oboch statoch. Vedel by mi niekto poradit ci
a) je nutne v mojom pripade platit dan?
b) je mozne platit dan za pozicane auto bez toho aby som ho musel zaregistrovat?
c) je stale aktualna ta infomracia, ze tu rok mozem jazdit s SK SPZ bez nutnosti registracie, nahlasenia a platenia dane?

Vopred vam dakujem za odpovede.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Květen 27, 2012, 10:48:58 pm »

b)
Z podstaty veci te nikdo nemuze nutit, prehlasovat do Nemecka auto, ktere neni tvoje... Proste proto, ze to ani nemas pravo udelat...auto neni tvoje.

Dan platit musis, pokud bude "obvykle misto pobytu" v DE. Kdy to tak je a neni, neni nijak pevne stanoveno, myslim, ze do toho roku se bere jako docasny pobyt a tak, jak popisujes svuj pripad (v DE nepracujes, pracujes pro SK firmu, do ktere cas od casu take jezdis apod.), nebudes mit problem prokazat, ze pobyty jsou jen docasne. Jak se zda, opravdu staci, abys (jako cizinec, ktery to auto navic nevlastni) cas od casu odjel a stravil tam par dni.
Porad se muze stat, ze te chyti policajti a daji n atebe udani - pak se budes muset branit pred financakem a prip. statnim zastupitelstvim. Vyhrat muzes, ale nemusis, vetrina toho je vec vykladu.
Mozna tedy neni spatny napad tech par stovek dane zaplatit a mit klid. Kdyz jsem ale na FU sam volal, abych udelal to same, rekli mi,z e si mam podat zadost o schvaleni docasneho provozu vozidla a ze se mne danova povinnost s nejvetsi pravdepodobnosti nikdy tykat nebude. Zatim jsem ale nebyl dost pilny na to, to opravdu udelat.

Dej vedet, pokud nejak dopadnes Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München