Jak vyměnit český řidičák za německý?
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Jak vyměnit český řidičák za německý?  (Přečteno 68272 krát)
mik.uk



Karma: 0
Příspěvků: 9


« : Duben 16, 2012, 12:50:42 pm »

Zdravím,
Může mi někdo poradit jak mám vyměnit český řidičák za Německý.
Co mám podniknout ,
Díky za radu
« Poslední změna: Duben 16, 2012, 04:49:33 pm od David » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Duben 16, 2012, 05:11:59 pm »

Dříve, když to po půl roce pobytu byla povinnost (sám jsem měl tu čest mít z tohoto důvodu soudní přelíčení), bylo potřeba zajít na ADAC nechat český ŘP přeložit a s tím pak jít na Führerscheinstelle KVR-átu, kde si člověk požádal o přepis. Lhůta na přepis pak byla max. 2 roky od přihlášení v D (pro případ, že by člověk chtěl dodatečně z českého ŘP "připřepsat" nějaké další třídy, jinak to, jak říkám, byla po půl roce povinnost).
Dneska už ale nic takového není potřeba (a nenapadá mne rozumný důvod, proč to dělat), možná to ale na přání ještě pořád jde. Zeptej se přímo na té Führerscheinstelle a dej vědět. Kouzelné slovo v tomto případě je "tschechischen Führerschein umschreiben" (nebo http://www.google.de/search?hl=de&q=deutschland+f%C3%BChrerschein+umschreiben&btnG=Suche&meta= ).

ah, a "německý" je s malým n

[A radostná událost, Kleena slaví kulatý 700. příspěvek, ať teče sekt proudem a stoly se prohýbají!  Škleb]
« Poslední změna: Duben 16, 2012, 05:22:54 pm od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #2 : Duben 16, 2012, 05:27:43 pm »

Gratuluju a díky moc za rady! Úsměv
Zaznamenáno
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #3 : Duben 16, 2012, 07:10:56 pm »

Gratulace i ode mne, Kleeno  Škleb

No a ted k prispevku  Úsměv

Ja si ridicak menil loni. Ne proto ze bych musel, ale protoze pri kazde silnicni kontrole me policajti podezirali, ze jsem o papiry asi v nemecku prisel a proto jsem si ho delal v CR.
Jinak jak uz psalKleena, pokud mas cesky EU ridicak, tak nejsi povinnen ho prepisovat. Na Füherescheinstelle na me taky dost podezirave koukali, proc ho chci predepisovat,kdyz je to uz EU ridicak a plne platny. Po kratkem vysvetleni mi to vsak bez problemu nechali prepsat a stalo mi to myslim 50€. trava to par tydnu a pri vyzvednuti pak musis odevzdat svuj CZ ridicak, ktery tusim poslou na znehodnoceni do CR.
Kazdopadne, pokud si ho budes presto chtit prepsat, tak na ADAC uz chodit nemusis, nybrz jdi rovnou na Führerscheinstelle ve svem okoly!

Mej se, A. Mrknutí
Zaznamenáno
mik.uk



Karma: 0
Příspěvků: 9


« Odpověď #4 : Duben 17, 2012, 06:39:37 am »

Díky za Vaše odpovědi.Ptal jsem se na to z důvodu že jdu pracovat do Německa jako řidič autobusu a tak mě to zajímalo jestli to musím vyměnit.
Díky Ahoj Dušan
Zaznamenáno
Michelle



Karma: 35
Příspěvků: 173



« Odpověď #5 : Duben 17, 2012, 09:47:57 am »

Ahoj,
ja jsem si nechavala vymenit ridicak letos v lednu. Myslim, ze to stalo kolem 30 Euro.  Muj cesky ridicak jsem mela stale platny. Na urade se me nikdo neptal na duvod. Potrebovala jsem jenom potvrzeni o prihlaseni k trvalemu bydlisti tady v Mnichove (Anmeldebestätigung) a jeste fotku. Trvalo to asi 3-4 tydny a mezitim jsem dostala potvrzeni, ze se muj ridicsky prukaz prepisuje.  Pri silnicni kontrole s ceskym ridicakem jsem problem nemela, ale policie me upozornila, ze jestlize mam stale bydliste v Nemecku, mela bych si nechat prepsat i ridicsky prukaz.
Co mluvi proti tomu nechat si prepsat ridicak?
Kdybych byla ridic z povolani urcite bych si ho nechala prepsat.
Misa
« Poslední změna: Duben 17, 2012, 09:53:26 am od Michelle » Zaznamenáno

Misa
mik.uk



Karma: 0
Příspěvků: 9


« Odpověď #6 : Duben 17, 2012, 10:40:28 am »

Díky, tak to nechám přepsat, až budu mít trvalý adresu.
Nevíš jak je to s občankou??
Taky bych měl mít německou??
Chci se úplně odstřihnout od čech, vůbec nemám v úmyslu se tam někdy vracet,je tam šílenej bordel a ty politici mě už úplně štvou.
Tak jsem se rozhodl že legálně emigruji
Dušan
Zaznamenáno
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #7 : Duben 17, 2012, 04:04:26 pm »

Jak pise Misa, tak proti prepisu ridicaku urcite nic nemluvi, ale spechat nemusis.
Co se obcanky tyce, tak tu dostanes jedine v pripade, ze muzes prokazat nejaky nemecky predky. Jinak budes mit jedine zaznam v pase, ze jsi v nemecku hlasenej.

Mej se, A.  Mrknutí
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #8 : Duben 17, 2012, 05:03:19 pm »

Nemeckou "obcanku" dostanes pouze v pripade, ze jsi nemecky obcan (to, co pise Scorpio je totez - za jistych podminek Ti Nemecko nemecke obcanstvi "potvrdi", tedy jakobys do te chvile vzdy byl nemeckym obcanem, ale to se tyka jen nekterych okruhu lidi). Ta kauzalni souvislost nemecke obcanky kazdopadne neni s nemeckymi predky, ale s nemeckym obcanstvim.
Jako cizinec po Nemecku proste behas se svymi cizimi doklady a pri nekterych prilezitostech musis dolozit, ze jsi tu prihlasen ("Meldebescheinigung") - evidentne napriklad ten prepis ridicaku.

Proti prepsani ridicaku mluvi jen to, ze to fakticky neni nutne a musis odevzdat ten cesky.
Na druhe strane, zvlast pokud tu chces profesionalne ridit nakladak nebo autobus, budes s nemeckym ridicakem pro zamestnavatele, urady i policii "normalnejsi", to je fakt. Takze koneckoncu proc to neudelat. A jo - na ridicak na nakladak a autobus temer jiste budes muset udelat jeste nejakjou zdravotni prohlidku, ale to ti podrobne reknou na te Führerscheinstelle.
Ja osobne napriklad nemecky ridicak mam, ale jen z toho duvodu, ze jsem si ho tenkrat jeste prepsat musel. Dnes k tomu normalni soukroma osoba vazne duvody nema, jen ty, ze se pripadne chce asimilovat.

Po osmi letech pobytu v Nemecku pak muzes pozadat o nemecke obcanstvi. Tim bude tve legalni odstrihnuti od CR dokonale, protoze podle aktualnich ceskych zakonu prijetim ciziho obcanstvi aktem z vlastni vule (tedy zadost), se automaticky vzdavas ceskeho Smutek
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München